Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=вуглевидобуток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 16
1.


    Горова, А. І.
    Аналіз екологічної ситуації у вугледобувних регіонах України [Текст] / А. І. Горова, С. Л. Кулина, О. Л. Шкреметко // Екологічний вісник. - 2011. - № 3. - С. 10-11
Рубрики: Вуглевидобуток--Антропогенні фактори
Анотація: Проведено аналіз екологічної ситуації у гірничодобувних регіонах України про значний техногенний вплив на довкілля підприємств вугільної галузі. У статті зазначено, що така ситуація потребує негайного впровадження системних заходів, спрямованих на її поліпшення.


Дод.точки доступу:
Кулина, С.Л.; Шкреметко, О.Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Макаров, В. М.
    Математична модель оптимізації технологічного розвитку вуглевидобутку в Україні [Текст] / В. М. Макаров // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - Вип. 1. - С. 16-23. - Бібліогр. с. 23 (4 назви)
Рубрики: Вуглевидобуток--Модернізація
   Вугілля--Виробництво--Собівартість

Анотація: Розроблено математичну модель оптимізації технологічного розвитку вуглевидобутку, яка орієнтована на підвищення виробничої ефективності шахт за критерієм їх загальної продуктивності. Модель, побудована як завдання змішано-цілочисельного програмування, дозволила визначити варіанти технічного переоснащення лав шахт, що забезпечують конкурентоспроможність галузі на світовому ринку вугілля. Розраховано прогнозні значення продуктивності шахт і відповідні собівартістості вугільної продукції після модернізації, а також необхідні обсяги інвестицій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


   
    Прогнозування ефективності роботи вугільних шахт України [Текст] / М. О. Перов [и др.] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 3. - С. 33-40. - Бібліогр.: с. 39-40 (7 назв)
Рубрики: Вугільні шахти--Вуглевидобуток--Прогнозування
Анотація: Стаття присвячена аналітичній оцінці техніко-економічного рівня роботи вугільних підприємств України, прогнозуванню собівартості вугільної продукції на основі побудови регресійних моделей та визначенню точок беззбиткової роботи підприємств вугільної галузі. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що на підконтрольній Україні території ряд підприємств за умови впровадження на шахтах обладнання нового технічного рівня зможуть досягти максимальних обсягів видобутку і вийти на нульовий рівень рентабельної роботи вже в 2020 році.


Дод.точки доступу:
Перов, М.О.; Макаров, В.М.; Макортецький, М.М.; Новицький, І.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Колесник, Сергій.
    Спираючись на світовий досвід [Текст] : 26 серпня - День шахтаря / Сергій Колесник // Охорона праці. - 2018. - № 7. - С. 41-43
Рубрики: Безпека--Промислова безпека--Вугільна промисловість--Україна
   Вугілля--Тверді палива--Вуглевидобуток--Охорона праці

Кл.слова (ненормовані):
гірники -- вугільна промисловість -- нещасні випадки -- страхування -- охорона праці
Анотація: 4-8 червня в м. Бердянську відбулася XVI науково-практична конференція з охорони праці та промислової безпеки, організована Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.


Знайти схожі

5.


    Солодчук, Людмила.
    Боремося з „Гірничою” хворобою [Текст] : міжнародна співпраця / Людмила Солодчук // Охорона праці. - 2018. - № 12. - С. 17
Рубрики: Гірнича справа--Гірничовидобувна промисловість--Гірські породи--Шахти--Україна
   Вугілля--Вуглевидобуток--Безпека праці

Кл.слова (ненормовані):
нещасні випадки -- травмування -- шахти -- вугільна промисловість
Анотація: У межах проекту Міжнародної організації праці „Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України”, який реалізується з 2017 року, підготовлено націонгальний звіт „Безпека та гігієна праці у гірничодобувній галузі та вугільній промисловості в Україні”.


Знайти схожі

6.


    Макаров, В. М.
    Оцінка стану вугільної промисловості на тимчасово окупованих територіях Донбасу [Текст] / В. М. Макаров, М. О. Перов // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 3. - С. 16-22. - Бібліогр. с. 22 (9 назв)
Рубрики: Вугільна промисловість--Донбас
   Вугільні підприємства--Вуглевидобуток--Донецька область

Анотація: Проведено аналіз стану та перспектив розвитку видобувних підприємств вугільної галузі, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Визначено потенціал видобутку вугілля в Україні на період до 2040 р. при поверненні окупованих територій під контроль української влади.??Сумарні обсяги видобутку вугілля досягатимуть 100 млн т, у т.ч. 25 млн т на території, що наразі окупована. Порівняно з попередніми прогнозами розвитку вугільної промисловості на період до 2040 р., додаткові втрати видобувного потенціалу вугільної галузі в результаті окупації частини територій Донбасу оцінюються в 15–20 млн т.


