Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Коць, Т. А.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 12
1.


    Коць, Т. А.
    До проблеми лексичної норми сучасної української літературної мови [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2009. - № 1. - С. 70-75. - Библиогр.: с. 75 (15 назв)
Рубрики: Мовознавство--Лексична норма
Анотація: У статті розглянуто сучасні тенденції літературної норми української мови. На основі аналізу мови сучасної преси, інших стилів літературної мови узагальнено основні напрямки лексичних змін.


Знайти схожі

2.


    Коць, Т. А.
    Словотвір іменників у мові преси початку ХХ століття і становлення граматичної норми [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2012. - № 2. - С. 83-91
Рубрики: Мовознавство--Словотворення--Іменники--Преса
Анотація: У статті проаналізовано словотвірні процеси в мові публіцистичного стилю початку ХХ ст. у зв'язку з тенденціями динаміки літераурної норми.


Знайти схожі

3.


    Коць, Т. А.
    Публіцистичний стиль початку ХХ століття як джерело формування синтаксичної норми [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2013. - № 1. - С. 30-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Синтаксис--Мовна норма--Публіцистичний стиль
Анотація: У статті проаналізовано синтаксичні процеси в мові публіцистичного стилю початку ХХ століття у зв'язку з тенденціями динаміки літературної норми. Особливу увагу звернено на функціонування варіантів, узагальнено основні напрями розвитку граматичної системи української мови.


Знайти схожі

4.


    Коць, Т. А.
    Літературна норма в прескрипціях кінця XIX-початку XX ст. і мовна практика [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2014. - № 2. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Літературна норма
Анотація: У статті проаналізовано лексичні, морфологічні, синтаксичні, стилістичні процеси кінця XIX- початку XX ст. у зв'язку з тенденціями літературної норми. Особливу увагу звернено на функціонування варіантів, узагальнено основні напрями розвитку системи української мови.


Знайти схожі

5.


    Коць, Т. А.
    Морфологічна парадигма іменника в прескрипціях і мовній практиці періодичних видань 40-50-х років XX ст. [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2015. - № 4. - С. 82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Іменник--Морфологічна парадигма
Анотація: У статті проаналізовано відмінкову парадигму іменників у мові преси початку 40-50-х років XX ст. у зв'язку з тенденціями динаміки літературної норми. Особливу увагу звернено на функціонування варіантів, узагальнено основні напрями розвитку морфологічної системи української мови.


Знайти схожі

6.


    Коць, Т. А.
    Публіцистичний стиль як джерельна база дослідження історичної змінності мовної норми [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2016. - № 6. - С. 66-71
Рубрики: Публіцистичний стиль--Мовна норма--Історична змінність
Анотація: У статті проаналізовано теоретичні засади вивчення історичної змінності мовної норми на матеріалі періодичних видань XX століття. Диференційовано поняття прескриптивної і дескриптивної, символічної і прагматичної, сильної і слабкої, загальнолітературної і стильової норм. Особливу увагу звернено на динамічні процеси літературної норми в контексті екстралінгвальних чинників.


Знайти схожі

7.


    Коць, Т. А.
    Мовна свідомість у синхронії та діахронії [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2017. - № 1. - С. 49-56
Рубрики: Мовознавство--Лінгвістика--Мовна свідомість
Анотація: Статтю присвячено актуальній проблемі сучасної лінгвістики - мовній свідомості. З'ясовано теоретичні питання усталення поняття "мовна свідомість" у науковому обігу, звернено увагу на еволюцію, етапи становлення мовної свідомості в зв'язку з розвитком суспільства. Розглянуто національномовний, суспільний, етноцентричний, комунікативний різновиди мовної свідомості в діахронному аспекті.


Знайти схожі

8.


    Коць, Т. А.
    Теоретичні засади вивчення мовної норми [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2017. - № 4. - С. 59-64. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Мовознавство--Норми української літературної мови
Анотація: У статті проаналізовано теоретичні питання мовної норми як одного з центральних понять загальної теорії мови і категорії культури мови. Актуалізовано поняття прескриптивної і дескриптивної, символічної і прагматичної, сильної і слабкої, літературної і стильової норм у зв'язку з історією розвитку літературної мови. Особливу увагу звернено на динамічні процеси української літературної норми в контексті екстралінгвальних чинників.


Знайти схожі

9.


    Коць, Т. А.
    Поняттєва парадигма публіцистичного стилю в академічному проєкті "Українська стилістика: енциклопедія" [Текст] / Т. А. Коць // Українська мова. - 2020. - № 1. - С. 13-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Стилістика українська--Публіцистисний стиль--Мова ЗМІ
Кл.слова (ненормовані):
публіцистичний стиль, мова преси, мова телебачення, мова мережі інтернету, мова реклами.
Анотація: У статті проаналізовано поняттєву парадигму публіцистичного стилю як різновиду літературної мови з погляду на концепцію енциклопедичного видання з української стилістики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Коць, Т. А.
    Комунікативно-прагматичні засади сучасного журналістського дискурсу в аспекті аксіології [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2021. - № 2. - С. 55-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Журналістський дискурс--Публіцистичний текст--Аксіологія
Анотація: У статті з’ясовано сталі і змінні комунікативно-прагматичні ознаки сучасного журналістського дискурсу, який формують тексти, створені з урахуванням відповід­них сфер комунікативної діяльності соціуму, комунікативних ситуацій та динаміки екстралінгвальних чинників. Показано, що зміст тексту кодується засобами націо­нальної мови, спільним фондом знань автора і реципієнта, який постійно розширюється і змінюється.


Знайти схожі

11.


    Коць, Т. А.
    "Слово Лесі Українки понад часом" [Текст] : круглий стіл на відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки / Т. А. Коць // Українська мова. - 2021. - № 1. - С. 128-132
Рубрики: Літературознавство--Письменники українські
Анотація: Подано інформаційний звіт про круглий стіл, що відбувся в онлайновому режимі на базі Інституту української мови НАН України із застосуванням сервісу GoogleMeet 11 лютого 2021 року з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся \про неї\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Коць, Т. А.
    Мовна агресія в інформаційному просторі: між стильовою нормою і деструкцією [Текст] / Т. А. Коць // Українська мова. - 2021. - № 3. - С. 97-107
Рубрики: Соціолінгвістика--Мовна політика--Інформаційний простір
Кл.слова (ненормовані):
мовна агресія, оцінність, негативнооцінні засоби, семантика, семантико-стилістична функція, синоніми.
Анотація: У статті визначено теоретичні проблеми і функціонально-стилістичні вияви мовної агресії в інформаційному просторі. Простежено динаміку вираження мовної агресії упродовж XX – початку XXI cт. Особлву увагу звернено на реалізацію в ЗМК сьогодення функціонально-стилістичного потенціалу мови для вираження соціально-політичного і філософського протистояння ворожих сторін у контексті поділу на свої і чужі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі