Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Література -- Аналіз<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Ситченко, А.
    Методичні умови формування вмінь літературного аналізу [Текст] / А. Ситченко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2007. - № 11. - С. 21-22
Рубрики: Література--Аналіз
   Літературна критика

Анотація: Розвиток літературних знань і умінь, який супроводжується становленням вищих форм мислительної діяльності, має загальнонавчальне значення для особистісного формування учнівської молоді. Реалізація ідеї розвивального навчання школярів аналізу художнього твору потребує попередньо розробленої теоретичної моделі й спрямовується на ступеневе формування в учнів заданих суб'єктивних якостей, провідними з яких вважаються літературні знання, читацькі вміння та пов'язані з ними особистісні новоутворення, насамперед в операційній, інтелектуальній, естетичній і морально-вольовій сферах

Є примірники у відділах:
(.2007р. - Б.ц.)Всі прим-ки видані
зайняті

Знайти схожі

2.


    Гребенюк, Тетяна.
    Категорія події в рецептивно-комунікативній парадигмі аналізу літературного твору [Текст] / Т. Гребенюк // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 50-56. - Бібліогр.: 24 назв.
Рубрики: Літературознавство--Літературознавчий концепт--Категорія події
   Література--Аналіз

Кл.слова (ненормовані):
Подієвість -- Релевантність -- Непередбачуваність -- Консекутивність -- Незворотність -- Твір як повідомлення
Анотація: У статті досліджується категорія події в контексті комунікативного та рецептивного підходів до аналізу літературного твору. Комунікативна подія розглядається як хронологічно тягле цілеспрямоване "о-чуження"тексту автором та поступове "о-своєння" його читачем. Такі критерії подієвості зміни в літературному творі, як релевантність та непередбачуваність, розглядаються в їх зв'язку з індивідуальною картиною світу й рівнем підготовленості читача. Пропонується переоцінка сутності "мінус-прийому" в контексті рецептивного підходу: відсутність події у площині художньої дії твору може виступати подією у площині наративній, характеризуючи певний факт у структурі читацького сприйняття.


Знайти схожі

3.


    Штейнбук, Фелікс.
    Тілесно-міметичний метод аналізу художніх творів: суперечлива апологія [Текст] / Ф. Штейнбук // Слово і час. - 2008. - № 12. - С. 56-66. - Бібліогр. : с. 66.
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Література--Аналіз

Кл.слова (ненормовані):
Рід -- Жанр -- Реалізм -- Модернізм
Анотація: У статті у процесі розгляду таких теоретичних понять, як рід, жанр і творчий метод, репрезентуються та обгрунтовуються засади, можливості й перспективи застосування в сучасному літературознавстві так званого тілесно-міметичного методу аналізу художніх творів і на цій основі робиться спроба сформувати оригінальні визначення зазначених термінів.


Знайти схожі

4.


    Волковинський, Олександр.
    Архітектонічне оздоблення офітських мотивів у поетичному тексті [Текст] / О. Волковинський // Слово і час. - 2008. - № 12. - С. 66-72. - Бібліогр. : с. 72.
Рубрики: Літературознавство--Поетика
   Література--Аналіз

Кл.слова (ненормовані):
Алітерація -- Анаграма -- Анадиплосис -- Кільце -- Епітет
Анотація: У статті розглядаються основні архітектонічні засоби, задіяні в поетичному тексті з метою посилення офітських мотивів. Досліджується специфіка взаємин між предметно-формальними елементами літературного твору та його смисловим наповненням. Аргументується положення про те, що між архітектонічними засобами та мотивами офітського спрямування встановлюються характерні зв'язки взаємовідповідності.


Знайти схожі