Дод.точки доступу:
Перов, М.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Якименко, Зінаїда.
    Тренінг для шахтарів ДП „Львіввугілля” [Текст] : проєкти МОП / Зінаїда Якименко // Охорона праці. - 2020. - № 1. - С. 38-39
Рубрики: Вугільні пдприємства--Гірничовидобувна промисловість--Вугільні шахти--Львівська область(Україна)
Кл.слова (ненормовані):
підприємства -- шахти -- вугільні родовища -- вуглевидобуток
Анотація: Упродовж трьох днів грудня в м. Червонограді Львівської області тривала підготовка фахівців вугільних підприємств із упровадженням системи управління безпекою і гігієною праці на шахтах згідно з міжнародними стандартами.


Знайти схожі

8.


    Носаль, Дмитро.
    Від упровадження OHSAS 18001 до цифрової шахти [Текст] : школа охорони праці / Дмитро Носаль // Охорона праці. - 2020. - № 2. - С. 26-30
Рубрики: Вугільна промисловість--Паливна промисловість--Охорона праці--Україна
   Вугільні родовища--Родовища

   Вугільні шахти--Вуглевидобуток--Шахтарі--Нові технології

Кл.слова (ненормовані):
працівники -- шахтарі -- безпека праці
Анотація: „Шахтар у четвертому поколінні” – так коротко, але влучно, представився під час виступу на VII Міжнародній конференції „Охорона праці – 2019”, організованої нашим журналом, менеджер департаменту охорони праці та промислової безпеки Дирекції з видобутку вугілля компанії „ДТЕК Енерго”.


Дод.точки доступу:
Фандєєв, Олександр \підгот.\

Знайти схожі

9.


    Перов, М. О.
    Утилізація та напрями використання метану на шахтах України [Текст] / М. О. Перов, В. М. Макаров, І. Ю. Новицький // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр. с. 66 (11 назв)
Рубрики: Вугільні шахти--Вуглевидобуток--Екологічний аспект
Анотація: В статті розглянуто та проаналізовано стан і проблеми вилучення та подальшої утилізації метану вугільних родовищ України включаючи підконтрольні владі шахти Донбасу. Вугільні поклади практично всіх шахт України є метаноносними. Метан безперервно виділяється у шахтний простір природним шляхом, багато шахт є небезпечними за раптовими викидами великих обсягів метану, розробка вугільного пласту інтенсифікує вивільнення метану.??Метан з шахтним повітрям у певних концентраціях утворює пожежо- або вибухонебезпечну суміш, не маючи ні кольору, ні запаху його наявність може бути виявлена тільки спеціальними приладами. Не поодинокі випадки вибухів та пожеж у шахтах, що призводять до загибелі шахтарів. Не будучи самим по собі токсичним газом, тим не менш метан «розбавляє» шахтне повітря, зменшуючи концентрацію в ньому кисню, що негативно впливає на умови праці підземного персоналу шахти.??Зважаючи на це, дегазація шахт є нагальною проблеми для вуглевидобувної галузі. Дегазація може провадитися попередньо шляхом буріння свердловин у вугільні пласти (з поверхні або ствола шахти) та провітрювання (вентиляції). Але викид метану системами дегазації безпосередньо в земну атмосферу наносить шкоду довкіллю, тому що метан є парниковим газом, активність якого в 21–25 разів вища, ніж у такого найпоширенішого парникового газу як діоксид вуглецю (вуглекислий газ).??Тому другою актуальною проблемою є утилізація вилученого метану. До того ж метан є цінним висококалорійним енергоресурсом, більш екологічно чистим, ніж вугілля та нафтопродукти.??В статті проаналізовано потенційні запаси та розподіл його обсягів у вугільних масивах, проаналізовано ступені дегазації та утилізації метану в Україні, наведено прогнозні обсяги виділення метану з шахт на підконтрольній українській владі території. Визначено можливу прийнятність різних методів використання метану в залежності від таких факторів, як дебіт, концентрація, віддаленість споживача тощо.??Як висновок витікає, що в умовах дефіциту власних запасів природного газу в надрах України і залежності держави від імпортних поставок палива, метан вугільних родовищ повинен зайняти належне місце в формуванні національного паливно-енергетичного балансу.


