Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (13)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Місцеве самоврядування -- Реформування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Пухтинський, М.
    Коли і як здолаємо архаїку [Текст] : реформування територіальної організації влади в Україні в умовах фінансово-економічної кризи / М. Пухтинський, О. Власенко // Віче. - 2009. - № 4. - С. 48-49
Рубрики: Місцеве самоврядування--реформування


Дод.точки доступу:
Власенко, О.

Знайти схожі

2.


    Горбонос, Ф. В.
    Модель реструктуризації економічного простору сільської територіальної одиниці [Текст] / Ф. В. Горбонос, Л. А. Янковська, Н. Ф. Павленчик // Економіка АПК. - 2012. - № 8. - С. 71-81 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Сільські території--Соціально-економічний розвиток--Україна
   Місцеве самоврядування--реформування

   Регіональна економіка--Рівненська область

Кл.слова (ненормовані):
Рівень зайнятості -- Корпорація -- Домогосподарства
Анотація: Обґрунтовано доцільність та наведено модель реструктуризації економічного простору сільської територіальної одиниці, спрямованої на підвищення рівня населення за умови самостійного ведення виробниками головних бізнес-процесів на ґрунті корпоративного управління.


Дод.точки доступу:
Янковська, Л. А.; Павленчик, Н. Ф.

Знайти схожі

3.


    Черненко, Тетяна Василівна.
    Роль місцевого самоврядування в нейтралізації внутрішньополітичних загроз в Україні [Текст] / Тетяна Василівна Черненко // Стратегічні пріоритети : наук.-аналіт. щокварт. зб. - 2012. - № 3. - С. 77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Реформування
   Внутрішнє становище--Внутрішня політика--Україна



Знайти схожі

4.


    Вавричук, Оксана.
    Реалізація проектів державно-приватного партнерства у житлово-комунальному господарстві в умовах реформування місцевого самоврядування [Текст] / Оксана Вавричук // Світ фінансів. - 2014. - Вип. 3. - С. 147-154 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Державно-приватне партнерство
   Місцеве самоврядування--реформування



Знайти схожі

5.


    Іртищева, І. О.
    Децентралізація системи управління в забезпечені сталого розвитку сільських територій [Текст] / І. О. Іртищева, Ю. М. Хвесик, М. І. Стегней // Економіка АПК. - 2015. - № 4. - С. 64-70 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування --Структура органів
   Місцеве самоврядування--реформування

Кл.слова (ненормовані):
нормативне регулювання організації -- адміністративна реформа -- адміністративно-територіальний устрій
Анотація: Визначено необхідні реформи, пов'язані із децентралізацією влади в Україні, які мають забезпечити можливості сталого розвитку сільських територій.


Дод.точки доступу:
Хвесик, Ю. М.; Стегней, М. І.

Знайти схожі

6.


    Хвесик, М. А.
    Михайло Хвесик: самодостатні територіальні громади – центри миру [Текст] : [інтерв'ю] / М. А. Хвесик // Економіст. - 2015. - № 12. - С. 3-4
Рубрики: Соціально-економічний розвиток --Децентралізація влади
   Місцеве самоврядування--Реформування

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- реформи -- ендогенні чинники -- розвиток регіонів
Анотація: Михайло Артемович Хвесик – академік НААН України, доктор економічних наук, професор, директор Державної установи "Інституту економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України" про децентралізацію влади та реформи місцевого самоврядування.


Дод.точки доступу:
Рошкевич, Владислав \підгот.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Охріменко, Олена.
    Визначаємо заробіток для обчислення пенсій посадовим особам сільських та селищних рад у світлі змін [Текст] / Олена Охріменко // Головбух: бюджет. - 2012. - № 11 (26 берез.). - С. 6-8
Рубрики: Соціальне забезпечення--Пенсії--Україна
   Місцеве самоврядування--реформування



Знайти схожі

8.


    Куценко, Т. Ф.
    Ключові термінологічні засади управління соціально-економічним розвитком муніципалітетів в Україні [Текст] / Т. Ф. Куценко, І. В. Пінтелей // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 84-91 : табл. - Бібліогр. с. 90-91 (15 назв)
Рубрики: Місцеве самоврядування--Реформування
Анотація: У статті представлено тлумачення ключових термінологічних засад управління соціально-економічним розвитком муніципалітетів, що нині є особливо актуальним, оскільки виступає однією із необхідних умов чіткого усвідомлення комплексу проблем місцевого самоврядування в контексті реформи децентралізації управління в Україні.Виходячи з того, що субнаціональний рівень управління, представлений саме місцевими адміністративними утвореннями, в практиці багатьох країн називають "муніципальним управлінням", в Україні всім науковцям та практикам є очевидною проблема, що чинним законодавством такі поняття, як "муніципальне управління", "муніципальні утворення" чи "муніципалітет" не визначаються, тобто не мають юридичного закріплення. Це безумовно ускладнює подальші дослідження та створює певну плутанину у термінах. Тому в статті здійснено, насамперед, уточнення термінологічного апарату, що вже активно використовується в Україні, задля подальших коректних досліджень. У статті визначено базові терміни з їх ключовими характеристиками, зокрема, акцентовано, що термін "муніципалітет" може позначати як орган місцевого самоврядування, територіальну спільноту, так і установу, яка безпосередньо здійснює процес управління. В цьому контексті були розглянуті основні характерні риси муніципальних утворень та системи муніципального управління. З'ясовано також, що "місцеве управління", "муніципальне управління" та "місцеве самоврядування" є синонімічними поняттями, які несуть подібне функціональне навантаження. У статті наголошується, що реформа децентралізації, започаткована у 2014 році, через формування об'єднаних територіальних громад, передачу певної частини повноважень їх органам місцевого самоврядування базового рівня, тобто — сільським, селищним та міським радам (муніципалітетам) та переформатування адміністративно-територіального устрою мала привести Україну до зрозумілої для всіх українців моделі місцевого самоврядування, де мали бути створені умови для формування реальної фінансової автономії задля соціально-економічного розвитку на місцях. З точки зору авторів саме "об'єднана територіальна громада" нині в Україні змістовно та функціонально відповідає поняттю "муніципалітет", а сільські, селищні та міські ради ОТГ можна вважати муніципальними радами. Термін "об'єднана територіальна громада" виконує поки що тимчасову функцію. По завершенню реформи децентралізації настане час вносити зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та в інші законодавчі акти щодо використання терміну "муніципалітет" та похідних від нього.


Дод.точки доступу:
Пінтелей, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі