Хавронюк, Микола.
    Злочинні діяння проти життя людини [Текст] : за законодавством європейських держав / М. Хавронюк // Прокуратура. Людина. Держава. - 2005. - № 4. - C. 109-118. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Міжнародне право--Захист прав людини
Кл.слова (ненормовані):
Кримінальне законодавство -- Кримінальна відповідальність





    Хавронюк, Микола.
    Злочинні діяння проти життя людини [Текст] : за законодавством європейських держав / М. Хавронюк // Прокуратура. Людина. Держава. - 2005. - №4. - C. 109-118. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Міжнародне право--Захист прав людини
Кл.слова (ненормовані):
Кримінальне законодавство -- Кримінальна відповідальність





    Cидоренко, Микола Йосипович.
    Проблемні питання принципів кримінального права [Текст] / М. Й. Cидоренко // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 420-425. - Бібліогр. наприкінці робіт
Рубрики: Правова система--Кримінальне право--Юридична термінологія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- принципи правової системи України -- принципи кримінального законодавства
Анотація: На основі загальнотеоретичних положень висвітлюються питання розмежування понять "кримінальне законодавство" і "кримінальне право", визначаються підходи щодо формування принципів правової сисчтеми України.





    Пилипенко, Ігор.
    Встановлення кримінальної відповідальності за самоправство: досвід держав Європейського Союзу [Текст] / Ігор Пилипенко // Вісник прокуратури. - 2015. - № 1. - С. 103-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальна відповідальність--Самоправні дії--Регламентація--Європейський досвід
   Кримінальний кодекс України--Стаття 356--Зміни

