Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (5)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Національна економіка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 26
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-26 
1.


    Poprozman, N. V.
    Information support of agricultural entrepreneurship [Text] / N. V. Poprozman // Економіка АПК. - 2016. - № 9. - P62-67 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрні підприємства--Інформаційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
інновація -- національна економіка
Анотація: У статті вказується, що вирішення сучасних назрілих питань соціально-економічного розвитку національної економіки вимагає розвитку підприємницькї діяльності, яка є основою формування нових економічних відносин, створює інноваційне середовище та є фактором зростання економічних показників на мікро-, мезо- і макрорівнях, скорочення безробіття, зростання добробуту населення.


Знайти схожі

2.


    Єфіменко, Н. А.
    Регіональні особливості розміщення продуктивних сил машинобудування як виду економічної діяльності та їх відтворювальні аспекти [Текст] / Н.А. Єфіменко // Регіональна економіка. - 2007. - № 2. - С. 71-77. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Промисловість України--регулювання розвитку
   Підприємства в Україні--Машинобудівні заводи

Кл.слова (ненормовані):
Національна економіка -- Концентрація виробництва -- Науково-технічний прогрес -- Економічні райони -- Металомісткість
Анотація: Здійснено грунтовний аналіз показників машинобудування як виду економічної діяльності та запропоновано концептуальні підходи щодо відтвлорення галузі в цілому.


Знайти схожі

3.


    Борейко, Володимир Іванович.
    Причини та шляхи розв’язання сучасних економічних проблем України [Текст] / Володимир Іванович Борейко // Економіка. Фінанси. Право. - 2014. - № 4. - С. 8-10. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Економіка України--Економічна криза
Кл.слова (ненормовані):
національна економіка -- податки -- бюджет -- кредит
Анотація: В статті досліджено теоретичні обгрунтування причин і особливостей виникнення сучасних економічних криз та розкрито причини нинішніх економічних негараздів в Україні. Обгрунтовано, що в основі подолання наслідків фінансово-економічної кризи та піднесення національної економіки повинні лежати зусилля держави і ринкові механізми з переборювання тих негараздів, які викликали кризу.Показано, що для цього, держава повинна ефективно використовувати податкові, бюджетні та банківсько-кредитні механівзми.


Знайти схожі

4.


    Бочко, М. І.
    Уроки до теми "Національна економіка", 9 клас [Текст] / М. І. Бочко, І. І. Бочко // Географія та економіка в рідній школі. - 2017. - № 7/8. - С. 54-61.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Урок
Кл.слова (ненормовані):
уроки з економіки -- національна економіка -- економічний розвиток -- урок-ділова гра
Анотація: У статті подано розробки уроків економіки для учнів 9 класів за темами: "Національна економіка", "Економічний розвиток та його показники".


Дод.точки доступу:
Бочко, І. І.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Вовканич, С. Й.
    Префекти в системі децентралізації влади: новий інститут, модерна інституція (організація) чи розвиток в Україні неінституціоналізму? [Текст] / С. Й. Вовканич // Регіональна економіка. - 2016. - № 2. - С. 18-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Реформування
   Місцеве самоврядування--Виконавча влада--Територіальна громада

   Інституціональна економіка--Регіональна політика

   Адміністративні реформи--Децентралізація--Проблеми і перспективи--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Національна ідея -- Стратигеми -- Громада -- Національна економіка
Анотація: З соціогуманістичних позицій у контексті очікуваного запровадження суспільного інституту префекта вперше акцентується увага на потребі приведення у відповідність до умов децентралізації влади дефініцій "інститут" і "інституція (організація)".


Знайти схожі

6.


    Гончарова, Ю.
    Регулювання діяльності транснаціональних корпорацій: еволюція пріоритетів [Текст] / Ю. Гончарова, М. Удовенко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 4–16
Рубрики: Міжнародна економіка--Транснаціональні корпорації
   Міжнародне право

Кл.слова (ненормовані):
ТНК -- транснаціональні корпорації -- економіка -- глобалізація -- національна економіка
Анотація: Стаття присвячена дослідженню впливу глобалізаційних процесів на транснаціональні корпорації. Об’єктом дослідження є транснаціональні корпорації в глобалізаційних процесах. Предметом дослідження є взаємозв’язки та взаємозалежності, які з’являються у транснаціональних корпорацій в умовах глобальної економічної трансформації.


