Бочко, Марія.
    Зона тривоги. Пташиний грип. Інтерактивний екологічний тренінг [Текст] / М. Бочко // Біологія і хімія в школі. - 2006. - № 6. - С. 25-31.
Рубрики: Методика виховання--ОБЖД
   Медицина--Охорона життя

Кл.слова (ненормовані):
Суспільство -- Природа -- Вірус -- Грип -- Пташиний грип -- Пандемії
Анотація: Мета статті полягає в тому, щоб донести до учнів інформацію про грип, який він небезпечний для життя людини про поширення вірусних хвороб. Як запобігти пошеренню вірусних хвороб рослин і тварин. Наводяться приклади гри " Грип загрожує здоров'ю".





   
    Загрозливий поступ пандемії грипу [Текст] : [Що треба знати про майбутню пандемію грипу. Рекомендації про правила поведінки в зонах, де з’явився пташиний грип] / За матеріалами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) // Науковий світ. - 2007. - № 1. - С. 2 - 4. : фото
Рубрики: Вірусні інфекції--Грип





   
    Глобус 5 [Текст] // Науковий світ . - 2009. - № 10. - С. 30. - Зміст: Папір із соломи ; Дерев’яні будинки теж потрібні ; Вітрина заговорить ; Розумне ліжко ; Пандемії можна запобігати





    Горбулін, Володимир Павлович.
    Національна безпека України: фокус пріоритетів в умовах пандемії [Текст] / Володимир Павлович Горбулін, Юрій Григорович Даник // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 5. - С. 3-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я--Вірусна небезпека
   Здоров’я населення--Інформаційно-психологічний вплив--Пандемія

Кл.слова (ненормовані):
пандемії
Анотація: У статті з позицій основних стратегічних питань національної безпеки держави розглянуто особливості пандемії COVID-19, яка розгортається в умовах глобалізації і високотехнологічного розвитку суспільства. Обговорено виникнення нових кіберсоціальних відносин та їхні можливі когнітивні і соціальні наслідки, оцінено вплив на суспільство сучасних інформаційних технологій, насамперед тих, що мають ознаки цілеспрямованих інформаційно-психологічних дій, пов’язаних з пандемією. Проаналізовано тенденції до посилення контролю за діями громадян у різних країнах світу. Сформульовано першочергові стратегічні завдання держави щодо виходу з кризи, спричиненої пандемією.


Дод.точки доступу:
Даник, Юрій Григорович




    Шевчук, Ірина.
    Як захистити працівників в умовах пандемії COVID-19 [Текст] / Ірина Шевчук // Охорона праці. - 2020. - № 4. - С. 10-11
Рубрики: Хвороби--Коронавірус--Україна
   Підприємства--Виробництво--Безпека праці--Охорона праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
працівники -- роботодавці -- безпека життєдіяльності
Анотація: Пропонуємо всім експертам у галузі охорони праці долучитися до створення протоколів дій в умовах пандемії вірусних захворювань.





    Єрмоленко, О.
    Головне - не опускати руки, або Що робити українському аграрному бізнесу в умовах пандемії [Текст] / О. Єрмоленко // Пропозиція : Головний журнал з питань агробізнесу. - 2020. - N 4. - С. 160-161
Рубрики: Економіка--Сільське господарство--Бізнес-сфери
Анотація: Як вижити українським аграріям в час пандемії?

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Любар-Пурлінська, Тетяна.
    Зелений туризм: плюси під час пандемії [Текст] / Тетяна Любар-Пурлінська // Землевпорядний вісник. - 2020. - № 6. - С. 45-47
Рубрики: Зелений туризм
   Сільський туризм






    Комісаренко, Сергій Васильович.
    Полювання вчених на коронавірус SARS-COV-2, що викликає COVID-19: наукові стратегії подолання пандемії [Текст] / Сергій Васильович Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 8. - С. 29-71 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пандемії--COVID-19
   Вірусологія--Дослідження--COVID-19

Анотація: У статті наведено широкий і грунтовний аналіз поточної ситуації щодо пандемії COVID-19. Розглянуто питання походження та будови вірусу SARS-CoV-2, шляхів інфікування, особливостей перебігу захворювання, діагностики COVID-19, застосування фармацевтичних препаратів для лікування хвороби, формування імунітету проти SARS-CoV-2, створення вакцин та ефективності протиепідемічних карантинних заходів. Обговорено використання математичних моделей епідемічного процесу та перспектив виходу з карантину.





    Батіщева, Валентина.
    Як зробити антисептик для рук у домашніх умовах [Текст] / Валентина Батіщева // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 5. - С. 5 : фот.
Рубрики: Коронавірус (COVID-19)--Інфекційні хвороби--Пандемії
Кл.слова (ненормовані):
антисептичні засоби -- спирт -- гліцерин -- гель алое -- правильний алгоритм користування
Анотація: Пандемія коронавірусу - наша нова реальність. І себе потрібно захищати. Попереджаючи дефіцит захисних засобів, фахівці розповіли, як самостійно створити спиртовий антисептик для рук.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Батіщева, Валентина.
    Психологічна стійкість під час пандемії [Текст] / Валентина Батіщева // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 6. - С. 18 : фот.
Рубрики: Коронавірус (COVID-19)--Інфекційні хвороби--Пандемії
Кл.слова (ненормовані):
життєві труднощі -- протистояти -- здоров'я і працездатність -- карантин -- сила наших стосунків -- присутність -- збалансувати -- діяти -- власні внутрішні ресурси
Анотація: Автор закликає мудро ставитися до ситуації, що склалася, бути людьми, пробачати собі та іншим. Необхідно просто працювати над собою, а це нелегка, але така важлива праця.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Зайнятість та економіка під час пандемії коронавірусу [Текст] // Економіст. - 2020. - № 5. - С. 1-12
Рубрики: Світова економіка--Антикризові заходи--Європейський Союз, 2020 р.
   Пандемії--Коронавірус (COVID-19)--Економічні наслідки, 2020 р.

Кл.слова (ненормовані):
туристична індустрія -- державна підтримка -- робочі місця -- зайнятість молоді -- фінансова підтримка -- економічна політика -- економічний прогноз -- продовольчі запаси -- фіскальні заходи -- інвестиційна політика
Анотація: Пандемія коронавірусу стала головним шоком для європейської та світової економіки. Держави-члени Європейського Союзу прийняли бюджети та політичні заходи з метою підвищення потенціалу своїх систем охорони здоров'я та надання допомоги тим громадянам і секторам, які зазнали найбільшого негативного впливу. Європейська комісія застосувала максимальну гнучкість фіскальних правил ЄС, переглянувши свої правила щодо державної допомоги та виділивши інвестицій на суму 37 млрд євро. Також були розроблені заходи щодо забезпечення ліквідості малого бізнесу та сфери охорони здоров'я.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодко, Гж. В.
    Після пандемії. Економіка і політика у постпандемічному світі / Гж. В. Колодко // Економіка України. - 2020. - № 5. - С. 3-24. - Бібліогр. 50 назв
Рубрики: Пандемії--Пандемія коронавірусу--Економічні проблеми--Соціальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
пандемія -- криза -- глобалізація -- політичні проблеми
Анотація: Охарактеризовано неймовірні виклики, які ставить перед людством пандемія коронавірусу і які збігаються з іншими негативними мегатенденціями і невирішеними економічними, соціальними та політичними проблемами. Зроблено припущення, що неоднорідне постпандемічне майбутнє, в якому в умовах незворотної глобалізації взаємодіятимуть різні політичні та економічні системи, розвиватиметься багатьма шляхами, причому становище високорозвинутих країн послаблюватиметься. Висловлено думку, що шанси на краще майбутнє можуть бути створені шляхом поступового переходу до Нового прагматизму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Терренс Коул
    Як виробникам і ритейлерам підготуватися до стабілізації після COVID-19 [Текст] / Терренс Коул // Маркетинг в Українi. - 2020. - № 2. - С. 7-9
Рубрики: Маркетинг--Антикризове управління
   Коронавірус (COVID-19)--Інфекційні хвороби--Пандемії

Кл.слова (ненормовані):
оптові закупівлі -- асортимент продукції -- ціноутворення -- конкуренція
Анотація: З розвитком кризи, пов'язаної з Covid-19, FMCG компанії зіштовхнулися з різноманітними викликами, головний з яких - забезпечення доступності товару на полиці та ефективне антикризове управління ланцюгом постачання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Неформальна освіта - наша відповідь COVID-19 [Текст] / підгот. Світлана Ковальчук // Маркетинг в Українi. - 2020. - № 2. - С. 41-45 : фот.
Рубрики: Дистанційне навчання--Інформаційна освіта
   Коронавірус (COVID-19)--Інфекційні хвороби--Пандемії

Кл.слова (ненормовані):
логістика -- сегмент-тренінг -- лекція-тренінг
Анотація: В умовах сучасних викликів і пересторог, коли карантин позбавив нас можливості бути присутніми в аудитоіях, одним з напрямів отримання цікавої і корисної інформації, поряд з дистанційним навчанням, стала неформальна освіта.


Дод.точки доступу:
Ковальчук, Світлана \підгот.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чеберячко, Сергій.
    Охорона праці на підприємствах в умовах пандемії COVID-19 [Текст] : рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров‘я (ВООЗ) / Сергій Чеберячко // Охорона праці. - 2020. - № 5. - С. 6-7 . - додаток до журналу „На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Підприємства--Виробництво--Охорона праці--Безпека праці--Україна
   Хвороби--Інфекційні хвороби--Коронавірус

Кл.слова (ненормовані):
пандемія -- коронавірус -- карантинні умови
Анотація: У кожній компанії, організації чи на підприємстві потрібно дотримуватися санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм під час здійснення будь-яких видів діяльності відповідно до ст. 10 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб”.





    Гудіма, Тетяна.
    Економіко-правові особливості реалізації грошово-кредитної політики в кризовий період (на прикладі пандемії COVID-19) [Текст] / Тетяна Гудіма // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 70-75. - Бібліогр. 18 назв
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Реалізація--Економіко-правові особливості --Кризовий період
Кл.слова (ненормовані):
COVID-19 -- фінансова підтримка підприємств -- Національний банк України
Анотація: У статті досліджено економіко-правові особливості реалізації грошово-кредитної політики в кризовий період (на прикладі пандемії COVID-19) та запропоновано напрями щодо підвищення її ефективності. Доведено, що, як носій монетарної влади, Національний банк України має реалізовувати відповідну політику у двох формах довгострокової (стратегічної) і поточної (тактичної), що спрямовані на оптимальне узгодження інтересів банків (як суб’єктів господарювання), споживачів банківських послуг та суспільства в цілому.





    Михайліченко, Ганна.
    Світовий туристичний ринок: трансформації після пандемії [Текст] / Ганна Михайліченко, Алла Клімова // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 2. - С. 21-37 : табл., рис. - Бібліогр.: с. 34-37
УДК
Рубрики: Міжнародний туризм--Трансформації
Кл.слова (ненормовані):
цифровий туризм -- ринкова трансформація -- туроперейтинг -- онлайн-бізнес в туризмі
Анотація: Визначено вплив технологічних змін ринку туризму, основні чинники впливу та наслідки таких змін у процесі реструктуризації глобального ринку подорожей. Узагальнено тенденції та тренди ринкових трансформацій світового туризму. Встановлено залежність розвитку туристичних дестинацій від: зміни попиту та вподобань туристів; мети подорожі; форми туроперейтингу; методів продажу пакетних пропозицій.


Дод.точки доступу:
Клімова, Алла
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сторонянська, І. З.
    Економіка регіонів України під дією викликів пандемії COVID-19 [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 5-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Підприємництво
Кл.слова (ненормовані):
епідемія -- підприємництво -- доходи бюджету -- регіон -- територіальна громада
Анотація: Проаналізовано негативні тенденції економіки регіонів під впливом карантинних заходів, запроваджених через епідемією COVID-19: зниження економічної активності промислових і сільськогосподарських підприємств, інвестицій, експорту-імпорту регіонів, доходів місцевих бюджетів. З’ясовано негативні соціальні ефекти карантинних заходів: зниження середньої заробітної плати, рівня зайнятості населення, збільшення кількості вимушених відпусток без збереження заробітної плати. Охарактеризовано особливості державного регулювання підприємницької діяльності в умовах епідемії та їх вплив на наповнення державного та місцевих бюджетів. Наголошено, що виходом із ситуації є прискорене ендогенне економічне зростання територіальних громад і залучення в економічний оборот не задіяних досі ресурсів і перетворення їх на активи розвитку. Запропоновано шляхи переорієнтації бізнесу та державної підтримки територіальних громад.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.




    Яковець, Наталія.
    Контролюємо паніку під час пандемії коронавірусу [Текст] / Наталія Яковець // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 9. - С. 15
Рубрики: Коронавірус (COVID-19)--Психологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
інформація -- страх інфікуватися -- захисний механізм -- мати "холодну голову" -- фільтрувати джерела інформації -- перевірені ресурси
Анотація: Впоратися з панікою не просто, але можливо. Головне - щире бажання та робота над собою. Спрямуйте всі зусилля на збереження міцного здоров'я та спокою своїх рідних, близьких і оточуючих вас людей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тищенко, Алла.
    Головні засоби спілкування епохи пандемії [Текст] / Алла Тищенко // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 10. - С. 14 : іл.
Рубрики: Пандемії--Спілкування
Кл.слова (ненормовані):
сесії відеозв'язку -- онлайн-зустрічі -- технології та сервіси -- Meet -- Zoom -- вебінари -- учасники -- ефір
Анотація: Не важливо, який цифровий сервіс ви застосуєте для проведення онлайн-зустрічей, головне, що використання різноманітних технологій онлайн спонукає до самовдосконалення та допомагає у здобутті нових знань та навичок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)