Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Конференції і вісники (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Луцків, О. М.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 11
1.


    Луцків, О. М.
    Українська національна ідея як духовно-інтелектуальний код соборності народу: етнічний, інтеграційний та цивілізаційний вектори [Текст] / О. М. Луцків, Н. М. Попадинець // Регіональна економіка. - 2011. - № 3. - С. 209-211
Рубрики: Культура--Культурні цінності--Українське суспільство--Глобалізаційні зміни
   Політика--Національна ідея України

Кл.слова (ненормовані):
Соборність -- Цивілізаційність -- Екуменізм -- Євразійський міст
Анотація: Висвітлено проблематику круглого столу на тему "Українська національна ідея (УНІ) як духовно-інтелектуальний код соборності народу: етнічний, інтеграційний та цивілізаційний вектори", якій відбувся 14 червня 2011 р. в Інституті регіональних досліджень НАН України.


Дод.точки доступу:
Попадинець, Н. М.

Знайти схожі

2.


    Луцків, О. М.
    Інституційне середовище регіональної структурної політики [Текст] / О. М. Луцків, М. В. Максимчук // Регіональна економіка. - 2014. - № 3. - С. 37-47 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Реформування
   Регіональна економіка--Західний регіон України

   Економіка України --Інституціональні зміни

Кл.слова (ненормовані):
інститут -- структурні стандарти та орієнтири -- реструктуризація -- структурна корекція -- структурна трансформація -- структурні зрушення
Анотація: Визначено базові поняття та окреслено концептуальні засади формування інституційного середовища регіональної структурної політики, під якою розуміється діяльність відповідних органів державної влади на регіональному та субрегіональному рівні, що спрямована на досягнення збалансованої та ефективної структури економіки регіонів держави.


Дод.точки доступу:
Максимчук, М. В.

Знайти схожі

3.


    Луцків, О. М.
    Регіональна інноваційна політика: особливості формування та проблеми реалізації [Текст] / О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2015. - № 2. - С. 153-162. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Інновації
   Економіка України--Інноваційна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
інноваційний розвиток -- конкурентоспроможність -- регіональні органи влади -- інноваційні технології
Анотація: Розкрито сутність, мету та цілі регіональної інноваційної політики, визначено її суб'єкти й об'єкти. Розглянуто особливості формування та реалізації регіональної інноваційної політики в контексті підвищення конкурентоспроможності економіки регіону. Визначено основні заходи підтримки інноваційної діяльності на різних ієрархічних рівнях.


Знайти схожі

4.


    Луцків, О. М.
    Моделювання стуктурних змін в економіці регіону [Текст] / О. М. Луцків, М. В. Максимчук // Регіональна економіка. - 2015. - № 4. - С. 13-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валовий внутрішній продукт України--Методи прогнозування
   Місцеві бюджети--Регіональна політика

Кл.слова (ненормовані):
Продукт регіональний -- Коефіцієнт пропорційності -- Нестабільність структурна
Анотація: Побудовано модель оцінки якості структури економіки на основі коефіцієнта пропорційності. Подано пропозиції щодо напрямів змін структури економіки та методів впливу задля подолання структурної нестабільності в економіці регіону.


Дод.точки доступу:
Максимчук, М. В.

Знайти схожі

5.


    Луцків, О. М.
    Особливості динаміки структурних зрушень в економіці регіонів України [Текст] / О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2016. - № 1. - С. 39-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Структура регіональної економіки
   Регіональна економіка--Регіональна політика--Регіональний розвиток--Ендогенний розвиток регіонів--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Маса зрушень -- Швидкість зрушень -- Інтенсивність процесів -- Інноваційна діяльність
Анотація: З'ясовано основні тенденції та виявлено суттєві диспропорції у структурі економіки регіонів та орієнтацію на розвиток не інноваційних сфер економічної діяльності.


Знайти схожі

6.


    Луцків, О. М.
    Програмно-стратегічне забезпечення реалізації інноваційної політики ЄС [Текст] / О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2017. - № 2. - С. 132-141. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційна політика--Стратегічні орієнтири--Європейський Союз
   Інноваційний розвиток--Європейський Союз

   Інновації--Інвестиційна діяльність

   Інвестиції--Венчурне інвестування

Кл.слова (ненормовані):
Фінансування венчурне -- Рамкова програма -- Горизонт-2020
Анотація: Проаналізовано найбільш дієві інструменти стимулювання інноваційної діяльності в ЄС. Виокремлено переваги 8-ої Рамкової програми, порівняно із попередніми. Здійснено аналіз фінансового забезпечення реалізації програми "Горизонт-2020".


Знайти схожі

7.


    Шульц, С. Л.
    Нормативно-правові засади розбудови прикордонної інфраструктури [Текст] / С. Л. Шульц, О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 24-36 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Прикордонне співробітництво
   Регіональна економіка--Прикордонний регіон--Співробітництво

Кл.слова (ненормовані):
прикордонна інфраструктура -- прикордонне співробітництво -- законодавча база -- транзитний потенціал -- транспортна мережа
Анотація: Проаналізовано особливості та виокремлено основні проблеми інфраструктурного забезпечення розвитку прикордонних територій, що стримують нарощення їхнього транзитного потенціалу та зумовлюють значні економічні втрати. Окрім того, основна увага зосереджена на аналізі низки законодавчих, нормативно-правових, стратегічних і програмних документів підтримки розвитку прикордонної інфраструктури. Проаналізовано законодавчі акти, що регламентують діяльність у сфері транскордонного співробітництва, просторового розвитку й територіального планування, діяльності транспорту та функціонування транспортних мереж, а також нормативно-правові акти, які стосуються діяльності державної прикордонної служби та облаштування пунктів пропуску тощо.


