Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (8)БД Авторефератів (1)Краєзнавча картотека (1)Конференції і вісники (5)Фонд Австрійської бібліотеки (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Сексуальність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-22 
1.


    Sadusky, Julia.
    Sexual Identify Group Therapy [Текст] / Julia Sadusky, Marka Yarhouse, Olya Zaporozhets // Вісник Київського інституту бізнесу та технологій. - 2016. - № 3. - С. 86-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологія особистості--Статева ідентичність
   Психотерапія--Сексуальність



Дод.точки доступу:
Yarhouse, Marka; Zaporozhets, Olya

Знайти схожі

2.


    Гундорова, Тамара.
    «Блакитна троянда» Лесі Українки: психіатрія, біографія і сексуальність (Із додатком: Леся Українка. «Крафт-Эбинг. Психиатрия». Виписки) [Текст] / Тамара Гундорова // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
архетип матері -- ґендерний дискурс -- літературний модернізм -- психіатрія -- жіноча істерія
Анотація: У статті досліджується «Блакитна троянда» (1896) Лесі Українки в термінах rite de passage - як текст, що має ритуальну функцію й відображає зміну культурного й гендерного статусу авторки на полі літератури. Ця перша п’єса авторки моделює акт ініціації в культуру fin de siecle. Особливі ознаки такого ритуалу - критичні коментарі щодо модерної культури, перетворення фактів автобіографії на естетичні феномени та інтеріоризація мотиву смерті. Образ жіночого божевілля й «ненормальної любові», критика міщанського щастя й патріархальності становлять важливі аспекти цієї драми. Аналіз твору у світлі неопублікованих матеріалів з архіву Лесі Українки - її нотаток із праці Р. Крафта-Ебінґа «Психіатрія» - дає підстави зробити висновок, що у «Блакитній троянді» божевілля трактується психіатрично, а не як психологічний феномен. Важливою у драмі є дискусія щодо материнської влади й материнства та відсилання до неоплатонізму, який пізніше асоціюватиметься в Лесі Українки з новоромантичним поривом ins Blau.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (Косач-Квітка Лариса Петрівна) \про неї\

Знайти схожі

3.


    Демська-Будзуляк , Л.
    Гендерна інтерпретація жіночих та чоловічих образів в українській літературі кінця ХІХ-початку ХХ ст. (новелістика, драматургія) [Текст] / Л. Демська-Будзуляк // Слово і час. - 2005. - №4. - С. 10-17.
Рубрики: Теми і образи в українській літературі--Образ жінки
Кл.слова (ненормовані):
Фемінізм -- Сексуальність
Анотація: Розглядаються зміни і культурна інтерпретація статі у художніх текстах. Особливе зацікавлення автора викликало перехресне бачення образу жінки у текстах письменників-чоловіків та образи чоловіків у текстах письменниць.


Дод.точки доступу:
Ярошинська, Є. \про неї\; Кобилянська, О. \про неї\; Алчевська, Х. \про неї\; Українка, Л. \про неї\; Лепкий, Б. \про нього\; Стефаник, В. \про нього\

Знайти схожі

4.


    Варикаша, Марта.
    Гендерний дискурс: семіотичні аспекти [Текст] / М. Варикаша // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 83-89. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Література --Жіноча
Кл.слова (ненормовані):
Жіноче письмо -- Суб'єктивність -- Сексуальність -- Семаналіз -- Гетерогенність
Анотація: У статті розглянуто семіотичні аспекти гендерної теорії суб'єкта. Охарактеризовано головні теорретичні праці Елен Сіксу, Люсі Ірігате та Юлії Крістевої. Зазначені вчені порушують актуальну проблему жіночого письма та мови, проте цей феномен дискусійний. Авторка статті намагається виявити та розкрити сутність і специфіку відомих підходів до проблеми. Дослідження жіночого письма та мови важливі для наукового розуміння особливостей жіночої літератури.


Дод.точки доступу:
Сіксу, Елен; Ірігаре, Люсі; Крістева, Ю.

Знайти схожі

5.


