Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Курочкін, О. В.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-16 
1.


    Курочкін, О. В.
    Шляхи подолання тоталітарних стереотипів у святковій культурі незалежної України / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнографія. - 2011. - № 1. - С. 74-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Свята радянські
Анотація: У статті на матеріалах вітчизняної преси аналізуються процеси редукції, модифікації та адаптації радянських святкових традицій у соціокультурному просторі сучасної України

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Курочкін, О. В.
    Молодіжні вектори української мрії / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 3. - С. 57-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Студенти українські--Етнокультура
   Національна культура--Студенти українські

   Національний характер--Студенти українські

Кл.слова (ненормовані):
Українська мрія -- Етноментальний концепт -- Стереотипи людських прагнень -- Життєві цілі
Анотація: Об’єктом дослідження є студентська молодь як активна соціокультурна група сучасного українського суспільства. У статті аналізуються побутуючі в середовищі студентів-гуманітаріїв погляди, судження, думки, пов’язані з узагальнюючим етноментальним концептом «українська мрія». Для активації творчого потенціалу респондентів і з метою порівняння використовується широковживане поняття «американська мрія» /American dream/.


Знайти схожі

3.


    Курочкін, О. В.
    Весільний звичай "Удавана наречена" і його семантичні інтерпретації / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 4. - С. 46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Анотація: За традиційними уявленнями, нареченій у вирішальний період «переходу» від свого до чужого роду загрожували різноманітні нещастя. Щоб протидіяти цим негативним впливам, у ході весілля використовувалися захисні ритуально-магічні дії та обереги. Передусім апотропеїчну функцію виконував звичай «удавана молода», відомий багатьом європейським народам. У статті проаналізовано типові ситуації, варіанти й форми реалізації пережиткового обрядового комплексу, який із часом перетворюється на розважально-ігрове кліше.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Курочкін, О. В.
    Етнічна мозаїка сучасної святкової культури України [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 2(березень-квітень). - С. 7-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні свята українські
   Громадянські свята--Національні традиції--Україна

   Традиційна культура--Громадянські свята--Україна

Анотація: Сучасний стан святковості в Україні вирізняється ідеологічною еклектичністю, наявністю звичаїв і традицій різнородного змісту і походження. У статті здійснено спробу вибудувати певну типологію свят залежно від того, як вони репрезентують фольклорно-етнографічні компоненти культури. На думку автора, за нинішніх умов агресивної глобалізації та загроз нівеляції етнічно марковані святкові традиції виконують не лише художньо-естетичну й розважальну функцію, але і є важливим інструментом національної пам'яті та самосвідомості.


Знайти схожі

5.


    Курочкін, О. В.
    Західний погляд на проблеми ідентичності / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 4. - С. 134-137 : іл.
Рец. на Гібернау, Монтсеррат. Ідентичність націй / М. Гібернау. - К.: Темпора, 2012. – С. 35. - ISBN 978-617-569-069-7

Рубрики: Націоналізм
   Національна ідентичність

   Міграція населення--Проблеми

Анотація: Праця Монтсеррат Ґібернау є дослідженням у галузі проблематики сучасного розуміння націй, націоналізму, ідентичностей та космополітизму. Авторка грунтовно аналізує історичний і політичний зміст цих явищ, їх складові елементи та походження, а також намагається спрогнозувати перспективи їх розвитку під впливом сучасних глобальних суспільних процесів.


Дод.точки доступу:
Гібернау, Монсаррат (проф. Кембрідж. ун-ту (Велика Британія)) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Курочкін, О. В.
    Магія вивертання кожуха у весільному обряді : "З якої причини теща вбралася в овчини..." / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 7-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаї і обряди--Рядження
   Весільні обряди--Вивертання кожуха

Кл.слова (ненормовані):
Рядження (обряди) -- Вивертання кожуха (весільний звичай) -- Зустріч і проводи молодих (весільний обряд)
Анотація: Автор намагається пояснити генезис весільного звичаю східних слов'ян - вивертати кожух у церемонії зустрічі і проводів молодих. Різні інтерпретації магічного акту переконують у тому, що в архаїчній свідомості хутряний одяг і овеча вовна тісно пов'язувалися із символікою щастя, багатства, продовження роду.


Знайти схожі

7.


    Курочкін, О. В.
    Європейські мандри різдвяних "ясел" : до історії вертепу / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 2(березень-квітень). - С. 39-45 : кол. іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вертепна драма--Історія
   Різдвяні свята--Звичаї і обряди

   Звичаї і обряди--Різдвяні свята

Кл.слова (ненормовані):
Різдвяний вертеп -- Євангельські персонажі -- Ремісничі центри
Анотація: Об'єктивне висвітлення етнічної специфіки традицій можливе лише з урахуванням інтернаціонального контексту досліджуваних фрагментів матеріальної і духовної культури. Виходячи із цього, автор простежує процеси формування ареалу звичаєвості різдвяних "ясел" у католицьких країнах Західної та Центральної Європи.


Знайти схожі

8.


   
    Круглий стіл "Сучасна ситуація в Україні очима етнолога" / Г. А. Скрипник [та ін.] // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 2(березень-квітень). - С. 100-149 : іл.
Рубрики: Збройні конфлікти--Етнічні аспекти--Україна
Анотація: На події в Україні відгукнулися вчені-етнологи. Їх міркування подано в статті.


Дод.точки доступу:
Скрипник, Г. А.; Артюх, Л. Ф.; Борисенко, В. К.; Бондаренко, Г. Б.; Бідношия, Ю. І.; Курочкін, О. В.; Боса, Л. Г.; Боряк, О. О.; Поріцька, О. А.; Артюх, А. А.; Васянович, О. О.; Гудченко, З. С.; Пономар, Л. Г.; Балушок, В. Г.; Щербак, І. М.; Таран, О. Г.; Буйських, Ю. С.; Маховська, С. В.; Довгань, С. О.; Литвинчук, Н. В.; Сіренко, С. В.; Головко, О.; Олійник, М.; Журавльова, А.; Іванчишен, В.; Вахніна, Л. К.; Євтух, В. Б.; Сергійчук, В. І.; Скляр, В. М.; Швидкий, С. М.

Знайти схожі

9.


    Курочкін, О. В.
    Обряд установлення троїцької "віхи" на Переяславщині [Текст] / О. В. Курочкін, В. М. Сироткін // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 3(травень-червень). - С. 60-67 : ілюстр.
Рубрики: Звичаї і обряди--Свято Трійці--Сценарії
Кл.слова (ненормовані):
Зелені свята -- Троїцько-купальські дерева -- Троїцькі "віхи"
Анотація: У статті на основі польових етнографічних матеріалів відтворено архаїчний ритуал установлення троїцько-купальських дерев, що й нині побутує на Лівобережжі. Проаналізовано процеси семантичного перекодування і модифікації обрядових символів під впливом соціально-культурних зрушень та ідеологічної кон'юктури.


Дод.точки доступу:
Сироткін, В. М.

Знайти схожі

10.


    Курочкін, О. В.
    Український вертеп на межі двох епох [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 6(листопад-грудень). - С. 29-41 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вертепна драма--Історія
Кл.слова (ненормовані):
Вертепна драма -- Різдвяний вертеп -- Євангельські персонажі -- Містерія -- Святково-обрядова культура
Анотація: У статті на основі міждисциплінарного підходу конспективно простежено шляхи історичної еволюції українського вертепу протягом XX - на початку XXI ст. Наголошено на зростаючій ролі вертепу в системі сучасних етнокультурних комунікацій. В умовах громадсько-політичної активізації, яку нині переживає українське суспільство, ця фольклорно-театральна форма розвивається й модернізується відповідно до вимог часу.


Знайти схожі

 1-10    11-16