Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Мушинка, М. І.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Мушинка, М. І.
    Чотири празькі видання творів Тараса Шевченка періоду Другої світової війни [Текст] / М. І. Мушинка // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 3(травень-червень). - С. 7-14 : іл. - Бібліографія в приміт.
Рубрики: Книги--Поезія українська
   Письменники українські--Персоналії, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
200 років Т. Г. Шевченку
Анотація: У статті розглянуто місце Праги в історії україністики та історію чотирьох видань творів Т. Шевченка періоду Другої світової війни. У кожному із цих видань цензура Протекторату Чехії та Моравії викреслила з його вершів і приміток до них місця з негативною оцінкою німців. Наперекір тому, ці видання відіграли важливу роль у боротьбі українців за свободу й незалежність своєї країни. У шевченкознавстві Радянського Союзу та сателітних країн ці видання невільно було згадувати. Поза увагою дослідників вони залишаються й досі. Автор закликає до їх перевидання з гагоди 200-ліття з дня народження Т. Шевченка в 2014 році.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

2.


    Мушинка, М. І.
    Бандурист, загартований у Сибіру : до 85-ліття з дня народження Богдана Жеплинського / М. І. Мушинка // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 1(січень-лютий). - С. 132-135 : іл.
Рубрики: Кобзарство--Персоналії, 20 ст.
Анотація: Біографія.


Дод.точки доступу:
Жеплинський, Богдан Михайлович (р. н. 1929) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Мушинка, М. І.
    Йосиф Вархол - український музейник і фольклорист у Словаччині [Текст] / М. І. Мушинка // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 2(березень-квітень). - С. 113-117 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фольклористи українські--Персоналії, 20-21 ст.
Анотація: В статті подано біографію відомого фольклориста Й. Й. Вархола (1950).


Дод.точки доступу:
Вархол, Йосиф Йосифович (д-р філософії, зав. від., чл. керівництва Словац. нац. музею укр. культури в Свиднику ; р. н. 1950) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Мушинка, М. І.
    Перша монографія про демонологію українців Словаччини [Текст] / М. І. Мушинка // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 3(травень-червень). - С. 102-104 : ілюстр.
Рец. на кн. : Вархол, Надія. Народна демонологія українців Словаччини = Eudova demonologia Ukrajincov Slovenska / Надія Вархол. - Свидник = Svidnik, 2017. 448 с. = 448 str.

Рубрики: Демонологія--Українці--Словаччина


Знайти схожі

5.


    Мушинка, М. І.
    Найвизнашніший український фольклорист кінця XIX і початку XX століття [Текст] / М. І. Мушинка // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 2(березень-квітень). - С. 64-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фольклористи українські--Персоналії, 19-20 ст.
Анотація: Володимир Гнатюк народився 9 травня 1871 року в с. Велеснів нинішнього Монастириського району на Тернопільщині в селянській сім'ї. Вищу філологічну освіту здобув у львівському університеті, де під керівництвом професорів М. Грушевського та О. Колесси почав глибше цікавитися фольклором. Протягом 1895-1903 років він здійснив шість експедицій на територію Закарпаття, результатом яких був і досі не перевершений шеститомник "Етнографічні матеріали з Угорської Русі". Від 1898 року до самої смерті він був працівником НТШ у Львові, займаючи різні посади. як голова етнографічної комісії НТШ підготував до друку та видав 22 томи "Етнографічного збірника", 12 томів "Матеріалів до української етнології", 64 випуски "Хроніки НТШ" українською і 59 - німецькою мовою, 30 об'ємних томів "Літературно-наукового вісника" тощо. У цих виданнях він, незважаючи на затяжну хворобу, опублікував кілька сотень власних наукових праць, які не втратили цінності донині. У 1924 році його було обрано позаштатним академіком Української Академії Наук з обіцянкою, що після переїзду до Києва він стане штатним академіком. На жаль, стан здоров'я не дозволив йому скористатися цією пропозицією. В. Гнатюк помер у 55-літньому віці 6 жовтня 1926 року.


Дод.точки доступу:
Гнатюк, Володимир Михайлович (1871-1926) \про нього\

Знайти схожі