Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (257)БД Авторефератів (36)Краєзнавча картотека (36)Конференції і вісники (519)Фонд Австрійської бібліотеки (1)Періодика (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=стиль<.>
Загальна кількість знайдених документів : 525
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Корнійчук, Валерій.
    Коли кінці з кінцями не сходяться [Текст] : про помилки в шкільних підручниках з української літератури : 10 клас / Валерій Корнійчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 9/10. - С. 2-14. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Українська література--Підручники--Аналіз помилок
Кл.слова (ненормовані):
життєві дати -- новий стиль -- старий стиль

Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

2.


    Радовановіч, Владімір.
    Лідерство в ролі мотиваторів та стимуляторів продуктивності співробітників [Text] / Владімір Радовановіч, Давідовід Гордана Рендуліч // Економіка АПК. - 2021. - № 5. - С. 64-76 : табл. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сучасна економіка--Лідерство
   Лідерство

Кл.слова (ненормовані):
лідерство -- стиль лідера -- мотивація -- продуктивність -- успіх у бізнесі
Анотація: Мета статті - висвітлити нову парадигму бізнесу в абсолютно інших умовах, що базується насамперед на знаннях, креативності та постмодерному лідерстві. Радикальні зміни, в яких існують й розвиваються сучасна економіка та її суб’єкти, потребують нових способів лідерства. Тому нова парадигма визначає і критично оцінює лідерство як взаємодію між лідерами та послідовниками з наміром його змінити, базуючись більше на емоційних та етичних припущеннях, ніж на примусовому активному впливові. Метою аналізу є визначення професіоналізму ставлення лідерів до співробітників та прогноз подальшого розвитку цих відносин, враховуючи, що ці відносини напряму впливають на мотивацію співробітників у досягненні їхніх результатів. Результати дослідження можуть бути використані в усіх сферах бізнесу та економіки. Маючи на увазі умовний підхід, а отримані результати - як основа для створення максимально ефективного стилю керівництва.


Дод.точки доступу:
Давідовід Гордана Рендуліч

Знайти схожі

3.


    Тарасюк, Тетяна.
    Семантика регулятива батько/отець у посланнях Андрея Шептицького [Текст] / Тетяна Тарасюк, Анастасія Косенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 4. - С. 34-39
Рубрики: Українська мова--Релігійний дискурс--Лексеми, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
лексичний регулятив -- теорія регулятивності -- ідіостиль -- послання -- релігійний стиль
Анотація: У статті розглянуто лексеми батько й отець із позиції теорії регулятивності. На матеріалі послань митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького простежено особливості актуалізації лексичного регулятива батько / отець у релігійному мовленні. З’ясовано, що обидві лексеми регулятива синонімічні, хоча виконують дещо відмінні функції. Узвичаєний для релігійного стилю регулятив отець зафіксований у трьох значеннях – батько щодо своїх дітей, священник чи Папа Римський, Бог. Кожне з них увиразнене усталеними для релігійного спілкування епітетами: духовний, святійший, добрий, милосердний. Аналогічної семантики в ідіостилі Андрея Шептицького набуває й регулятив батько, що слугує засобом інтимізації спілкування митрополита з гіпотетичним адресатом. Регулятив батько частотніший для іменування земного батьківства чоловіка щодо своїх дітей, регулятив отець – щодо Бога.


Дод.точки доступу:
Косенко, Анастасія; Шептицький, Андрей (митрополит Греко-Католицької Церкви ; 1865-1944) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Єрмоленко, С. Я.
    Сучасна українська академічна лінгвостилістика: стратегії інтегративного розвитку [Текст] / С. Я. Єрмоленко [та ін.] // Українська мова. - 2021. - № 4. - С. 3-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Стилістика
Кл.слова (ненормовані):
лінгвостилістика, стиль, культура мови, норма, інтердисциплінарність, метод дослідження, інтегративна лінгвостилістика.
Анотація: Стаття пропонує аналітичний огляд результатів роботи відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України впродовж 1991-2021 років. Йдеться про перспективи розвитку української академічної лінгвостилістики в контексті інструментарію сучасної гуманітаристики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


   
    Код "Катерини" Шевченка // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 11/12. - С. 30-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Поеми--Катерина--Художні коди--Аналіз
Кл.слова (ненормовані):
поезія -- живопис -- переклад -- код -- знак -- стиль
Анотація: Студія розкриває проблему взаємодії перекладності поезії і живопису Т. Шевченка у світлі "Лаокоона" Лессінга і сучасних (інтер)семіотики та герменевтики. Автор підкреслює специфіку мови кожного виду мистецтва і тяжіння мистецтв одне до одного завдяки їхній специфіці. "Катерину" досліджує як семіозис і цілісну ієрархічну полісистему художніх кодів. Оцінює можливість сприймати й відтворювати відповідними питомими засобами катрину в поемі й поему в картині.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Дарчук, Н. П.
    Векторна модель аналізу стилістики текстів [Текст] / Н. П. Дарчук, І. В. Васильєва, О. М. Васильєв // Український фізичний журнал. - 2021. - Т. 66, № 5. - С. 373-378. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математична фізика--Аналіз
   Математична лінгвістика

   Стилістика тексту--Художній текст

Кл.слова (ненормовані):
Стиль авторський


Дод.точки доступу:
Васильєва, І. В.; Васильєв, О. М.

Знайти схожі

7.


    Кулик, О. О. (спец. вищої кваліфікаційної категорії, учитель муз. мист. та мист. Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст., Сумська обл.).
    Галантний стиль - рококо [Текст] : мист. 8-й кл. / О. О. Кулик // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. - 2020. - № 4. - С. 8-12 : іл.
Рубрики: Розробки уроків--мистецтво

Утримувачі документа:
Хмельницька ОУНБ : 29000, вул. Героїв Майдану 28
Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах

Знайти схожі

8.


    Коць, Т. А.
    Поняттєва парадигма публіцистичного стилю в академічному проєкті "Українська стилістика: енциклопедія" [Текст] / Т. А. Коць // Українська мова. - 2020. - № 1. - С. 13-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Стилістика українська--Публіцистисний стиль--Мова ЗМІ
Кл.слова (ненормовані):
публіцистичний стиль, мова преси, мова телебачення, мова мережі інтернету, мова реклами.
Анотація: У статті проаналізовано поняттєву парадигму публіцистичного стилю як різновиду літературної мови з погляду на концепцію енциклопедичного видання з української стилістики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Лаврінець, О. В.
    Типи складених головних предикативних членів у синтаксичних конструкціях сучасного адмііністративно-канцелярського підстилю [Текст] / О. В. Лаврінець // Українська мова. - 2020. - № 1. - С. 65-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Стилістика--Офіційно-діловий стиль--Синтаксис
Анотація: У статті проаналізовано широке використання двоскладних і односкладних речень із різними типами аналітичних предикативних головних членів – відповідно складених дієслівних та іменних присудків і складених головних членів односкладних речень як однієї з визначальних рис синтаксису офіційно-ділового стилю сучасної української літературної мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Амерханян, Світлана.
    Урок української мови з елементами розвитку критичного мислення : 9 клас / Світлана Амерханян // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 2. - С. 10-12
Рубрики: Публіцистичний стиль--Твір-роздум--Морально-етична тема--Розробка уроку
Кл.слова (ненормовані):
твір-роздум -- критичне мислення
Анотація: У статті запропоновано варіант роботи над створенням твору-роздуму на морально-етичну тему в публіцистичному стилі. Авторка поєднує індивідуальну, групову і колективну роботу, добираючи завдання, методи і прийоми, що дають змогу не лише опрацювати тему уроку, а й сприяють розвиткові критичного мислення учнів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Піскунова, Р. Г.
    „Україна сміється” [Текст] : розвиток усного мовлення. Урок-гуморина. 7 кл. / Р. Г. Піскунова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2020. - № 10/12. - С. 23-25
Рубрики: Мовлення--Мова--Паралінгвістика--Стилістика
   Українська мова--Українська мова і нація--Східнослов‘янські мови

   Гумор і сатира--Гумористична література--Сатирична література

Кл.слова (ненормовані):
мовлення українське -- мовленнєвий стиль -- мовна діяльність -- культура спілкування
Анотація: Мета уроку з‘ясувати важливість гумору в житті українців, учити розділяти жанри гумористичних творів, поглибити знання учнів про українських гумористів.


Знайти схожі

12.


    Сізова, Ксенія.
    Німецькі сталі вислови в публіцистичних текстах: особливості функціонування / Ксенія Сізова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 5. - С. 34-37. - Бібліогр. 20 назв
Рубрики: Публіцистичний стиль--Українські інтернет-видання--Німецькі сталі вислови
Кл.слова (ненормовані):
пареміологія -- німецькі паремії -- публіцистичний текст -- німецькі медіа -- українські інтернет-ЗМІ
Анотація: Розглянуто особливості функціонування німецьких паремій в текстах сучасних українських інтернет-видань. З’ясовано, які саме німецькі паремії активно використовуються в текстах українських ЗМІ, а також визначено загальне і специфічне у використанні паремій сучасного медіадискурсу (німецького та українського). За допомогою порівняльного аналізу функціонування паремій у текстах німецьких і українських інтернет-ЗМІ виділено певні подібності та відмінності. Зроблено висновок: пареміологічний аналіз публіцистичних текстів є ефективним інструментом набуття мовних компетентностей здобувачами загальної середньої і вищої освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Токмань, Ганна.
    Мотив самотності в поезії Тодося Осьмачки: екзистенціально-діалогічна інтерпретація [Текст] / Ганна Токмань // Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 75-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
мотив самотності -- філософія -- екзистенціалізм -- існування -- діалог -- стиль
Анотація: Стаття присвячена поезії Тодося Осьмачки, увага сфокусована на мотиві самотності у віршах зі збірки «Китиці часу». Дослідниця аналізує художній текст та інтерпретує його екзистенціальні смисли. Самотність людини в поезії Т. Осьмачки викликана історичними подіями, еміграцією, відсутністю друга й коханої. Філософські висловлювання поета окреслюють сутність самотності людини в її унікальному індивідуальному існуванні. Наведено положення із праць філософів М. Гайдеґґера, Х. Ортеги-і-Гассета, Г. Марселя, які допомагають витлумачити художній текст Т. Осьмачки. Діалог між поезією й екзистенціальною філософією розкриває значення художніх образів і виявляє специфіку мистецтва. Визначено риси індивідуального стилю Т. Осьмачки як автора філософської лірики.


Дод.точки доступу:
Осьмачка, Теодосій \про нього\

Знайти схожі

14.


    Сохин, В.
    Тепловой удар [Текст] / В. Сохин // Вокруг света : Ежемесячный познавательный журнал. Украинское издание. - 2020. - N 12. - С. 50-59. : цв. ил. . - ISSN 0041- 579
Рубрики: Народи Півночі--інупіати--стиль життя--Аляска

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Левченко, Ю.
    Стиль Американської психологічної асоціації (АРА Style): із практичного досвіду підготовки методичних рекомендацій [Текст] / Ю. Левченко, Л. Стеблина // Вісник Книжкової палати. - 2020. - № 10. - С. 14-20 : табл. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Наука--Оформлення наукових робіт--Бібліографічний опис--Бібліографічні посилання
Анотація: У статті висвітлено практичний досвід укладання методичних рекомендацій "Стиль Американської психологічної асаціації", підготовлених фахівцями Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова для науковців, викладачів, аспірантів і студентів навчального закладу, які прагнуть оформлювати наукові праці за таким стилем.


Дод.точки доступу:
Стеблина, Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Слоньовська, Ольга.
    Цикл уроків за творчістю Василя Симоненка. Урок 1. Василь Андрійович Симоненко: шлях метеора [Текст] : до 85-річчя від дня народження Василя Симоненка : [урок], 11 клас / Ольга Слоньовська // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 1/2. - С. 49-56.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Урок--11 клас
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості В. Симоненка -- стиль письменника
Анотація: Мета уроку: ознайомити одинадцятикласників із біографією Василя Симоненка; сформувати уявлення про ідейно-естетичні основи становлення індивідуального стилю письменника, що ґрунтувалися на українській класиці та народній творчості й моралі; закріпити вивчене про письменників-шісдесятників" та їхній творчий доробок у скарбниці української культури; розкрити високу національну свідомість Василя Симоненка.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах

Знайти схожі

17.


    Голик, Олена.
    Юрій Яновський "Майстер корабля": роман-містифікація, динамічний, модерний сюжет, умовність фабули, зміщення часопростору : [урок] [Текст] / Олена Голик // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 3. - С. 50-53.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Урок
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості Ю. Яновського -- урок засвоєння нових знань -- стиль твору

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах

Знайти схожі

18.


    Брайко, Олександр.
    Повість В. Винниченка «Краса і Сила» і проза М. Горького: поетика й типологія індивідуальних стилів [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 3-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Повість, 19-20 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
горизонт очікування -- стиль -- реалізм -- імпресіонізм -- пейзаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті з’ясовано стильову природу й функціональну вагу авторських зображально-виражальних засобів. Проаналізовано відмінності в художньому опрацюванні спорідненої тематики на рівні форм і функцій пластичної зображальності, розповідної презентації дії, сюжетно-композиційної цілісності творів. Аналіз доводить стильову оригінальність українського письменника-початківця.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир \про нього\; Горький, Максим \про нього\

Знайти схожі

19.


    Баган, Олег.
    Парадоксальний інтелектуал на перехрестях доби / Олег Баган // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 1. - С. 49-57. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Літературознавці українські--Рудницький М. І.--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
критика -- література -- модернізм -- лібералізм -- ідейність -- форма -- стиль -- галицька культура
Анотація: Статтю присвячено творчій долі провідного літературного критика Галичини М. Рудницького, який сформував цілий напрям у розвитку української естетичної думки. Виявляються джерела його ідей, які розвинулися з настроїв раннього українського модернізму 1900-х рр. Зроблено короткий аналіз основних книжок М. Рудницького «Від Мирного до Хвильового» та «Між ідеєю і формою».


Дод.точки доступу:
Рудницький, Михайло Іванович (літературний критик, літературознавець, письменник, перекладач ; 1889-1975) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Борковська, Інна.
    Мікрокомпоненти прагматичного значення слова в діловому тексті [Текст] / Інна Борковська // Advanced Linguistics. - 2019. - Vol. 4. - С. 51-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Стилістика--Офіційно-діловий стиль
Кл.слова (ненормовані):
конотація -- прагматичне значення -- лексичне значення -- семантика -- діловий документ


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120