Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (1)БД Авторефератів (1)Конференції і вісники (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Юрчук, Олена@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.
   809
   І-672


    Юрчук, Олена.
    Модель підлітка у прозі Р. Музіля і Гессе [Текст] / О. Юрчук // Іноземна філологія : укр. наук. зб. - 2007. - Вип. 119. - С. 239-242. - Бібліогр.: с. 242.
Рубрики: Німецька література , 20 cт.
   Австрійська література, 20 cт.



Дод.точки доступу:
Музіль, Роберт (Австрійський письменник ; 1880-1942); Гессе, Герман (Німецько-швейцарський письменник ; 1877-1962)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 512249 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

2.


    Юрчук, Олена.
    Маскарадна літературна критика як український варіант антиколоніальної критики (на прикладі діяльності Ю. Шевельова) [Текст] / Олена Юрчук // Слово і час. - 2010. - № 12. - С. 12-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Критика літературна--Театралізована
   Письменники України--Діаспора, 20 ст.

   Літературознавці України, 20 ст.

   Мовознавці України, 20 ст.

Анотація: У статті аналізується один із варіантів антиколоніальної критики - маскарадна критика, яка базується на використанні автором різних масок, що зовнішньо реалізуються через мову - псевдоніми, а внутрішньо дозволяють наратору створити ефекти утаювання справжнього (імені, поглядів) та гру з читачем, який має дешифрувати запропоноване утаювання.


Дод.точки доступу:
Шевельов, Юрій \о нем\

Знайти схожі

3.


    Юрчук, Олена.
    "Исторія Русовъ" як російська імперська версія історії українського народу [Текст] / Олена Юрчук // Слово і час. - 2011. - № 11. - С. 40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Давня українська література--Літописи
Кл.слова (ненормовані):
антиколоніалізм -- імперська версія історії -- національна ілюзія
Анотація: У статті аналізується "Исторія Русовъ" з огляду на наявність у ній російської імперської версії історії колонізованого українського народу. Не відкидаючи антиколоніального та національного дискусів, закладених у творі, указано, що він - одна з базових українських національних ілюзій, котра виникла під впливом загальноросійського імперського світобачення.


Знайти схожі

4.


    Юрчук, Олена.
    "Історія Русів" І. Т. Шевченко: прийняття і заперечення / О. Юрчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2012. - № 3. - С. 16-19
Рубрики: Нація--Імперська експансія--Національна інтелігенція--Творення міфологему
Кл.слова (ненормовані):
національний дискурс -- колонія -- імперія -- антиколоніаліз
Анотація: У статті "Історія Русів" трактується як дозволена Російською імперією версія української історії, що справила вплив на багатьох письменників, серед яких особливе місце належить Т. Шевченку.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Юрчук, Олена.
    Українські письменники й колоніалізм: від крутійства до утопічного пророцтва [Текст] / Олена Юрчук // Слово і час. - 2013. - № 7. - С. 16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературний процес--Колоніалізм, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
постколоніальна критика -- імперський колоніалізм -- філософська концепція
Анотація: У статті здійснено аналіз двох варіантів реагування на колоніалізм - крутійства та пророцтва. Крутійство нагадує собою синтез власне крутійства (або "мінливості") та намагання створити пророчий текст. Пророцтву властиве утопічне поєднання націоналізму й комунізму.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (український письменник, художник, політичний і державний діяч ; 1880-1951) \про нього\; Хвильовий, Микола (український письменник, громадсько-культурний діяч ; 1893-1933) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Юрчук, Олена.
    Ресентимент чи бунт? (на прикладі образу Антея з "Оргії" Лесі Українки) [Текст] / Олена Юрчук // Слово і час. - 2014. - № 6. - С. 57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Драматургія--Драматична поема, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
імперія -- колонія -- персонаж -- постколоніальний простір
Анотація: У статті застосовано теорію ресентименту, апробовану в працях Ф. Ніцше, М. Шелера, та ідею "бунтівної людини" А. Камю щодо образу Антея із драматичної поеми "Оргія" Лесі Українки.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (українська письменниця, громадсько-культурна діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\

Знайти схожі

7.


    Юрчук, Олена.
    Постколоніальні студії: теоретичні зауваги [Текст] / Олена Юрчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 12. - С. 46-49. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Порівняльно-історичне мовознавство--Постколоніалізм--Дослідження поняття
Кл.слова (ненормовані):
колоніалізм -- антиколоніалізм
Анотація: Наведено міркування щодо наукової традиції постколоніалізму в закордонних та вітчизняних практиках. Зосереджено увагу на категоріальному апараті, яким послуговується постколоніальна теорія, а саме: колоніалізм, антиколоніалізм, постколоніалізм. Авторка наводить низку положень, які, на її думку, мають брати до уваги українські постколоніальні студії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Юрчук, Олена.
    Не/паралельні світи в романі Макса Кідрука "Не озирайся і мовчи" / Олена Юрчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 1. - С. 58-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Кідрук М. І.--Творчість
Анотація: Макс Кідрук увійшов в українську літературу як автор тревелогу, що був написаний під впливом літньої подорожі 2008 р. до Мексики. Йдеться про «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії». Наступного літа він подорожував Еквадором, Перу, Чилі (Південна Америка) та відвідав острів Пасхи. Свої враження виклав у книжці «Подорож на Пуп Землі», що, як і попередня, має виразні ознаки тревелогу. Макс Кідрук не тільки «звітує» про подорож, а й рефлексує щодо побаченого. Кожна наступна мандрівка стає підґрунтям до появи й нової книжки: «Любов і піраньї» (мандри до Бразилії) або «На Зеландію!» (подорож-акція до Нової Зеландії).


Дод.точки доступу:
Кідрук, Максим Іванович (р. н. 1984) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Юрчук, Олена.
    "Страх –це кокаїн. Він робить глухими до аргументів розуму, і ти бачиш тільки те, що боїшся побачити": про фобії в романі Ілларіона Павлюка "Танець недоумка" / Олена Юрчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 10. - С. 60-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературні роди, види і жанри--Романи--Фантастичний сюжет--Дослідження
Анотація: Розглянуто роман І. Павлюка "Танець недоумка" в контексті жанрової літератури. Авторка доходить висновку, що письменник, скориставшись фантастичним сюжетом, проговорив основні проблеми людини, які не залежать від часу і простору, бо йдеться про здатність людини переборювати власні фобії.


Дод.точки доступу:
Павлюк, Ілларіон Станіславович (р. н. 1980) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Юрчук, Олена.
    Міфологеми стихій у збірці оповідань Катерини Калитко «Земля загублених, або Маленькі страшні казки» [Текст] / Олена Юрчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 1. - С. 55-60
Рубрики: Теми і образи в літературі--Міфологеми стихій
Кл.слова (ненормовані):
стихія води -- стихія землі -- стихія повітря -- жіноча проза
Анотація: Зосереджено увагу на особливостях художньої презентації міфологеми стихій у збірці оповідань Катерини Калитко «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки». У дев’яти оповіданнях авторка формує простір альтернативних топонімів та альтернативної історії. Вона пропонує назви топосів – Змієва Шия, Проклятий хутір, Важкий пісок, прив’язуючи ту чи ту історію до певної стихії. Концептуальними для «страшних казок» Катерини Калитко стали три стихії: вода, земля, повітря.


Дод.точки доступу:
Калитуо, Катерина Олександрівна (р. н. 1982) \про твір\; вінницький автор, але не про Вінницю (Вінниччину)
Є примірники у відділах:
СЖП (вільний)

Знайти схожі