Основні показники економічного та соціального розвитку України [Текст] // Економіст. - 2003. - № 1. - С. 29-31
Рубрики: Економічний розвиток України
Кл.слова (ненормовані):
ІНВЕСТИЦІЇ -- ІНФЛЯЦІЯ -- ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА -- зовнішньоекономічна діяльність -- ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА

Є примірники у відділах:
(.2003р. - Б.ц.) (вільний)




    Папава , В.
    Лаффертів ефект у посткомуністичній економіці [Текст] / В. Папава // Економіка України. - 2003. - № 9. - С. 51-59
Рубрики: Економічна теорія--крива Лаффера
Кл.слова (ненормовані):
ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА

Є примірники у відділах:
(.2003р. - Б.ц.) (вільний)




    Губені, Ю. Е.
    Стратегічні напрями розвитку сільського господарства України [Текст] / Ю.Е. Губені // Економіка АПК. - 2006. - № 11. - С. 18-27. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Аграрний сектор--Реформування--Україна
   Світова економіка --АПК

Кл.слова (ненормовані):
Аграрна політика -- Фіскальна політика -- ЄС
Анотація: Автор досліджує умови та результати розвитку аграрної реформи і аграрної політики Чеської Республіки на основі участі в робочих групах ПроООН та Української аграрної конфедерації з розробки Концепції розвитку аграрної політики. Проаналізовано також Стратегію розвитку сільського господарства Казахстану до 2010 року. Базуючись на результатах досліджень автор пропонує до обговорення власний варіант структури Концепції розвитку сільського господарства України.





    Кириленко , І.Г.
    Перспективи вітчизняного АПК в контексті сучасних проблем та нових ризиків [Текст] / І.Г. Кириленко , М.І. Сігал // Економіка АПК. - 2007. - № 11. - С. 61-68. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Агропромислове виробництво--Розвиток--Україна
   Сільське господарство--Економічна політика

Кл.слова (ненормовані):
Біологічне паливо -- Фіскальна політика -- ГМО -- Меліорація
Анотація: У статті зроблено спробу в загальних рисах розглянути лише деякі ризики, з якими вже зіткнулася наша країна ще зі слаборозвинутою, хоча і ліберальною економікою, особливо в плані зовнішніх зв'язків. Звичайно, це стосується передусім проблем агропромислового виробництва.


Дод.точки доступу:
Сігал, М.І.




    Кириченко, А. В.
    Бюджетно-податкове регулювання в системі державного регулювання в системі державного регулювання економіки [Текст] / А. В. Кириченко // Економіка АПК. - 2010. - № 1. - С. 78-82. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Державне регулювання--Україна
   Економіка України--Державний бюджет--Державний контроль

Кл.слова (ненормовані):
Фіскальна політика -- Державні видатки
Анотація: Досліджено понятійний апарат бюджетно-податкового регулювання агропромислового виробництва та визначено суть даної економічної категорії.





    Марцінковська, О.
    Інфляційне таргетування: реалії і перспективи [Текст] / О. Марцінковська, О. Легкий // Регіональні аспекти розвитку продуктивних сил України. - 2012. - Вип. 17. - С. 32-35 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошова система--Інфляція
Кл.слова (ненормовані):
таргетування інфляції -- грошово-кредитна політика -- фіскальна політика -- економічне зростання


Дод.точки доступу:
Легкий, О.




    Крисоватий, Андрій.
    Диверсифікація векторів підготовки фахівців для митно-податкової сфери [Текст] / Андрій Крисоватий, Андрій Войцещук, Інна Гуцул // Економіст. - 2015. - № 7. - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Працівники митної справи--Професійна освіта--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна політика -- митне оформлення -- професійні здібності -- кадровий резерв
Анотація: Досліджено роль фахівців із питань митної справи у формуванні ефективності фіскальної політики та економічної безпеки України. Доведено необхідність підвищення професійних стандартів та навичок роботи фахівців митно-податкової сфери на базі освоєння курсу (студетами) практичних основ професійної діяльності митника. Сформовано перспективи імплементації курсу "Практичні основи професійної діяльності" у вітчизняну фіскальну практику в контексті підвищення рівня професійної підготовки працівників митно-податкового профілю.