Дод.точки доступу:
Луцків, О. М.

Знайти схожі

8.


    Шульц, С. Л.
    Детермінанти суспільно-економічних трансформацій технологічних укладів: теоретичні та методичні аспекти [Текст] / С. Л. Шульц, О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 102-111 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Модернізація
Кл.слова (ненормовані):
технологічний уклад -- технологічний розвиток -- структурні зміни -- трансформаційний індекс -- інноваційні технології -- економічний розвиток -- модернізація
Анотація: Основна увага зосереджена на вивченні сутності та основних детермінант суспільно-економічних трансформацій технологічних укладів. Досліджено особливості суспільних трансформацій країн-членів ЄС та України за індексом трансформації Бертельсмана. Розраховано динаміку зміни індексу трансформації. Розглянуто концептуальні підходи до визначення сутності технологічного укладу, проаналізовано етапи їх життєвого циклу. Особлива увага приділяється дослідженню чинників, що впливають на зародження і поширення технологічних укладів і на процеси їх зміни в економіці різних країн. Охарактеризовано специфіку структури економіки та особливості інноваційного розвитку у межах технологічних укладів. Виявлено основні тенденції, що визначають процес технологічного розвитку світової економіки. Представлено особливості формування та переходу світової економіки до VI та VIІ технологічних укладів і зазначено основні сфери їх реалізації. Проаналізовано та узагальнено сучасний стан розвитку світової економіки в умовах реалізації постіндустріальних технологічних укладів.


Дод.точки доступу:
Луцків, О. М.

Знайти схожі

9.


    Луцків, О. М.
    Фінансова інклюзія як драйвер економічного зростання регіонів України [Текст] / О. М. Луцків // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 6. - С. 105-111. - Бібліогр.: с. 110-111 (7 назв)
Рубрики: Регіони України--Банківські послуги
Анотація: У статті розглянуто різні підходи до визначення сутності фінансової інклюзії. Проаналізовано основні компоненти фінансової інклюзії. Зокцентовано увагу на основних критерія її виміру. Розглянуто місце України за деякими показниками розвитку фінансової інклюзії серед країн ОЕСР та світу загалом. Дослідження підтверджує, що рівень фінансової інклюзії в Україні за своїми показниками хоч і відповідає середньосвітовому значенню, але значно відстає від показників високо-розвинених країн світу. Проаналізовано динаміку розвитку фінансової інфраструктури в регіонах України. Оцінено наявні проблеми у сфері фінансової інклюзії в Україні. Проаналізовано бар'єри на шляху до підвищення рівня фінансової інклюзії в Україні та окресленню перспектив і шляхи їх вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Шульц, С. Л.
    Структурно-технологічні зрушення в економіці регіонів у контексті перспектив розвитку смарт-спеціалізації [Текст] / С. Л. Шульц, О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 15-26 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Соціально-економічний ровиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
структура промисловості -- структурно-технологічні зрушення -- технологічна модернізація -- рівень технологічності виробництва -- смарт-спеціалізація
Анотація: Проведено оцінювання структурно-технологічних зрушень в економіці регіонів України. Здійснено аналіз технологічної структури промисловості України та її регіонів у розрізі високотехнологічного, середньотехнологічного та низькотехнологічного виробництв. На основі результатів оцінювання питомої ваги високо- і середньотехнологічних виробництв у структурі обсягів реалізованої продукції регіонів та аналізу динаміки їхньої частки виокремлено групи регіонів за рівнем технологічності та інтенсивності структурних змін. Дослідження секторальної структури ВДВ свідчить про зниження ролі промислового виробництва, яке є формуючою складовою смарт-спеціалізації економіки регіонів. Обґрунтовано доцільність застосування інтегрованого підходу до реалізації смарт орієнтованого стратегічного планування розвитку регіонів України та акцентовано увагу на основних завданнях підвищення ефективності регіональної структурної політики.


Дод.точки доступу:
Луцків, О. М.

Знайти схожі

11.


    Шульц, С. Л.
    Методологічні засади типології територій для цілей регіональної політики країн-членів ЄС [Текст] / С. Л. Шульц, О. М. Луцків // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 3. - С. 99-104. - Бібліогр. с. 103-104 (6 назв)
Рубрики: Регіональна політика--Європейський союз
Анотація: Предметом дослідження є типології територій країн-членів ЄС. Метою дослідження є вивчення методологічних засад типології територій країн-членів ЄС. У роботі використані діалектичний метод наукового пізнання, метод порівняння та узагальнення даних. У статті розглянуто територіально-просторовий підхід до формування регіональної політики країн-членів ЄС. Здійснено аналіз низки загальноєвропейських документів з проблематики регіонального розвитку. Акцентується увага на територіальному вимірі політики згуртованості та важливості досягнення поліцентричного і збалансованого територіального розвитку країн-членів ЄС.


Дод.точки доступу:
Луцків, О.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі