Ткачук, В. М.
    Квантовий генетичний алгоритм вищих порядків для 0-1 задачі пакування рюкзака [Текст] / В. М. Ткачук, О. М. Ткачук // Системні дослідження та інформаційні технології. - 2018. - № 3. - С. 52-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна наука і технологія--Нейронні мережі
   Квантова механіка--Ймовірності

   Математика--Дослідження операцій--Математичне програмування

Кл.слова (ненормовані):
Кантовий гейт -- Кубіт -- Заплутаність станів


Дод.точки доступу:
Ткачук, О. М.




    Шевченко, Сергій Миколайович.
    Квантовий комп’ютер: стан проблеми у світі та в Україні [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 8 грудня 2021 року / Сергій Миколайович Шевченко // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 2. - С. 35-43 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Квантові технології--Квантовий комп'ютер
   Фізика--Квантові метаматеріали

Кл.слова (ненормовані):
квантовий комп’ютер -- квантові технології -- спіновий кубіт -- потоковий кубіт -- надпровідникові детектори одиничних фотонів -- квантові метаматеріали
Анотація: У доповіді проаналізовано сучасний стан проблеми, пов’язаної зі створенням квантового комп’ютера як реально працюючого приладу, яку світова наукова спільнота визначає як одне з найважливіших фундаментальних завдань фізики у XXI ст. Наголошено, що в основі роботи квантового комп’ютера лежать результати фундаментальних досліджень у галузі квантової фізики. Сьогодні у світі активно розробляють квантові технології, які, як очікується, будуть впроваджені вже в найближчому майбутньому і забезпечать проривні результати в багатьох сферах суспільного життя: від криптографії до моделювання масштабних систем, опису та передбачення перебігу надскладних процесів тощо. Розглянуто внесок українських учених у вивчення квантових систем, розвиток квантових технологій та вирішення фізичних проблем, що виникають при реалізаціях елементів квантового комп’ютера.