Пліско, В.
    Щодо правової визначеності поняття "національна меншина" [Текст] / В. Пліско // Право України. - 2005. - № 7. - С. 104-106. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Національна меншина--Правове поняття
Анотація: Поліетнічність Української держави та конституційне визначення політики захисту прав та інтересів національних меншин. Досягнення етнополітичної стабільності та дотримання демократичних норм суспільно-політичного життя.





    Сушкевич, В.
    "Інвалідна меншина" має право... [Текст] / В. Сушкевич; Інтерв'ю Л. Кудряшов // Віче. - 2007. - № 19. - С. 57
Рубрики: Права інвалідів
Анотація: Інтерв ю з головою Нац. асамблеї інвалідів України В.Сушкевича про права інваладів.


Дод.точки доступу:
Кудряшов, Л. \інтерв'ю.\




    Каспрук, Віктор.
    Феномен вітчизняного застою [Текст] / В. Каспрук // Сучасність. - 2008. - № 3-4. - С. 5-15.
Рубрики: Державна влада--Україна
   Політична система--Соціальний розвиток--Росія

Кл.слова (ненормовані):
Меншина -- Еліта -- Реформа
Анотація: Модель державної влади, побудована на тотальному пограбуванні держвласності, вичерпала себе. Але сучасна правляча еліта лише лібералізувала цю систему, таким чином практично легітимізувавши "досягнення" попередньої влади. Уникнути колапсу влади можливо лише за умови реальних, а не імітаційних змін у структурі самої державної влади.


Дод.точки доступу:
Ющенко, Віктор Андрійович \про нього\; Медведєв, Дмитро Анатолійович \про нього\




    Федака, Сергій.
    Готар за Карпатами та його мешканці [Текст] / Сергій Федака // Сучасність. - 2009. - № 8. - С. 158-170.
Рубрики: Друга світова війна--Історія--Закарпаття
   Історія України--Закарпаття

Кл.слова (ненормовані):
Радянські брати -- Кордон -- Готар -- Закарпатський народ -- Радянський народ -- Національна меншина -- Шахраї
Анотація: В статті розповідається історія Закарпаття, яке має певну етнонаціональну специфіку і вона так само впливає на сьогодення і будучину краю. Але все ж таки більшої "специфічности" краєві надає наявність кордонів одразу з чотирма державами, котрі роблять його справжнім вузлом суперечностей - торгово-економічних, геополітичних тощо. Міжнародне ж порозуміння тут є реальним фактом, бо жодної альтернативи для закарпатців різних національностей просте не існує - врешті-решт, як казав Дантон, рідний край не винесеш на підошвах власних черевиків.



061
Л 890


    Гетьманчук, М. П.
    Політика українізації і польська національна меншина в Україні у 1921-1939рр. [Текст] / М. П. Гетьманчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". - Львів, 2000. - № 408: Держава та армія. - С. 31-40. - Бібліогр.: с. 39-40.
УДК
Рубрики: Історія України--Польська національна меншина в РСР, 1921-1939рр.

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 513810 - Б.ц. (вільний)




    Скляр, В.
    Азербайджанці в Україні: чисельність і мовна структура [Текст] : (За матеріалами переписів населення 1959, 1989, 2001 рр.) / В. Скляр // Хроніка-2000. - 2011. - Вип. 1(87). - С. 142-155 : табл. - (З літопису незалежних держав). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія України--Азербайджанська етнічна меншина
Анотація: На основі аналізу матеріалів переписів 1959, 1989, 2001 рр. прослідковується динаміка чисельності азербайджанської етнічної меншини в Україні та розглядається її мовна структура.





    Тедеєв, Ельбрус.
    Осетини як національна меншина України [Текст] / Ельбрус Тедеєв, Андрій Базуров // Віче. - 2012. - № 5. - С. 26-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національні меншини в Україні
Анотація: У статті проаналізовано процес становлення осетинської діаспори в Україні, виокремлено ті громадські організації, які представляють осетинів України, встановлено їхню роль і форми участі в громадському житті українського суспільства.


Дод.точки доступу:
Базуров, Андрій




    Задорожний, М. П.
    Українська діаспора Європи: Країни Балтії [Текст] / М. П. Задорожний // Географія та економіка в рідній школі. - 2017. - № 4. - С. 41-46.
Рубрики: Історія України--Діаспора
   Латвія--Діаспора
    Литва--Діаспора

    Естонія--Діаспора

Кл.слова (ненормовані):
українська нація -- українська діаспора -- українська національна меншина -- українці в Литві -- українці в Латвії -- українці в Естонії
Анотація: Розглянуто існування українських діаспор в країнах Балтії. Зокрема, розповідається про роль української нації в країнах - Литви, Латвії, Естонії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Задорожний, М. П.
    Українська діаспора Європи: Болгарія, Румунія, Молдова, Угорщина, Словаччина [Текст] / М. П. Задорожний // Географія та економіка в рідній школі. - 2017. - № 5. - С. 35-48.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія України--Діаспора
   Болгарія--Історія
    Румунія--Історія

    Молдова--Історія

    Угорщина--Історія

    Словаччина--Історія

Кл.слова (ненормовані):
українська нація -- українська діаспора -- українська еміграція -- українська національна меншина -- українці в Болгарії -- українці в Румунії -- українці в Молдові -- українці в Угорщині -- українці в Словаччині -- українські еміграційні хвилі
Анотація: В статті висвітлюється процес становлення, розвитку та діяльності ??української діаспори в країнах Болгарії, Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини. Відзначено основні хвилі міграції українців в Болгарії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Копилова, М. С.
    Політико-правовий статус української меншини у Другій Речі Посполитій (1918-1926 рр.) [Текст] / М.С. Копилова // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2016. - № 4. - С. 43-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська меншина--Православна церква--Державна політика--Правовий статус--Друга Річ Посполита, 1918-1926рр.
Анотація: У статті проаналізовано міжнародно-правові акти та законодавство Другої Речі Посполитої, що регламентували правовий статус національних меншин. З`ясовано невідповідність статусу української меншини міжнародним актам і польському законодавству.





    Круковський, В.
    Боротьба української діаспори за багатокультурність Канади (1962-1971) [Текст] / В. Круковський // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 4(липень-серпень). - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Даспора українська--Багатокультурність--Боротьба--Канада
Кл.слова (ненормовані):
Королівська комісія двомовності та двокультурності -- Національна меншина -- Ономастичний білінгвізм
Анотація: Переломним моментом в інтеграції української діаспори в суспільно-політичне та культурне життя Канади стало запровадження в державі політики багатокультурності. Делегати VII Конгресу українців Канади 1962 року звернулися до державної влади з проханням усіляко сприяти зрівнянню прав українців Канади з тими, які мають англо- та франко-канадські спільноти в галузі освіти, культури й мистецтва. У резолюції форуму порушувалися питання про впровадження вивчення української мови в канадських школах і університетах, збільшення кількості українських студентів. Завдяки наполегливій діяльності КУК та інших громадських організацій українська громада досягла прийняття рішення з урахуванням своїх інтересів. У 1970 році провінційні парламенти всіх степових провінцій, зокрема Манітоби та Альберти, прийняли закони, за якими шкільні ради мали можливість запроваджувати двомовне англо-українське навчання. 8 жовтня 1971 року прем'єр-міністр Канади П. Трюдо виклав у Палаті громад парламенту засади нової політики багатокультурності. На Х Конгресі українців Канади, що відбувся 8–11 жовтня 1971 року, він наголосив на важливості засад політики не лише для українців Канади, а й для всього канадського суспільства загалом, підкреслюючи той факт, що представники КУК сприяли перетворенню країни в багатокультурну державу.





    Ковальова, Т. В. .
    Застосування acquis communautaire у процесі реалізації державної мовної політики України щодо національних меншин (на прикладі Угорської національної меншини) [Текст] / Т. В. Ковальова // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 1. - С. 70-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна мовна політика--Національна меншина--Європейська хартія регіональних мов
Кл.слова (ненормовані):
Державна мовна політика -- Національної меншина -- Європейська хартія регіональних мов
Анотація: У статті розглянуто доктринальне і правове визначення національної меншини, її ознаки, досліджено acquis communautaire у сфері мовних відносин та окремі положення Європейської хартії регіональних мов як його основного правового інструмента в регулюванні мовних відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лазарович, Микола.
    До питання про стан і перспективи дослідження проблеми антиєврейського погромного руху території України у 1917-1921 роках [Текст] / Микола Лазарович // Гуманітарні студії: історія та педагогіка. - 2021. - Вип. 1. - С. 44-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Єврейська меншина, 1917-1921 рр.