Задорожний, Олександр.
    Злочинна діяльність у сфері оподаткування. [Текст] : загальна характеристика / О. Задорожний // Прокуратура. Людина. Держава. - 2005. - № 4. - C. 58-64. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Кримінальне право--Господарські злочини--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Ухилення від сплати податків -- Суб'єкти підприємництва





    Задорожний, Олександр.
    Злочинна діяльність у сфері оподаткування. [Текст] : загальна характеристика / О. Задорожний // Прокуратура. Людина. Держава. - 2005. - №4. - C. 58-64. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Кримінальне право--Господарські злочини--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Ухилення від сплати податків -- Суб'єкти підприємництва





    Васильців, Т. Г.
    Стратегічні пріоритети державної політики протидії ухиленню від сплати податків з використанням офшорних юрисдикцій [Текст] / Т. Г. Васильців, О. П. Мульска, Н. В. Василечко // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 113-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова безпека України
Кл.слова (ненормовані):
фінансова безпеки держави -- стратегічні пріоритети -- офшорні юрисдикції -- ухилення від сплати податків
Анотація: Системна криза банківського сектору та кредитної компоненти фінансової безпеки, нестабільний валютний курс, нерозвинуті парабанківський фінансовий сектор і фондовий ринок, зростання обсягів боргових зобов’язань України, низький рівень фінансово-економічної ефективності суб’єктів реального сектору економіки є екзистенційними передумовами для формування та реалізації державної політики зміцнення фінансової безпеки України шляхом протидії ухиленню від сплати податків із використанням офшорних зон. Обгрунтовано стратегічні пріоритети державної політики зміцнення фінансової безпеки держави та їх узгодження з політикою протидії ухиленню від сплати податків з використанням офшорних зон. Ідентифіковано чотири структурні зміни (зрушення), що мають відбутися у визначеному напрямі, з яких пріоритетною є зміцнення бюджетної компоненти фінансової безпеки країни. Надалі слід забезпечити акумулювання в країні капіталу, який буде використовуватися в банківській та парабанківській фінансових системах. Третім напрямом державної політики у сфері протидії ухиленню від сплати податків з використанням офшорних юрисдикцій визначено покращення боргової безпеки держави. Четвертий напрям державної політики вбачається у зміцненні фінансової безпеки держави засобом посилення фінансової безпеки суб’єктів реального сектору економіки. Метою державної політики зміцнення фінансової безпеки визначено зміцнення фінансової безпеки України шляхом протидії ухиленню від сплати податків з використанням офшорних юрисдикцій. Авторами обгрунтовано напрями посилення фінансової безпеки країни як складові мети державної політики, які узгоджені з відповідними стратегічними завданнями. На основі авторської моделі державної політики визначено стратегічні пріоритети державної політики деофшоризації економіки України шляхом протидії ухиленню від сплати податків з використанням офшорних юрисдикцій.


Дод.точки доступу:
Мульска, О. П.; Василечко, Н. В.




    Скляр, Святослав.
    Правові фактори впливу на дотримання податкового законодавства [Текст] / Святослав Скляр // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 8. - С. 83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податки--Податковий комплаєнс--Антропосоціокультурні фактори--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
податкова амністія -- ухилення від сплати податків -- парадигма людиноцентризму
Анотація: Проаналізовано два протилежні підходи до розуміння факторів впливу на податковий комплаєнс: етатистський (за якого людина, відсторонюючись від держави, максимізує грошову вигоду шляхом ухилення від сплати податків) та людиноцентристський (за якого людина, розуміючи важливість податку та реципрокної взаємодії, добровільно сплачує податок). Доведено, що парадигма людиноцентризму (коли держава виконує виключно обслуговуючу функцію) відіграє вирішальну роль у податковому комплаєнсі, тоді як панування в суспільстві концепції верховенства держави, за якої люди покликані лише підтримувати існування держави, призводить до ухилення від сплати податків. Зазначено неспроможність факторів, що сформовані за етатистським підходом максимальної вигоди, позитивно вплинути на податковий комплаєнс у довгостроковій перспективі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)