Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (1)БД Авторефератів (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Діордіца, Ігор@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 12
1.


    Діордіца, Ігор.
    Поняття злочину проти основ національної безпеки України [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 8. - С. 145-147. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Злочини проти людства
   Державна безпека--Злочини

   Державні злочини

Анотація: Метою цієї статті є з'ясування поняття " злочин проти основ національної безпеки України"


Знайти схожі

2.


    Діордіца, Ігор.
    Кримінально-правове розуміння національної безпеки України за кримінальним кодексом України від 5 квітня 2001 року [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 9. - С. 121-124. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Державна безпека--Злочини
   Державні злочини

Анотація: Мета цієї статті- узагальнити існуючі знання про злочини проти основ національної безпеки України й охарактеризувати національну безпеку України з позиції кримінального закондавства.


Знайти схожі

3.


    Діордіца, Ігор Володимирович.
    Конструктивна дилема практики розгляду адміністративних спорів і судовий прецедент: необхідність співіснування [Текст] / І. В. Діордіца // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 225-230. - Бібліогр. наприкінці робіт
Рубрики: Правова держава--Верховенство права--Адміністративне право--Україна
   Демократія--Громадянське суспільство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
адміністративний суд -- адміністративна справа -- судовий прецедент -- принцип верховенства права
Анотація: Досліджено проблематику законодавчого закріплення положень щодо обов’язковості судового прецедента в адміністративному судочинстві з урахуванням вітчизняної правової традиції.


Знайти схожі

4.


    Діордіца, Ігор.
    Застосування адміністративними судами Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р. і практики Європейського Суду з прав людини при вирішенні деяких соціальних спорів / І. Діордіца // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 1. - С. 102-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративний суд--Застосування Конвенції про захист прав людини--Європейський суд з прав людини--Соціальні спори
Кл.слова (ненормовані):
адміністративний процес
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей застосування судами Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і практики Європейського суду з прав людини при вирішенні деяких соціальних спорів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Діордіца, Ігор.
    Кваліфікаційні вимоги до компетенцій фахівців із кібербезпеки [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 2. - С. 215-219. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна безпека--Професійна діяльність--Кваліфікаційні вимоги
Кл.слова (ненормовані):
підготовка і відбір кадрів -- професійна діяльність -- стандарти
Анотація: Стаття присвячена визначенню сутності поняття «кваліфікаційні вимоги» та встановленню характеру репрезентації цих вимог до компетенцій фахівців із кібернетичної безпеки. Семантичний аналіз ключового поняття виявив чотири його складника: науковий концепт, елемент стандартів професійної діяльності, елемент стандартів освіти, компетентнісні умови для претендентів на посади. Відстежено алгоритм розроблення кваліфікаційних вимог в аспекті освітньої діяльності. На підставі досвіду кадрової роботи Національної поліції України виділені кваліметричні індикатори вимог, визначені шляхи вдосконалення роботи з підбору персоналу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Діордіца, Ігор.
    Напрями підготовки та підвищення кваліфікації фахівців із кібербезпеки [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 199-203. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна безпека--Кібербезпека--Підготовка фахівців
Анотація: Статтю присвячено визначенню напрямів підготовки й підвищення кваліфікації фахівців із кібербезпеки на основі системного аналізу. Встановлюються нормативно-правові засади щодо галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців із кібербезпеки, узагальнюється досвід провідних держав світу в цьому напрямі, обґрунтовуються пропозиції щодо запровадження варіантів підготовки та спеціалізацій, пов’язаних із професійною діяльністю у сфері кібернетичної безпеки, у межах суміжних галузей знань і спеціальностей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Діордіца, Ігор.
    Поняття і зміст кіберзагроз на сучасному етапі [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 99-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне право--Кібернетична безпека
Кл.слова (ненормовані):
інформаційна інтервенція -- хактивісти -- кіберагресія -- інформація -- кіберпростір
Анотація: У статті досліджено поняття і зміст кіберзагроз на сучасному етапі. Акцентовано увагу на тому, що на міжнародному й національному рівнях відсутнє визначення поняття «кіберзагрози», і це має негативні наслідки. Запропоновано авторське розуміння терміна: «кіберзагрози» – протиправні карні дії суб’єктів інформаційних правовідносин, які створюють небезпеку життєво важливим інтересам людини, суспільства та держави загалом, реалізація яких залежить від належного функціонування інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, а також відносинам щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації. Зазначено, що сутність кіберзагроз становлять їх суб’єкти, тобто суб’єкти інформаційних правовідносин, а об’єктом є безпосередньо інформація. Інформаційні інтервенції становлять суттєву загрозу кібернетичній безпеці. Зауважено, що загрози можуть бути як внутрішні, так і зовнішні. Для розроблення дієвого механізму протидії кіберзагрозам Україні запропоновано взяти за приклад наявну практику зарубіжних країн і міжнародної спільноти, привести її у відповідність до українських реалій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Ліпкан, Володимир.
    Національна система кібербезпеки як складова частина системи забезпечення національної безпеки України [Текст] / Володимир Ліпкан, Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 174-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Складові частини--Кібербезпека--Україна
Анотація: Автором було проведено дослідження національної системи кібербезпеки як складової частини системи забезпечення національної безпеки України. У дещо спрощеному вигляді під національною системою кібербезпеки пропонується розуміти сукупність суб’єктів забезпечення кібернетичної безпеки, властивих конкретній нації чи державі, які взаємодіють із метою створення сприятливих умов для реалізації інтересів індивіда, суспільства і країни загалом. Аргументовано, що очевидною є необхідність створення Національної системи кібербезпеки, коли нею будуть займатися відповідні підрозділи СБУ, ДССЗЗІ та МВС. Координацію та ефективну взаємодію буде забезпечувати відповідний підрозділ РНБО. Зазначено, що кібербезпека стала пріоритетним питанням нормативно-правової бази органів інформаційно-комп’ютерного захисту, але на сьогодні не існує уніфікованої моделі побудови національної системи кібербезпеки. Акцентовано увагу на тому, що одним із ключових питань організації ефективної роботи національних систем кібербезпеки залишається налагодження взаємодії між компетентними державними органами, які є суб’єктами кібернетичної безпеки, та здійснення координації з такої діяльності.


