Мисуркин, И. А.
    Вычисление энергий резонансов в атомах и ионах с двумя и тремя электронами методом стабилизации [Текст] : научное издание / И.А. Мисуркин, С.В. Титов // Журнал физической химии. - 2007. - Т. 81, № 2. - С. 258-264. - Бібліогр.: 32 назви
Рубрики: Будова речовини--Квантова хімія
Кл.слова (ненормовані):
Електронна структура -- Нестаціонарний стан -- Хвильова функція
Анотація: Розвинено метод розрахунку енергій та ширини резонансів на основі методу стабілізації.


Дод.точки доступу:
Титов, С.В.


541.6:546.92
П 162


    Панина, Н. С.
    Квантовохимическое DFT-исследование комплексов переходных металлов с 1,10-фенантролином, С-С-димерным 2,2'-би-1,10-фенантролином и его тетраазахромофорным анионом [Текст] / Н. С. Панина, В. Н. Демидов, С. А. Симанова // Журнал общей химии. - 2008. - Т. 78 (140), № 5. - С. . 777-782. - Бібліогр. : с. 781-782 (18 назв.)
УДК
Рубрики: Хімія--Полімери
Кл.слова (ненормовані):
Біядерні комплекси -- Гетероциклічний ліганд -- Електронна структура
Анотація: Проведено квантовохімічне дослідження особливостей координаційних сполук іонів d-елементів з лігандами 1,10-фенантроліном, 2,2'-бі-1,10-фенантроліном (L) та його електронадлишковим відновленим похідним (L2-).


Дод.точки доступу:
Демидов, В. Н.; Симанова, С. А.


543.632.2:678.743.3:546.248-31:666.666:543.171
П 592


   
    Пористые углеродосодержащие композиты, полученные карбонизацией поливинилиденфторида в матрице [Текст] / Л. В. Дубровина [и др.] // Неорганические материалы. - 2008. - Т. 44, № 7. - С. . 799-807. - Бібліогр. : с. 806-807 (23 назв.)
УДК
Рубрики: Вуглецево-графітові матеріали
   Фізична хімія нанокластерів--Фізична хімія наноматеріалів

Кл.слова (ненормовані):
Сорбенти -- Електронна структура -- Умови карбонізації
Анотація: Карбонізацією полівинілліденфториду при 750 С в матрицах из вісокодсперсного диоксиду кремнію і його сумішей з графітом отримані пористі вуглецевмісні композити, для яких поглинання бензолу складає від 1.52 до 0.90 мл/г, міцність на стиск - до 6 МПа і твердість за Бринеллем - до 18 МПа.


Дод.точки доступу:
Дубровина, Л. В.; Огенко, В. М.; Набока, О. В.; Димарчук, В. А.; Зауличный, Я. В.; Хижун, О. Ю.




    Кордюк, О. А.
    Високотемпературні надпровідники на основі заліза: дослідження та перспективи [Текст] : наукове повідомлення на засіданні Президії НАН України 11 липня 2012 року / О. А. Кордюк // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 9. - С. 46-51 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика твердого тіла--Надпровідники
Кл.слова (ненормовані):
надпровідність -- надпровідники на основі заліза -- електронна структура -- фотоелектронна спектроскопія
Анотація: Відкриття нового класу надпровідників на основі заліза викликало величезний інтерес усієї наукової громадськості, а численні дослідження цих сполук швидко сформували один із найпріоритетніших світових напрямів у фізиці твердого тіла. Нові надпровідники надзвичайно перспективні для застосування як у надпровідних магнітах, так і в спінтроніці. Завдяки разноманіттю цих матеріалів, складній електронній структурі та їх властивостям вони стали вкрай цікавими об'єктами для фундаментальних досліджень. Ця доповідь є спробою пояснити, чому ця тема є такою важливою, і розповісти про дослідження надпровідників на основі заліза в Ін-ті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України.





    Теус, Сергій Миронович.
    Електронна концепція водневої крихкості металів [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 10 грудня 2014 року / Сергій Миронович Теус // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 2. - С. 63-68 : ілюстр.
Рубрики: Енергетика--Науково-технічний прогрес
   Воднева енергетика

Кл.слова (ненормовані):
Воднева крихкість -- Електронна структура -- Аустенітна сталь -- Розрахунки з перших принципів
Анотація: За допомогою розрахунків із перших принципів та експериментальних методик досліджено особливості впливу водню на фізико-механічні властивості матеріалів. Показано, що теорія підсиленої воднем локалізованої пластичності адекватно описує явище водневої крихкості металів. Однак її інтерпретація в рамках механіки суцільних середовищ переоцінює значення індукованого воднем екранування пружної взаємодії між дислокаціями, а також не враховує вплив водню на електронну структуру. З огляду на зазначені особливості, запропоновано електронну концепцію водневої крихкості, згідно з якою причиною індукованого воднем знеміцнення є його вплив на електронну структуру матеріалу і, як наслідок, пружні модулі. На основі електронної концепції розроблено практичні рекомендації для підвищення водневої стійкості аустенітних сталей.