Дод.точки доступу:
Макаров, В.М.; Новицький, І.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Румежак, Олег.
    Червоні лінії безпеки праці шахтарів [Текст] / Олег Румежак // Охорона праці. - 2020. - № 6. - С. 32-35
Рубрики: Вугілля--Горючі корисні копалини--Вуглевидобуток--Безпека праці--Україна
   Вугільні шахти--Шахти--Вуглевидобуток--Україна

   Охорона праці--Безпека праці--Шахти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
шахти -- шахтарі -- умови праці -- нещасні випадки -- страхування
Анотація: Видобуток вугілля стає все небезпечнішим. Більшою мірою через природні характеристики вітчизняних шахт. Нові Правила безпеки у вугільних шахтах покликані сприяти поліпшенню умов праці підземних працівників. На жаль, документ, що готують майже три роки, ще дуже далекий від досконалості.


Знайти схожі

11.


    Якименко, Зінаїда.
    Страйк чи стихійний протест? [Текст] / Зінаїда Якименко // Охорона праці. - 2020. - № 11. - С. 38-41
Рубрики: Вугільна промисловість--Паливна промисловість--Вугільні шахти--Охорона праці--Україна
   Праця--Умови праці--Безпека праці--Шахти

Кл.слова (ненормовані):
вугільні шахти -- вуглевидобуток -- шахтарі -- безпечні умови праці -- заробітна плата -- трудові спори -- страйки
Анотація: 43 дні гірники ПАТ ”Кривбасзалізрудком” провели під землею, обстоюючи своє право на гідну зарплату і безпечні умови праці.


Знайти схожі

12.


   
    Підвищуємо безпеку гірничих робіт [Текст] / Олег Чередниченко, Віталій Рясний [та ін.] // Охорона праці. - 2020. - № 12. - С. 50-57 . - додаток ”На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Гірнича справа--Гірничовидобувна промисловість--Гірські породи--Шахти (підприємства)--Україна
   Вугілля--Вуглевидобуток--Вуглеутворення--Безпека праці

   Охорона праці--Безпека праці--Шахти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
шахти -- шахтарі -- нещасні випадки -- аварії -- соціальний захист


Дод.точки доступу:
Чередниченко, Олег; Рясний [та ін.], Віталій

Знайти схожі

13.


    Круковський, Олександр.
    Забезпечити потрібний повітрообіг у шахті [Текст] / Олександр Круковський, Михайло Дудник, Володимир Веретенник // Охорона праці. - 2021. - № 5. - С. 23-27 . - додаток до журналу ”На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Вугілля--Вуглевидобуток--Шахти--Безпека праці--Україна
   Вугільна промисловість--Паливна промисловість--Шахти

Кл.слова (ненормовані):
роботодавці -- працівники -- праця -- умови праці -- шкідливі умови
Анотація: Учені-вугільники розробили й освоїли випуск вибухобезпечних спеціалізованих приладів.


Дод.точки доступу:
Дудник, Михайло; Веретенник, Володимир

Знайти схожі

14.


    Костур, Федір.
    Загострене почуття справедливості [Текст] : до Дня шахтаря / Федір Костур // Охорона праці. - 2021. - № 8. - С. 14-15
Рубрики: Гірничовидобувна промисловість--Вугільні підприємства--Шахти--Шахтарі--Україна
   Охорона праці--Безпека праці--Шахти--Шахтарі--Україна

Кл.слова (ненормовані):
гірничі роботи -- буріння -- вуглевидобуток -- шахти -- безпека праці
Анотація: Про життя шахтарів, охорону праці та поезію.


Знайти схожі

15.


    Таран, Сергій.
    Тут можна зазирнути в майбутнє [Текст] : нові технології / Сергій Таран // Охорона праці. - 2021. - № 11. - С. 20-23
Рубрики: Вугілля--Вуглевидобуток--Вуглеутворення--Україна
   Вугільні підприємства--Паливна промисловість--Безпека праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
залізна руда -- шахти -- видобування руди -- безпека праці
Анотація: Автоматизація технологічних процесів у ТОВ ”Єристівський ГЭК”.


Знайти схожі

16.


    Колесник, Сергій.
    Реформа чи ліквідація? [Текст] / Сергій Колесник // Охорона праці. - 2021. - № 11. - С. 32-33
Рубрики: Вугільні підприємства--Паливна промисловість--Безпека праці--Україна
   Охорона праці--Безпека праці--Шахти--Шахтарі--Україна

Кл.слова (ненормовані):
шахти -- вуглевидобуток -- рентабельність -- ліквідація -- закриття
Анотація: Болючі питання реформування вугільної галузі.


Знайти схожі