Дод.точки доступу:
Діордіца, Ігор
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Діордіца, Ігор.
    Гіперболічна теорія розвитку кіберпростору як складова методології дослідження кібербезпекової політики / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 160-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпекова політика--Кіберпростір--Дослідженння--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- кібернетична безпека -- кібернетична функція держави
Анотація: Стаття присвячена методології дослідження кібербезпекової політики в умовах трансформації людства та переходу до кіберсвіту. Проаналізовано проблеми формування кіберпростору як окремого виду існування та розвитку людини, виявлено компоненти кіберглобалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Діордіца, Ігор.
    Система забезпечення кібербезпеки: сутність та призначення [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 109-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна безпека--Структура--Забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
кібернетична загроза -- кіберпростір -- кібератака
Анотація: У статті запропоновано авторське розуміння поняття «система забезпечення кібернетичної безпеки». У вузькому сенсі система забезпечення кібербезпеки – сукупність суб’єктів, які здійснюють свою діяльність у кіберпросторі. Зазначено, що система забезпечення кібербезпеки є цілісною системою, елементи якої тісно пов’язані між собою. Основними елементами даної системи є її суб’єкти та об’єкти. Резюмовано, що основним призначенням системи забезпечення кібербезпеки є сприяння у досягненні цілей кібернетичної безпеки, а тому основною функцією даної системи можна визначити забезпечення збалансованого існування інтересів особи, суспільства і держави шляхом здійснення перевірок, діагностування; виявлення та ідентифікацію, запобігання та припинення, мінімізацію та нейтралізацію дії внутрішніх і зовнішніх загроз і небезпек.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Діордіца, Ігор.
    Класифікація кіберзагроз та їх легітимація у нормативно-правових актах України [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 206-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерне право--Кібернетичні загрози--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
кіберзлочинність -- кібертероризм -- кібершпигунство -- кіберпростір
Анотація: У статті автором досліджено класифікації кіберзагроз та їх легітимацію у НПА. Зауважено, що захист критичної інфраструктури від кібернетичних загроз повинен бути складником загальнодержавної системи кібернетичної безпеки, а для протидії сучасним загрозам у кіберпросторі система захисту повинна мати змогу швидко адаптуватися до змін. Акцентовано увагу на тому, що в наявних нормативно-правових актах відсутня дефініція «кіберзагроза». Запропоновано авторське розуміння терміна «легітимація кіберзагроз» та «загрози кібербезпеці або кіберзагрози». Зазначено, що за відсутності єдиного уніфікованого визначення кіберзагроз, актуальним є перегляд чинних нормативно-правових актів та їх доповнення. Нині існує низка НПА, в яких вживається термін «кіберзагроза», але не дається його тлумачення, що може призвести до його неправильного застосування, помилок у притягненні до відповідальності та інших негативних наслідків. Основними видами кіберзагроз є: кіберзлочинність; кібертероризм та кібершпигунство; кібервійна.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Діордіца, Ігор.
    Засади кібернетичної деонтології через співвідношення сущного та належного [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 244-249. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне право--Кібернетична деонтологія--Концептуальні засади
Кл.слова (ненормовані):
кібербезпекова політика -- штучний інтелект -- кіберетика
Анотація: У статті пропонуються до розгляду авторські результати визначення концептуальних положень наукового алгоритму дослідження кібернетичної деонтології. Розглянуто трактування кібернетичної деонтології та деонтологічні норми у сфері кібернетичних відносин.


Знайти схожі