Дод.точки доступу:
Удовенко, М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Гуменюк, В. В..
    Економічна природа курортної ренти та її фінансовий потенціал [Текст] / В. В. Гуменюк // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 31-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рекреаційна діяльність--Рентне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
державне регулювання -- курортна рента -- курортні послуги -- національна економіка -- ринок
Анотація: Висвітлено питання економічної сутності курортної ренти, з'ясовано необхідні умови та чинники її утворення, оцінено її фінансовий потенціал. Розкрито особливості рентного регулювання ринку курортних послуг. Окреслено структуру інституційного механізму курортної ренти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Гусєв, Артем Олександрович.
    Управління державним боргом у контексті економічного розвитку України [Текст] / Артем Олександрович Гусєв // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 5. - С. 21-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Економічний розвиток--Державний борг--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- економічний розвиток -- боргова політика -- національна економіка -- технічний дефолт
Анотація: У статті досліджено теоретичні та методологічні засади концепції управління державним боргом. Виявлено взаємозв’язок проблеми державної заборгованості та економічного розвитку країни. Проаналізовано динаміку державного боргу України за період 2010-2019 рр. Досліджено дефолт як засіб державної боргової політики та наведено основні його економічні наслідки. Проаналізовано міжнародний досвід управління державним боргом на прикладі Аргентини. Визначено економічну сутність технічного дефолту та запропоновано концепцію технічного дефолту як пріоритетний напрям державної боргової політики України в сучасних умовах.


Знайти схожі

9.


   
    Екологічний складник забезпечення інноваційного розвитку національної економіки в умовах Індустрії 4.0 [Текст] / Л. Г. Смоляр, О. І. Іляш, О. О. Трофименко, І. М. Джадан // Регіональна економіка. - 2021. - № 1. - С. 61-71 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Інноваційний розвиток--Україна
   Екологічна політика

Кл.слова (ненормовані):
інновації -- екологічний складник -- Індустрія 4.0 -- національна економіка
Анотація: Досліджено засади формування та функціонування екологічного складника забезпечення інноваційного розвитку національної економіки в умовах Індустрії 4.0. Проведено моніторинг системи екологічних індикаторів інноваційного забезпечення промислово-технологічного розвитку економіки, а саме: капітальних інвестицій на охорону навколишнього природного середовища, питомої ваги публікацій у сфері екології та довкілля, частки споживання відновлюваної енергії, викидів забруднюючих речовин і діоксиду вуглецю в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Представлено розподіл адміністративних територій за рівнем викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря. Найбільш високі значення таких викидів спостерігалися в Донецькій і Дніпропетровській областях - 31,4% і 23,4% відповідно. Визначено позитивну динаміку зростання потужностей відновлюваної енергії. Визначені позитивні передумови впровадження екологічних інновацій, а саме: новий порядок встановлення та розподілу екологічного податку, нову державну екологічну політику, приведення української екологічної політики у відповідність зі стандартами провідних країн. Визначено позицію України за індексом екологічної ефективності. Проаналізовані основні заходи щодо розвитку екологічного складника економіки у провідних країнах. Надано рекомендації щодо удосконалення державної політики промислово-технологічного розвитку в межах активізації екологічного складника.


Дод.точки доступу:
Смоляр, Л. Г.; Іляш, О. І.; Трофименко, О. О.; Джадан, І. М.

Знайти схожі

10.


    Жаліло, Я. А.
    Проблеми формування інклюзивного розвитку регіонів України в умовах європейської інтеграції [Текст] / Я. А. Жаліло // Регіональна економіка. - 2018. - № 3. - С. 10-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Євроінтеграція України
   Євроінтеграція--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Криза -- Національна економіка
Анотація: Визначено основні напрямки та чинники модифікації підходів до регіонального розвитку в сучасній економіці.


Знайти схожі

11.


