Береза, Іван.
    Особливості емоційного сприйняття в умовах суспільних перетворень / Іван Береза // Соціальна психологія. - 2007. - № 6. - С. 92-101
Рубрики: Психологія особистості--Соціальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
Соціальна напруженість -- самоповага -- дискомфорт -- емоції -- мотиви придушення емоцій -- самоприйняття
Анотація: Автор статті шукає відповідь на питання, якою є природа феномена соціальних проблем , яким чином вони виникають і яку роль відіграють в процесах соціальної трансфрамації? Цей пошук нелегкий, але він часом приводить до несподіваних відкриттів, що дозволяють повніше розуміти те, що відбувається.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Гутнік, Ксенія.
    Особливості проведення деяких слідчих дій в умовах протидії розслідуванню [Текст] / К. Гутнік // Юридична Україна. - 2011. - № 12. - С. 97-101. - Бібліогр. в примітках: с. 100-101
Рубрики: Кримінальний процес--Слідчі дії
Кл.слова (ненормовані):
конфлікт -- обшук -- виїмка -- опір -- соціальна напруженість -- провокація
Анотація: Тактика обшуку та виїмки в умовах протидії з використанням факторів соціальної напруженості потребує прогресивного вдосконалення. Якщо предмети або документи, що підлягають виїмці, не тільки не видаються зацікавленими особами, а й навмисно приховуються, то замість виїмки проводиться обшук. При проведенні обшуку та виїмки слідчі значну увагу повинні приділити підготовчому етапу проведення цих дій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Резнік, Олександр.
    Від соціальної напруженості до протестної поведінки: мотивація участі в колективних діях / Олександр Резнік // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 2. - С. 42-63 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна поведінка--Соціальна напруженість--Протестна поведінка--Колективна дія
Кл.слова (ненормовані):
соціальна напруженість -- мотивація участі в колективних діях
Анотація: Розглядаються особистісні механізми втілення соціальної напруженості у колективну протетну поведінку. На базі даних емпіричних досліджень в Україні автор аналізує соціально-психологічні аспекти колективної дії на підставі раціональних, емоційних, ідентифікаційних та ідеологічних мотивів приєднання до протестів або їх ігнорування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ручка, Анатолій.
    Способи розпізнання соціальних проблем і ризиків / Анатолій Ручка // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 175-176. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальні ризики--Соціальні проблеми--Способи розпізнання
Кл.слова (ненормовані):
соціальний стан -- бідність -- соціальна напруженість -- культурна інволюція

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скокова, Людмила Георгіївна.
    Системні ризики в нестабільному суспільстві: соціальні та культурно-інформаційні виміри [Текст] : за матеріалами доповіді на засіданні Президії НАН України 22 грудня 2021 року / Людмила Георгіївна Скокова // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 2. - С. 44-56 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія --Соціальна напруженість--Бідність
Кл.слова (ненормовані):
системні ризики -- бідність -- соціальна напруженість -- ризики у сфері культури -- дисбаланси -- нестабільне суспільство -- пандемія Сovid-19
Анотація: У статті викладено основні результати виконання науково-дослідної роботи в Інституті соціології НАН України. Підкреслено, що нестабільність перебігу соціальних процесів у глобально-локальному контексті пов'язана з системними ризиками екзогенного та ендогенного характеру, в свою чергу стани нестабільності і криз (економічна, фінансова, політична, коронавірусна та ін.) провокують розгортання і нашарування системних ризиків у різних сферах суспільного життя. Соціологічна інтерпретація системних ризиків передбачає увагу до специфіки функціонування соціальних інститутів, характеристик соціально-психологічного та культурно-інформаційного клімату, спрямованості настанов і практик громадян. На основі узагальненого бачення сучасних теоретико-методологічних підходів до вивчення ризиків, аналізу емпіричних даних соціологічних опитувань (моніторинг «Українське суспільство» Інституту соціології НАН України та інші дані) здійснено соціологічний аналіз проявів і локалізацій системних ризиків бідності, соціальної напруженості, освіти і зайнятості, електронної демократизації, участі в дозвіллі, цифрових медіа тощо.