Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Девдюк, І.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Девдюк, І.
    Бароко й класицизм: спільне та відмінне [Текст] / І. Девдюк // Зарубіжна література в школах України. - 2005. - № 1. - С. 10-12. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Стилі і напрямки в мистецтві
   Бароко

   Класицизм

Анотація: В статті розглядаються дві протилежні одностадіальні і рівноправні художні системи у зіставленні. Це дає можливість краще зрозуміти естетичні засади та поетику кожної з них, а також з’ясувати характер епохи, в яку вони функціонували.


Знайти схожі

2.


    Девдюк, І. В.
    Література Просвітництва: напрями, жанри, стилі, концепція героя [Текст] / І.В. Девдюк // Зарубіжна література в школах України. - 2005. - № 2. - С. 2-5. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Просвітництво--Література
   Всесвітня література--Просвітництво

Анотація: Епоха Просвітництва, хронологічні рамки якої умовно співпадають із XVIII століттям, є одним із ключових періодів розвитку світової цивілізації. В статті , зроблена спроба діахронного аналізу знакових художніх структур XVIII ст. з урахуванням загальних та національно-специфічних закономірностей літенратурного процесу доби.


Знайти схожі

3.


    Девдюк, І. В.
    Бароко і класицизм: спільне та відмінне [Текст] / І.В. Девдюк // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2005. - № 8. - С. 2-4. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Історія--Всесвітня--Кінець XVI - початок XVII ст.--Культура
Кл.слова (ненормовані):
Західна Європа
Дескриптори: МИСТЕЦТВО -- ЛІТЕРАТУРА -- ЕСТЕТИКА
Анотація: Про напрямки розвитку європейького мистецтва, літератури кінця XVI -XVII століть у теоретично-естетичному вимірі. Розглядаються художні методи обох епох.

Є примірники у відділах:
(24.10.2005р. Інв.5303 (1 прим.) - Б.ц.)

Знайти схожі

4.


    Девдюк, І.
    У світі без ілюзій. Романи Е. Хемінгуея "Прощавай, зброє" та А. Камю "Сторонній" і "Чума" крізь призму ексзистенціальних вимірів [Текст] / І. Девдюк // Зарубіжна література в школах України. - 2006. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр.: 10 назв. - Зміст: "Прощавай, зброє" ; "Сторонній" ; "Чума"
Рубрики: Американські письменники, 20 ст.
   Французькі письменники, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Хемінгуей Ернест, американський письменник \про нього\; Камю, Альбер \про нього\

Знайти схожі

5.


    Девдюк, І. В.
    У світі без ілюзій [Текст] : романи Е.Хемінгуея "Прощавай, зброє" та А.Камю "Сторонній" і "Чума" крізь призму екзистенціальних вимірів / І.В. Девдюк // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2006. - № 7-8. - С. 30-33. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Світова література--Американська--Персоналії--Хемінгуей Е.
   Світова література--Французька--Персоналії--Камю А.

   Європа--Франція
    Північна Америка--США

Кл.слова (ненормовані):
роман -- "Сторонній" -- "Чума" -- "Прощавай, зброє" -- екзистенціалізм -- "втрачене покоління"
Дескриптори: СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА -- ЛІТЕРАТУРА НАРОДІВ ОКРЕМИХ КРАЇН -- ЛІТЕРАТУРА АМЕРИКИ -- ЛІТЕРАТУРА ЄВРОПИ -- ЛІТЕРАТУРА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ -- ФРАНЦУЗЬКА ЛІТЕРАТУРА
Анотація: Автор наголошує, що твори Камю і Хемінгуея мають багато яскравих художніх аналогій на різних рівнях, не лише на рівні стилю окремих романів. І це зумовлено перш за все спільністю проблем, які поставило перед письменниками 20 сторіччя. Пошук нової точки опори в романах двох письменників - предмет цієї статті.

Є примірники у відділах:
(27.09.2006р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1

Знайти схожі

6.


    Девдюк, І. В.
    Основні тенденції розвитку світової літератури першої половини XX ст. [Текст] / І. В. Девдюк, А. М Кучера // Зарубіжна література в школах України. - 2012. - № 7-8. - С. 68-71
Рубрики: Світова література--Історія розвитку, 20 ст.
Анотація: ХХ ст. - новий етап літературного процесу, пов'язаний, з одного боку, з нетрадиційним розумінням мистецтва, його місця у суспільстві, з іншого - із значними світоглядними зрушеннями. Стрімкий розвиток науки і техніки, відсутність гармонійного зв'язку між людиною і природою, домінування матеріального над духовним та інші чинники привезли на початку ХХ до переоцінки усталених віками моральних і духовних цінностей, поставили під сумнів всеосяжні можливості розуму та прогресивний розвиток людства.


Дод.точки доступу:
Кучера , А. М

Знайти схожі

7.


    Девдюк, І. В.
    Основні тенденції розвитку світової літератури 40-50-х рр. ХХ ст. [Текст] / І. В. Девдюк // Зарубіжна література в школах України. - 2014. - № 12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова література, 20 ст.
   Напрямки і стилі в літературі--Екзистенціалізм

Кл.слова (ненормовані):
абсурдизм -- театр абсурду
Анотація: Особливої популярності в зазначений період набуває екзистенціалізм - філософсько-художня система, у якій найбільш повно виразились настрої і сподівання воєнного та повоєнного покоління, що усвідомило абсурдність власного існування, свою приреченість та одинокість. Саме про цей літературний напрям і йдеться в статті.


Знайти схожі