    Кваша, С. М
    СОТ та пріоритети аграрної економічної науки [Текст] / С.М Кваша // Економіка АПК. - 2008. - № 5. - С. 8-12.
Рубрики: СОТ і Україна--Аграрний сектор
   Конкурентноспроможність--Сільськогосподарська продукція--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Угода -- Ціна -- Національна економіка -- Продовольча продукція
Анотація: Досліджуються питання вступу України до СОТ, які є предметом різноманітних науково-практичних дискусій. Визначальним критерієм, що характеризуватиме стан національної економіки і який у майбутньому впливатиме на економічні наслідки вступу до СОТ, є конкурентоспроможність, а найважливішим критерієм конкурентоспроможності є ціна.


Знайти схожі

12.


    Князевич, Анна.
    Глобальний інноваційний індекс - оцінка інноваційного потенціалу України [Текст] / Анна Князевич // Вісник Тернопільського національного економічного університету. - 2013. - Вип. 2. - С. 142-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інновації--Інноваційна діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інноваційний розвиток -- інноваційний процес -- концепція інноваційного розвитку -- національна економіка


Знайти схожі

13.


    Козак, О. А.
    Оцінка ролі та значення молокопродуктового підкомплексу для вирішення продовольчого забезпечення та національної економіки [Текст] / О. А. Козак // Економіка АПК. - 2020. - № 11. - С. 39-51 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молоко--Виробництво--Україна
   Молочна галузь--Україна

Кл.слова (ненормовані):
молокопродуктивний підкомплекс -- молочні продукти -- споживання -- молочне тваринництво -- молочна промисловість -- доходи -- продовольча безпека -- національна економіка
Анотація: Мета статті - здійснити оцінку ролі сучасного молокопродуктового підкомплексу України в рішенні продовольчого забезпечення та його значення для національної економіки. Викладенні основні положення і висновки спрямовані на фактичне підтвердження важливої ролі молокопродуктового підкомплексу у формуванні продовольчої безпеки країни і для зміцнення національної економіки, що може бути використано органамі державного управління при обгрунтуванні стратегій розвитку підкомплексу в частині характеристики його значення і відповідно надання пріоритетності з першочерговим введенням ефективних заходів державної політики. Стаття може представляти інтерес для учасників молокопродуктовому підкомплексі, споживачів і громадських організацій.


Знайти схожі

14.


    Крупін, В. Є.
    Механізм державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств [Текст] / В. Є. Крупін // Регіональна економіка. - 2009. - № 1. - С. 114-120. - Бібліогр.: 3 назви.
Рубрики: Економіка підприємства--Експортна діяльність--Україна
   Управління економікою--Господарське регулювання

Кл.слова (ненормовані):
Національна економіка -- Тіньовий сектор -- Ринок
Анотація: Обгрунтовано необхідність формування комплексного механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств. Визначено сутність механізму, його мету, цілі, завдання та принципи функціонування. Окреслено основні складові механізму та характер їх впливу на зовнішньоекономічну діяльність промислових підприємств.


Знайти схожі

15.


    Куценко, Владислав.
    Інвестиційні процеси та розвиток сільського господарства в умовах євроінтеграційного вектора [Текст] / Владислав Куценко // Банківська справа. - 2014. - № 5-6. - С. 117-126 : табл. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Сільське господарство України--Інвестиції
   Продуктивність праці--Сільське господарство

   Зайнятість населення в Україні--Сільське господарство

Кл.слова (ненормовані):
зайнятість -- інвестування -- інвестиційна парадигма -- інтеграція -- національна економіка -- продовольча безпека
Анотація: У статті висвітлюється взаємозв’язок інвестиційних процесівта розвитку сільського господарства в умовах євроінтеграції. Підкреслено, що галузь сільського господарства має не тільки стратегічне значення для розвитку економіки України, а й потенційні можливості вирішення глобальних проблем, пов’язаних із продовольчою кризою.Проаналізовано продуктивність праці й капіталу у сільському господарстві національної економіки та вказано на необхідність актуалізації інвестиційних процесів з метою підвищення цих показників. Побудованопрогностичні сценарії щодо зайнятості в сільському господарстві . Виокремлено напрями інвестування у розвиток сільського господарства задля наближення до стандартів європейського економічного простору.


