Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Ґносеологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Мінаков, Михайло.
    Засадиі метатеорії досвіду [Текст] : научно-популярная литература / М. Мінаков // Філософська думка. - 2006. - № 6. - С. 3-10. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Ґносеологія - теорія досвіду--Метатеорія досвіду-визначення поняття--Метатеоретичні категорії
Кл.слова (ненормовані):
Філософія-поняття-досвід
Анотація: Йдеться про створення проблемативістичної метатеоррії досвіду. Теорія досвіду розглядається як невід'ємна частина будь якої послідовної філософської позицій. У роздумах про досвіду філософії натрапляє на два питання, які формують відповіді рівні розгляду проблеми досвіду: перше- передумови можливості мати досвід, тобто проблеми теорії досвіду; друге-завдань, структури передумов та меж, значущості теорії досвіду, як складової філософського мислення. Саме друге питання задає у філософському сферу метатеорії досвіду. Подано спроби сформулювати трансцендентально-прагматичний підхід до відповіді на питання про межі філософії як метатеорії досвіду та про статус категорій такої метатеорії. Заперечується послідовність історико-прагматичний проблемативізм Волфганга Рьода. У статті ідеться про створення топології досвіду, грунтованого на топологічному аналізі філософських теорій досвіду минулого як такого, який сприяє уникненню недоліків епістеміології та історіцизму у тлумаченні значення досвіду. Ліше після викладу метаткорії досвіду, що грунтується на послідовному дотриманні вимоги проблемативізації понять та в межах трансцендентально-прагматичного підходу, можна буде говорити про остаточну доведеність метатеорії досвіду.

Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.


    Бублик, Павло.
    Плюралістичні тенденції в соціальних науках [Текст] : научно-популярная литература / П. Бублик // Філософська думка. - 2006. - № 6. - С. 72-89. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія соціальна--Соціокультурний плюралізм--Наукове пізнання--Позакоґнітивний чинник
Кл.слова (ненормовані):
Ґносеологія -- Пізнання-соціальне -- Свідомість -- Світогляд
Анотація: В статті розглядається виокремлення в природничих і соціальних науках двох пов'язаних, але відмінних явищ: плюралізму коґнітивного та плюралізму соціокультурного, а також окреслення їхніх головних передумов та форм. Аналізується проблема соціокультурної зумовленості знання.


Знайти схожі