Беренштейн, Б. Л.
    Розвиток сільськогосподарської кооперації в Україні [Текст] / Б. Л. Беренштейн, О. М. Третяк // Економіка АПК. - 2009. - № 7. - С. 38-43. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Селянські об'єднання--Кооперативний рух--Україна, Кінець ХІХ - ХХ ст.
   Кооперація--Сільськогосподарська

Кл.слова (ненормовані):
Товаровиробники -- Кріпацтво -- Біржа
Анотація: Досліджуються питання становлення й розвитку сільськогосподарських кооперативів в Україні починаючи з другої половини ХІХ століття. Розглянуто також становлення кооперативного руху на сучасному етапі в нових умовах господарювання.


Дод.точки доступу:
Третяк, О. М.




    Цалик, Станіслав.
    Граф Мархоцький першим скасував кріпацтво [Текст] : 200 років тому на Поділлі існувала незалежна Миньковецька держава / С. Цалик // Науковий світ. - 2010. - № 5. - С. 11-12.
Рубрики: Історія України--Миньковецька держава--Поділля
Анотація: Цікава розповідь про графа-вільнодумця, подільського поміщика Ігнація Сцибор-Мархоцького та його самопроголошену Миньковецьку державу.


Дод.точки доступу:
Сцибор-Мархоцький, Ігнацій (1755-1827 рр.) \про нього\




    Реєнт, О.
    Селянська реформа 1861 року: сучасне переосмислення / О. Реєнт // Історія в школах України. - 2011. - № 2/3. - С. 47-56. - Бібліогр.: 25 назв.
Рубрики: Історія України, XVIII-ХIХ СТ.
Кл.слова (ненормовані):
СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861 Р. -- КРІПОСНЕ ПРАВО -- КРІПАЦТВО
Анотація: Йдеться про відміну кріпосного права, зокрема автор намагається відійти від радянської інтерпретації цієї історичної події.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах:
(06.05.2011р. - Б.ц.) (вільний)




    Захарченко, П. П.
    Правовий статус Редакційних комісій Головного комітету із селянських справ (середина ХІХ століття) [Текст] / П. П. Захарченко // Бюлетень Міністерства юстиції України. - 2013. - № 12. - С. 70-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія держави і права
   Історія держави і права--Російська імперія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Кріпацтво





    Боронь, Олександр.
    Про гербовий папір Шевченкової відпускної [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2019. - № 5. - С. 54-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство
Кл.слова (ненормовані):
Кріпацтво
Анотація: Автор зосередився на розгляді різних згадок про суму, яку було заплачено П. Енгельгардтові за звільнення Шевченка з кріпацтва, і пояснив, чому відпускну було оформлено на гербовому папері для угод вартістю до 1000 рублів, хоча свобода поета коштувала 2500 рублів асигнаціями.