Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (5)БД Авторефератів (1)Конференції і вісники (4)Фонд Австрійської бібліотеки (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=белетристика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Голубовська, І.
    Інакший світ Наталени Королевої [Текст] / І. Голубовська, Р. Мовчан // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2005. - № 2. - С. 145-148.
Рубрики: Українська література ХХ ст.--Персоналії письменників--Н. Королева
Кл.слова (ненормовані):
проза -- белетристика
Анотація: Твори спонукають до роздумів над вічними цінностями життя, та мають виховне значення для молоді, яка нині шукає моральні орієнтири


Дод.точки доступу:
Мовчан, Р.
Є примірники у відділах:
(21.04.2005р. Інв.93 (1 прим.) - Б.ц.)

Знайти схожі

2.


    Старовойтенко, Інна.
    Степан Ерастов на тлі своєї доби [Текст] / І. Старовойтенко // Сучасність. - 2007. - № 7. - С. 97-103. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Громадські діячі--Україна
   Художня література--Белетристика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Утопія -- Нарис -- Народовольці
Анотація: Розповідається про видатного громадсько-культурного, політичного, кооперативного діяча, палкого українця, який усе життя пропагував та втілював національну ідею на Кубані. Саме напередодні 150-річного ювілею сталося його повернення в українську історію.


Дод.точки доступу:
Ерастов, Степан (1857-?) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Таранова, Анна.
    "Велике нечитоме" і академічний канон: проникнення масової літератури до парадигми літературознавства [Текст] / А. Таранова // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 50-56. - Бібліогр. : с. 55-56.
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Література--Популярна

Кл.слова (ненормовані):
Белетристика -- Канон
Анотація: У статті розглядається процес змінення до "масової літератури" в академічному літературознавстві протягом другої половини ХХ ст. Протиставлення "елітарної", "високої" та "низької", "масової" словесності, яке переважало в науковій думці до середини ХХ ст., поступово замінюється розумінням самобутності та самоцінності масової літератури на ті змінення основних підходів до вивчення масового суспільства й масової культури. Учені починають пошуки методології для дослідження масової літератури, яка б не спиралася на класичні літературознавчі уявлення про естетичну цінність і художню вартість літературного твору, оскільки ті не придатні для вивчення популярної словесності. Авторка аналізує праці сучасних закордонних учених (Дж. Кавелті, Ф. Моретті, П. Свірський), присвячені ролі масової літератури в сучасній культурній ситуації.


Знайти схожі

4.


    Філоненко, С.
    "Їсти вареник, запивати кока-колою". Українська масова література і глобалізація [Текст] / С. Філоненко // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 1. - С. 69-71. - Бібліогр.: 15 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Культура мовлення
   Література українська--Історія

Кл.слова (ненормовані):
Літературна конкуренція -- Функціонування літератури -- Культурна відкритість -- Оригінальна масова література -- Українська белетристика
Анотація: У статті відпрацьовані форми масової культури здатні популяризувати українську мову, літературу, історію.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Набитович, Ігор.
    У пошуках нової парадигми психоаналітичного методу дослідження [Текст] / Ігор Набитович // Слово і час. - 2011. - № 10. - С. 115-118
Рец. на кн. : Печарський Андрій. Психоаналітичний аспект української белетристики першої третини ХХ сторіччя : монографія / Андрій Печарський. - Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2011 - 466 с.

Рубрики: Літературознавство--Теорії, концепції, методи--Психоаналіз
   Українська література--Проза--Белетристика

   Літературознавці України , 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
методологія -- глибинна психологія -- психобіографічний метод
Анотація: У монографічному дослідженні А. Печарського здйснено певний синтез ідей теорії класичного психоаналізу, аналітичної й індивідуальної психології з неофройдистською концепцією неусвідомленого та релігійним світосприйманням, теологічними підходами до явищ людської психіки та психології творчості зокрема. Автор переосмислює досвід українського письменства перших трьох десятків років ХХ віку.


Дод.точки доступу:
Печарський, Андрій (український літературознавець) \о произв.\

Знайти схожі

6.


    Павлюк, Ігор.
    У психоаналітичному задзеркаллі українського книгобачення [Текст] / Ігор Павлюк // Дзвін. - 2011. - № 10. - С. 151-152
Рец. на моногр. : Печарський А. Психоаналітичний аспект української белетристики першої третини ХХ сторіччя / А. Печарський. - Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2011. - 466 с.

