Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Теслюк, Р. Т.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


   
    Регіональні соціально-економічні дослідження міграційних питань: ретроспектива та сучасні підходи [Текст] / Р. Т. Теслюк [та ін.] // Регіональна економіка. - 2014. - № 3. - С. 131-141 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Міграційні потоки
   Регіональна економіка--Соціально-економічний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
міграція -- мобільність -- міграційна активінсть -- репатріція -- соціально-економічна захищеність мігрантів
Анотація: Здйснено ретроспективний огляд ґрунтовних учених Інституту за міграційною тематикою в період формування ринкових відносин і здобуття Україною незалежності. Охарактеризовано предметне коло дисертаційних робіт із зверненням уваги на проблему міграцій. Систематизовано напрями наукових досліджень з міграційного питання на основі здобутків учених при захисті дисертаційних робіт і публікації результатів дослідження у виданнях Інституту.


Дод.точки доступу:
Теслюк, Р. Т.; Біль, М. М.; Махонюк, О. В.; Бараняк, І. Є.

Знайти схожі

2.


    Теслюк, Р. Т.
    Сучасні тенденції української міграції та самоорганізації громад мігрантів [Текст] / Р. Т. Теслюк, Г. П. Селещук // Регіональна економіка. - 2017. - № 4. - С. 46-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок праці--Зайнятість--Україна
   Міграція населення--Біженці і переселенці

   Міграція населення--Внутрішньо переміщені особи--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Трудова міграція -- Ринок праці -- Відтік фахівців
Анотація: Показано наявні та можливі економічні й соціальні аспекти взаємодії видів міграції. Наголошено на зростання навантаження на регіональних ринках праці та здешевленні робочої сили, як наслідок.


Дод.точки доступу:
Селещук, Г. П.

Знайти схожі

3.


    Теслюк, Р. Т.
    Етнодемографічна та соціолінгвістична картина світу очима українського вченого [Текст] : рецензия / Р. Т. Теслюк, О. О. Лвицька // Регіональна економіка. - 2017. - № 4. - С. 148-151
Рец. на Цапок С. О. Політична експозиція світу у фокусі сучасних демовідтворювальних та міграційних процесів : монографя / С. О. Цапок. - - Львів : Апріорі, 2017. - 576 с.

Рубрики: Демографія--Етнодемографічні процеси--Статистика населення
   Етнолінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
Імператив -- Розвиток -- Міграція
Анотація: Подано рецензію монографії та висвітлено її презентацію у Інституті регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України.


Дод.точки доступу:
Левицька, О. О.; Цапок, Сергій Олексійович (1940-2015) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Теслюк, Р. Т.
    Особливості відтворення населення УСРР в 1920-1930 роках у параметрах демографічної стійкості [Текст] / Р. Т. Теслюк, Н. І. Андрусишин, М. В. Бачинська // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 110-124 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія--Статево-віковий склад--Статистика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
демографічне відтворення -- 1920-1930 рр. -- УСРР -- статево-вікова структура населення -- Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. -- метод повздовжнього аналізу -- демографічна стійкість
Анотація: Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. спричинив значне скорочення чисельності населення та суттєво деформував основні параметри демографічної стійкості країни. Джерельною базою дослідження є дані переписів населення 1897, 1926, 1937 та 1939 рр., матеріали поточної демографічної статистики 1920-х рр., архівні джерела. Методом повздовжнього аналізу визначено коефіцієнти зміни чисельності населення в міжпереписні періоди. Розрахунки за даними переписів 1926 і 1939 рр. виявили суттєві невідповідності в коефіцієнтах дожиття для жіночих вікових груп у діапазоні 33-57 рр. Зважаючи на демографічну катастрофу 1932-1933 рр. і смертність у до - та післяголодоморні роки, чисельність цих когорт у 1939 р. мала би бути суттєво меншою. Виявлено, що в 1932-1933 рр. мав би початися демографічний перехід, однак значне погіршення політичних і суспільних умов на початку 1930-х рр. і відновлення в 1937-1938 рр. високого рівня народжуваності вказують на незавершеність першого етапу цього переходу. Розрахунок чисельності жінок та аналіз народжуваності в 1924-1929 рр. засвідчив потенційне зростання народжуваності в подальші 1930-1933 рр. Обчислено непрямі демографічні втрати в 1930-1936 рр. - щорічно 310-430 тис. осіб для 1930, 1931, 1937 і 1938 рр., від 630 тис. осіб до 1 млн для 1932-1936 рр. Такий значний обсяг непрямих втрат суттєво знизив демографічну стійкість передусім українського села.


Дод.точки доступу:
Андрусишин, Н. І.; Бачинська, М. В.

Знайти схожі

5.


    Теслюк, Р. Т..
    Демографічний розвиток Карпатського регіону України в умовах зростання соціально-економічної вразливості населення [Текст] / Р. Т. Теслюк // Регіональна економіка. - 2022. - № 2. - С. 35-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія--Мігранти--Карпатський регіон
Кл.слова (ненормовані):
соціально-економічна вразливість -- Карпатський регіон -- внутрішньо переміщені особи -- соціально вразливі категорії населення -- мігранти -- демографія
Анотація: Аналізуються демографічні характеристики соціально вразливих категорій населення. Зазначається, що потужна хвиля вимушеного переселення внаслідок повномасштабної війни Росії проти України спричинила суттєве зростання чисельності цієї категорії населення та наголошується на потребі в наданні їй соціальної допомоги. За результатами аналізу демографічна ситуація в Карпатському регіоні України на початок 2022 р. характеризується як відносно несприятлива: падіння народжуваності, помітний процес демографічного старіння, висока частка осіб з особливими потребами. Аналіз соціально-демографічної статистики попередніх років і сучасних демографічних процесів вказує на ймовірне прискорення зростання частки соціально вразливих груп населення, які формуватимуться внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та мешканцями регіону. Головними завданнями органів регіональної та місцевої влади визначаються вирішення нагальних проблем ВПО, розширення місткості соціальної інфраструктури, забезпечення ефективної зайнятості в регіоні, соціалізація ВПО та їхня суспільна інтеграція, розроблення та реалізація регіональних програм поліпшення процесів демовідтворення.

Перейти до зовнішнього ресурсу: https://re.gov.ua/re00/re20222(104)_u.php

Знайти схожі