Кл.слова (ненормовані):
самоправство -- самоправні дії -- кримінальна відповідальність -- кримінальне законодавство
Анотація: Проведено умовну класифікацію держав – членів Європейського Союзу залежно від способу регламентації кримінальної відповідальності за самоправні дії. Визначено особливості підходу законодавця кожної аналізованої держави до окресленого питання. Показано спільні риси і відмінності у питанні встановлення кримінальної відповідальності за самоправство в різних державах – членах Європейського Союзу. Проведено порівняння декотрих аспектів відповідальності за самоправство кримінальних кодексів держав ЄС та України. Запропоновано зміни до статті 356 Кримінального кодексу України щодо введдення інституту звільнення від кримінальної відповідальності за самоправство.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ткаченко, Андрій.
    Кримінальна відповідальність за дії, що дезорганізовують роботу установ виконання покарань, у пострадянських країнах [Текст] / Андрій Ткаченко // Вісник прокуратури. - 2016. - № 4. - С. 101-109. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Виправно-трудові установи--Дезорганізація роботи--Кримінальна відповідальність--Пострадянські країни
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- зарубіжні країни -- установа виконання покарань -- дезорганізація
Анотація: Проаналізовано кримінальне законодавство пострадянських країн про відповідальність за дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань. З урахуванням позитивних досягнень зарубіжного законодавства внесені пропозиції до Кримінального кодексу України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чернега, Юрій.
    Підкуп як родове поняття у кримінальному праві України [Текст] / Юрій Чернега // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 144-149. - Бібліогр. 8 назв
Рубрики: Кримінальне право--Родові поняття--Підкуп--Україна
Кл.слова (ненормовані):
хабарництво -- кримінальне законодавство -- родове поняття -- інститут кримінального права
Анотація: Стаття присвячена проблемам визначення нового змісту наявного раніше поняття «підкуп» у кримінальному праві України. Стверджується, що є всі підстави вважати, що сучасне кримінальне законодавство України та тенденції його розвитку підтверджують справедливість висновку про те, що кримінальне право України одержало новий інститут – кримінальної відповідальності за підкуп, а термін «підкуп» можна використовувати як такий, що позначає родове поняття. У роботі простежується розвиток українського кримінального законодавства протягом останніх п’яти років. Встановлено зміст поняття «підкуп» у традиційних кримінально-правових конструкціях: форма підбурювання, передбачена ст. 27 КК України; спосіб примушування, передбачений у старих редакціях ст. ст. 157, 160 КК України; спосіб впливу на учасників процесу, передбачений ст. 386 КК України. Водночас відзначено відмінність змісту цього поняття із появою у КК України самостійних складів «підкупу»: комерційного – службових осіб юридичних осіб приватного права незалежно від організаційно-правової форми; виборчого – підкуп виборця або учасника референдуму; працівника підприємства, установи або організації тощо.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Желік, Максим.
    Співвідношення понять «прийняття пропозиції» та «прийняття обіцянки» [Текст] / Максим Желік // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 179-182. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Протидія--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
підкуп -- службова особа -- кримінальне законодавство
Анотація: Аналізуються відповідні зміни до КК України у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність до стандартів Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією» від 18 квітня 2013 р. На підставі аналізу наукової літератури досліджено підходи щодо поняття і значення «прийняття пропозиції, обіцянки неправомірної вигоди». Сформульовано низку пропозицій, спрямованих на вдосконалення кримінального законодавства і практики його застосування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Андріяшевська, Марина.
    Неповнолітні як жертви злочину та їхня роль у механізмі злочинної поведінки [Текст] / Марина Андріяшевська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 234-238. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Об'єкти злочинів--Неповнолітні
Кл.слова (ненормовані):
віктимізація -- кримінальна відповідальність -- суб’єкт злочину -- кримінальне законодавство
Анотація: У статті розглядаються такі поняття, як «жертва злочину», «механізм злочинної поведінки». Автор надає власне бачення ролі неповнолітньої жертви у механізмі злочинної поведінки та пропонує класифікацію неповнолітніх жертв. Особлива увага приділяється встановленню причин та чинників, що сприяють віктимізації підлітків. Автор також розглядає основні ситуації, в яких неповнолітній може стати жертвою злочину, акцентується увага на конкретних життєвих ситуаціях, які примушують неповнолітню особу стати «випадковою» жертвою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пилипчук, К. В.
    Компаративний аналіз природоохоронних норм у кримінальному законодавстві Радянської України [Текст] / К. В. Пилипчук // Юридична Україна. - 2019. - № 5. - С. 4-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічне законодавство--Компаративний аналіз--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
кодифікований акт -- кримінальне законодавство -- кількісні показники -- злочин -- об’єкти природи
Анотація: У статті проведено компаративний аналіз природоохоронних норм КК УСРР 1922 р., КК УСРР 1927 р. та КК УРСР 1960 р. із застосуванням методики кількісних показни ків нормативно-правових актів. Доведено наявність тенденції, збільшення кількості статей, природних об'єктів та числа знаків, присвячених цим питанням. Показано посилення кримінальної складової у КК 1927 р. у порівнянні з КК 1922 р. у вигляді збільшення термінів покарання, обов’язкової конфіскації незаконно добутого, а також знарядь злочинів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фесенко, Є. В.
    Проблеми структури об'єкта як елемента складу злочину [Текст] / Є. В. Фесенко // Юридична Україна. - 2019. - № 11. - С. 73-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
об'єктивна сторона злочинів -- предметна спрямованість -- злочинні діяння -- злочинні посягання -- кримінальне законодавство -- термінологія
Анотація: Доповідь містить сукупність концепцій, наукових поглядів, ідей, що відкривають шлях до пізнання об'єкта злочину в кримінальному праві. Це – розробка теоретичних засад дослідження загального поняття об'єкта злочину. Автором проаналізовані поняття та правова природа об'єкта злочину, генеза вчення про об'єкт злочину, зміст і структура цього елемента складу злочину; досліджені предмет злочину та потерпілий від злочину як факультативні ознаки об'єкта злочину (зокрема, висвітлено значення предмета і його місце у складі злочину, співвідношення з об'єктом посягання, визначено поняття і розроблено систему ознак предмета злочину); вивчені проблеми взаємозв'язку об'єкта злочину з ознаками об'єктивної сторони складу злочину – суспільно небезпечним діянням і його наслідками, знаряддями і засобами вчинення злочину, місцем вчинення злочину. Запропонована нова теоретична модель структурування об'єкта лочину. Розроблені правила встановлення об'єкта посягання, правила розмежування об'єкта, знарядь і засобів вчинення злочину. Сформульовані пропозиції щодо вдосконалення відповідного законодавства України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Беньківський, Володимир.
    Основні концептуальні підходи та проблеми причинного зв’язку в теорії кримінального права [Текст] / Володимир Беньківський // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 12. - С. 185-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне право--Концептуальні засади
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- інформаційна причинність -- суб’єктивна причинність -- склад злочину -- склад кримінально-правового проступку
Анотація: Стаття присвячена комплексному дослідженню основних концепцій і підходів щодо причинного зв’язку у кримінальному праві. Автор звертає на те, що в умовах формування нового кримінального законодавства України формально можна констатувати виникнення проблеми поділу причинного зв’язку на причинний зв’язок у межах складу кримінального проступку та причинний зв’язок у межах складу злочину.





    Перелигіна, Р. В.
    Тенденції розвитку світової юридичної практики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству [Текст] / Р. В. Перелигіна // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 274-276. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Домашнє насильство--Протидія--Світова практика
   Насильство домашнє--Запобігання--Зарубіжний досвід

Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- країни ЄС -- Україна
Анотація: Виявлено основні тенденції у сфері запобігання, протидії домашньому насильству, проаналізовано досвід законодавчого забезпечення боротьби з домашнім насильством у країнах Європи з точки зору можливостей його використання в Україні. Застосовано компаративістський підхід, що слугувало розкриттю специфіки імплементації міжнародних норм і стандартів у національне законодавство країн світу.