Рубрики: Українська література--Белетристика
Анотація: У монографії розгорнуто авторський проект дослідження психоаналізу та української белетристики першої третини 20 ст. в пошуках “Шляху, Істини й Життя”. Уперше в літературознавчому дискурсі комплексно поєднано теорії класичного психоаналізу, аналітичної й індивідуальної психології з неофройдистською концепцією неусвідомленого крізь призму духовного простору богослов’я і патристики, що відкривають істотно нові екзистенційно-психологічні грані власне людського й творчого феномену класиків української літератури.


Знайти схожі

7.


    Александрова, Галина.
    "Літературні ряди": змінність і рухомість / Г. Александрова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2012. - № 1. - С. 43-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Вивчення творчості
   Літературний процес--Літературні ряди

Кл.слова (ненормовані):
історико-літературний процес -- "великі" письменники -- "другорядні" письменники -- масова література -- белетристика
Анотація: У статті йдеться про важливість вивчення «другорядних» письменників, твори яких іноді впливають на масового читача дужче, ніж класика. Наголошується, що художні твори «другого ряду» є показником літературних смаків доби, новаторство «великих» увиразнюються на тлі «другорядних письменників. Роль останніх можуть переглядати наступні покоління читачів та літературознавців, відтак їхні естетичні пошуки згодом набувають більшого значення, ніж у сучасну їм епоху.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Поліщук, Я.
    Наближення до таємниці : Шлях Наталени Королевої в українську літературу [Текст] / Ярослав Поліщук // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 6. - С. 20-25. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Королева Наталена Андріанівна (1888-1966 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
життєвий і творчий шлях Н. Королевої -- українська культура -- народний епос -- еміграційна спільнота -- українскість -- белетристика -- творчий спадок -- українські реалії -- "Легенди старокиївські" -- творча еволюція
Анотація: Статтю присвячено життю та постаті Наталени Королевої, її творчому доробку. Досліджено поступовий шлях письменниці до української культури, до України як творчої мрії. Аналізуючи обставини еміграційного життя та белетристику Королевої, автор підкреслює, що проникливість і сила таланту письменниці виявилися в тому, як органічно вона сприйняла та осмислила укранську національну історію і культуру та стала одним з її новочасних творців.


Дод.точки доступу:
Королева, Наталена Андріанівна (українська письменниця ; 1888-1966 рр.) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Кирильчук, Олександр.
    Територія уявного: репрезентація історичного минулого в польській та українській белетристиці кінця XIX століття [Текст] / Олександр Кирильчук // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 14-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Польщі, 19-20 ст.
   Польська література--Проза

   Письменники України, 19-20 ст.

   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
культурний колоніалізм -- контр-дискурс -- історична белетристика
Анотація: У статті з постколоніальної перспективи розглянуто візії історичного минулого в текстах Г. Сенкевича, М. Старицького й І. Нечуя-Левицького. Акцент зроблено на тому, що історична белетристика аналізує образ Іншого та символізовану географію національної присутності у просторі пограниччя.


Дод.точки доступу:
Сенкевич, Генрік (польський письменник ; 1846-1916) \про нього\; Старицький, Михайло Петрович (український письменник, театральний і культурний діяч ; 1840-1904) \про нього\; Нечуй-Левицький, Іван Семенович (український письменник, драматург ; 1838-1918) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Філатова, О.
    Українська масова література: спроба синтезу [Текст] : романенко О. Семіосфера української масової літератури : Текст. Читач. Епоха : [рецензія на книгу] / Оксана Філатова // Українська мова і література в сучасній школі. - 2014. - № 9. - С. 66-67.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Стилі і напрямки--Україна
   Українська література--Стилі і напрямки, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
феномен масової літератури -- популярна белетристика -- типологічні ознаки масліту -- структура монографії -- дослідження
Анотація: Подано розгорнуту рецензію на монографію Олени Романенко, яка присвячена темі масової літератури в Україні. Підкреслено, що автор наукового дослідження логічно рухається від історії розвитку проблеми до типологічних ознак масліту, органічно поєднуючи історію й теорію літератури, відкриває нові перспективи у процесі літературознавчої рецепції української масової літератури ХХ ст. як багатогранного семіотичного простору словесного мистецтва.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-14