Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:БД Авторефератів (1)Конференції і вісники (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Сізова, Ксенія@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Сізова, Ксенія.
    Дві "Орисі": семантичні паралелі та зв'язок із фольклорною традицією [Текст] / К. Сізова // Слово і час. - 2007. - № 7. - С. 83-86. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Українська література--Фольклорна традиція, ХІХ ст.
   Літературознавство--Символіка

Анотація: В статті здійснено компаративний аналіз творів П. Куліша і М. Старицького, які, на перший погляд, поєднує тільки жанр (новела) і назва за ім'ям головної героїні - "Орися". Дві "Орисі" створювалися в різні часи, мають різну проблематику, але в обох творах виявляється, хоча й на різних рівнях, фольклорний комплекс із подібною тематикою.


Дод.точки доступу:
Куліш, Пантелеймон \про нього\; Старицький, Михайло \про нього\

Знайти схожі

2.


    Сізова, Ксенія.
    Портрет в українській літературі помежів'я ХІХ-ХХ століть : від об'єктивно-зображальних засад до психологізації / Ксенія Сізова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2013. - № 4. - С. 47-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Портрет героя--Психологічне зображення, 19-20 ст.
Анотація: Розглянуто принцип портретування в українській літературі кінця ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано принципи, техніка і прийоми портретування, які є домінантними в літературі цього періоду. Портрет героя досліджено у силовому полі стилю, виявлено типологічні ознаки портрета в модерних течіях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Сізова, Ксенія.
    Міські глянцеві проекти: між рекламним каталогом і журналом [Текст] / Ксенія Сізова, Наталія Алексеєнко // Український інформаційний простір. - 2014. - Чис. 2. - С. 183-187. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича справа--Періодичні видання--Глянцевий журнал, 21 ст.


Дод.точки доступу:
Алексеєнко, Наталія

Знайти схожі

4.


    Сізова, Ксенія.
    Німецькі сталі вислови в публіцистичних текстах: особливості функціонування / Ксенія Сізова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 5. - С. 34-37. - Бібліогр. 20 назв
Рубрики: Публіцистичний стиль--Українські інтернет-видання--Німецькі сталі вислови
Кл.слова (ненормовані):
пареміологія -- німецькі паремії -- публіцистичний текст -- німецькі медіа -- українські інтернет-ЗМІ
Анотація: Розглянуто особливості функціонування німецьких паремій в текстах сучасних українських інтернет-видань. З’ясовано, які саме німецькі паремії активно використовуються в текстах українських ЗМІ, а також визначено загальне і специфічне у використанні паремій сучасного медіадискурсу (німецького та українського). За допомогою порівняльного аналізу функціонування паремій у текстах німецьких і українських інтернет-ЗМІ виділено певні подібності та відмінності. Зроблено висновок: пареміологічний аналіз публіцистичних текстів є ефективним інструментом набуття мовних компетентностей здобувачами загальної середньої і вищої освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Сізова, Ксенія.
    Інтегровані уроки української мови та літератури на матеріалі твору Марії Матіос "Солодка Даруся" [Текст] / Ксенія Сізова, Світлана Сошенко // Український педагогічний журнал. - 2021. - № 4. - С. 214-221. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання--Українська мова та література--Інтегровані уроки--Мовна і літературна компетентності
Анотація: У статті розглядається дидактичний потенціал роману М. Матіос "Солодка Даруся" для проведення серії інтегрованих уроків з української мови і літератури у старшій школі (ліцеї) філологічного профілю. Вибір для інтегрованих уроків цього художнього твору зумовлений лексико-стилістичними особливостями роману. Особлива увага приділяється формуванню в учнів ліцею предметних компетентностей, зокрема, аналізу стилістики художнього твору, ідентифікації різних лексико-фразеологічних одиниць, визначенню їх функціональних особливостей, здатності інтерпретувати літературний твір на підставі лінгвістичного аналізу.


Дод.точки доступу:
Сошенко, Світлана; Матіос, Марія Василівна (укр. письм. та політ. діячка ; 1959-) \про твір\

Знайти схожі