    Варикаша, Марта.
    Гомоеротична суб'єктивність у діаріуші В. Ґомбровича [Текст] / Марта Варикаша // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 60-67. - Бібліогр.: с. 67
Рубрики: Польська література , 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Психоаналіз -- Сексуальність -- Наратор -- Щоденник
Анотація: У статті розглядається вияв свідомого і несвідомого в щоденнику польського письменника В. Ґомбровича. Психоаналітична інтерпретація діаріуша, яка розкрила схильність письменника до об'єкт-гомоеротичності, дозволяє глибше зрозуміти мотиви його творчості, пов'язані з тілесністю, зокрема сексуальнісю.


Дод.точки доступу:
Ґомбрович, В. \про нього\

Знайти схожі

6.


    Таран, Л.
    Жіноча роль [Текст] : (Жіноча тілесність у вибраній малій українській прозі кінця ХіХ-початку ХХ століття) / Л. Таран // Сучасність. - 2005. - №7-8. - С. 128-139.
Рубрики: Українська література --Проза--Історія, ХІХ-ХХ ст.
   Літературознавство--"Жіноча література"

   Соціолінгвістика--Жіноче письмо

Кл.слова (ненормовані):
Сексуальність -- Тілесність -- Гендер
Анотація: Автор дослідив як під чоловічим пером та під пером жінок-авторів передається ставлення до жіночої тілесності. Дослідниця дійшла висновку про те, що чимало специфічних проявів жіночої тілесності залишилось поза осмислення загальнолюдським досвідом.


Дод.точки доступу:
Гундорова, Тамара. \про неї\; Павличко, С. \про неї\; Коцюбинський, М. \про нього\; Кобилянська, О. \про неї\; Винниченко, В. \про нього\

Знайти схожі

7.


    Веретельник, Р.
    Жива людина Агатангел Кримський [Текст] / Р.Веретельник // Сучасність. - 2001. - № 6 . - С. 113-115
Рец. на Павличко С. : Націоналізм, сексуальність, орієнталізм / С. Павличко. - К.: Основи, 2000.- 328с.

Рубрики: Вчені України--Кримський А.--Біографія


Знайти схожі

8.


    Щекин, Георгій.
    Мужское и женское : тайны пола [Текст] / Георгій Щекин // Персонал. - 2014. - № 4/5. - С. 58-67 : кол. іл. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Психологія статі--Людська сексуальність--Сексуальна поведінка
Анотація: Продовження циклу публікацій за книгою Георгія Щокіна. У книзі любов, еротика та секс розглядаються як нероздільна єдність, що пронизують всі рівні світобуття. Чоловіче та жіноче, які представляють універсальний принцип світобудови, показані в історично-філософському, соціально-психологічному і анатомо-фізіологічному аспектах, що комплексно висвітлює проблеми статі та стосунків чоловіка і жінки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


   
    Найкрасивіші та найчарівніші чоловіки живуть в Італії [Текст] // Маркетинг в Україні. - 2008. - № 6. - С. 20-23.
Рубрики: Психологія чоловіка
   Сексуальність

   Зовнішність людини--Чоловіча краса

Анотація: В статті надано результати глобального дослідження чоловічої краси, яке дозволило довідатись про те, як сприймається чоловіча краса в різних куточках земної кулі, а також як дивляться на чоловічу привабливість самі чоловіки і в чому їхні погляди різняться зі сприйняттям представниць слабкої статі.


Знайти схожі

10.


    Коробчук, Павло.
    Оптичний обман [Текст] / П. Коробчук // Кур`єр Кривбасу. - 2008. - № 224-225. - С. 292-305. - Зміст: Нікогніто; Імена; ; Що чого веде невиражена жіноча сексуальність; ; Проникаючі рушниці; Людина як країна; ; Кухання; Кімната; ; Ранок Кукурудза Бангладеш; Передчуття болю; ; Засинаючи на сходах у під`їзді. Піано; ; Таксист; Прокидаючись у ліжку; ; Ландшафт № 0,14395.
Рубрики: Українська література--Поезія


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-22