Знайти схожі

16.


    Мілашовська , Ольга.
    Концептуальні основи управління розвитком прикордонного регіону [Текст] / О. Мілашовська // Регіональна економіка. - 2005. - № 2. - С. 140-150. - Бібліогр.:18 назв.
Рубрики: Регіональна політика України
   Європейський Союз--Розширення

   Транскордонне співробітництво в Україні

Кл.слова (ненормовані):
Регіональний розвиток -- Регіональна політика -- Національна економіка -- Транскордонне співробітництво
Анотація: Розглянуто методологічні проблеми управління прикордоння і визначено основні критерії розробки нової національної концепції регіонального розвитку держави. На підставі узагальнення вітчизняного та закордонного досвіду обгрунтовані напрями управління регіональним розвитком прикордонного регіону.


Знайти схожі

17.


    Міняйло, Олександр.
    Державні закупівлі у системі інструментів регуляторної політики [Текст] / Олександр Міняйло // Банківська справа. - 2012. - № 1. - С. 68-77 : табл.
Рубрики: Регуляторна політика в Україні--Державні закупівлі
Кл.слова (ненормовані):
регулювання -- валовий внутрішній продукт -- державні видатки -- конкурсні торги -- ефективний попит -- національна економіка
Анотація: Розглянуто ключові аспекти системи державних закупівель товарів та послуг як інструмент регуляторної політики держави та їх вплив на соціально-економічне становише країни. Проаналізовано динаміку державних закупівель в Україні та їх структуру за видами економічної діяльності. Досліджено частку державних видатків у ВВП в Українгі та світі.


Знайти схожі

18.


    Мельник , Л. Ю.
    Системно-структурний аналіз національної економіки та аграрної сфери у вимірі економіки знань [Текст] / Л. Ю. Мельник // Економіка АПК. - 2017. - № 4. - С. 17-24 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Структурні зміни--Україна
Кл.слова (ненормовані):
національна економіка -- ВВП -- економіка знань
Анотація: Мета статті - розглянути теоретичні підходи і методи дослідження структурних змін економіки, проаналізувати структкрні зміни в економіці України та визначити складові формування економіки знань в аграрній сфері. Як елементи новизни визначено й охарактеризовано складові формування економіки знань в аграрній сфері: науково-інноваційна, виробничо-технологічна, інформаційно-знаннєва, еколого-соціальна.


Знайти схожі

19.


    Мельник, М. І.
    Аксіологічні чинники модернізації соціально-економічного розвитку України [Текст] / М. І. Мельник, Ю. Р. Злидник // Регіональна економіка. - 2015. - № 3. - С. 125-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цінності--Еліта в державному управлінні--Суспільно-демократичні цінності
   Інновації--Соціальні фактори

Кл.слова (ненормовані):
Національна економіка -- Цінності -- Ціннісні орієнтири
Анотація: Здійснено соціологічне обстеження ролі та значення аксіологічних чинників у соціально-економічній системі України.


Дод.точки доступу:
Злидник, Ю. Р.

Знайти схожі

20.


    Нароган, Вадим Валентинович.
    Оптимізація монетарної стратегії держави як відповідь на фінансові дисбаланси [Текст] / Вадим Валентинович Нароган // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 9. - С. 6-12. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Монетарна стратегія--Національна економіка
Кл.слова (ненормовані):
монетарна стратегія -- монетарний режим таргетування -- цільові орієнтири -- національна економіка -- фінансові дисбаланси -- монетарна влада -- монетарна політика
Анотація: У статті досліджується питання вибору того чи іншого монетарного режиму, його правильного та ефективного застосування, аналізу можливих наслідків, адже ефективна монетарна політика держави є одним із головних важелів впливу на фінансові дисбаланси в національній економіці.В ідеалі монетарна політика покликана забезпечити стабільність цін, повну зайнятість та економічне зростання - такі її кінцеві цілі.


Знайти схожі

 1-20    21-26