Дод.точки доступу:
Войцещук, Андрій; Гуцул, Інна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шаров, О. М.
    Вихід з кризи: уроки «плану Маршалла» та перспективи для України [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2014. - № 12. - С. 20-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Кризові явища--Шляхи подолання--Міжнародна допомога
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна фінансова допомога -- відновлення економіки -- післявоєнна економічна доктрина -- фіскальна політика -- демонополізація
Анотація: Розглянуто досвід реалізації «плану Маршалла» в післявоєнній Європі, на основі чого зроблено висновки щодо можливості його використання у відновленні економіки України. Аналіз практики реалізації цього плану дозволяє виділити ряд уроків, які мають допомогти при практичній реалізації «плану Маршалла», а також названо конкретні організаційні кроки, що необхідно здійснити для запровадження «нового плану Маршалла» для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кричевська, Тетяна Олександрівна.
    Монетарна політика як інститут забазпечення довіри до грошової одиниці і банківської системи: логіко-історичний аналіз [Текст] / Тетяна Олександрівна Кричевська // Економічна теорія. - 2017. - № 3. - С. 64-100. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гроші--Грошово-кредитна політика
   Банківська система--Банківський капітал

   Економічна історія--Економічні вчення--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
монетарна політика -- фіскальна політика -- монетарний режим -- часова непослідовність -- довіра до грошової одиниці
Анотація: Представлено логіку еволюції монетарної політики як інституту забезпечення довіри до грошової одиниці і банківської системи (з VII ст. до н. е. по 1970-ті роки), розуміння якої необхідне для політики й інституційного будівництва.





    Кудряшов, В. П.
    Політика державних видатків у ЄС у післякризовий період [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2017. - № 10. - С. 74-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетне регулювання--Державні видатки--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна політика -- фіскальна консолідація -- політика доходів -- фіскальне коригування -- жорстка економія
Анотація: Доведено, що політика публічних видатків у ЄС у післякризовий період спрямовується як на здійснення фіскального коригування, так і на підтримання економічного зростання та фінансової стабільності. Визначено категорії видатків, які рекомендуються для посилення позитивних впливів на показники економічної динаміки. Розглянуто реалізацію таких підходів у ЄС. Наголошено на необхідності врахування європейського досвіду при проведенні фіскального коригування в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фтомова, Олена Сергіївна.
    Вплив фіскальної політики на зменшення рівня бідності та нерівності в Україні та країнах Європейського Союзу після глобальної фінансової кризи 2007 року [Текст] / Олена Сергіївна Фтомова // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 8. - С. 13-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державна фіскальна служба--Фіскальна політика--Соціальна допомога--Бідність
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна політика -- державні видатки -- фіскальна консолідація -- соціальна допомога -- бідність -- нерівність
Анотація: Після світової фінансової кризи 2007 року багатьма країнами були застосовані фіскальні заходи для подолання наслідків економічного спаду та підтримки населення. Водночас зростаючий дефіцит державного бюджету та боргу змушував уряди багатьох країн проводити фіскальну консолідацію. В даній роботі були досліджені питання впливу фіскальної політики на зменшення рівня бідності та нерівності в Європейських країнах та Україні. Проаналізована політика державних витрат на категорії, які безпосередньо впливають на рівень і якість життя, а саме на соціальну допомогу, освіту та охорону здоров’я.





    Кудряшов, В. П.
    Концептуальні засади розроблення пакета фіскальних правил для України [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2019. - № 7/8. - С. 33-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Гармонізація--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна політика -- управління державними фінансами -- фіскальна відповідальність -- транспарентність бюджетних операцій -- імплементація фіскальних правил
Анотація: Висвітлено підходи до використання фіскальних правил в управлінні державними фінансами в ЄС та обґрунтовано доцільність їх застосування в Україні. Визначено засади розроблення пакета фіскальних правил для нашої країни з урахуванням досвіду зарубіжних країн та особливостей вітчизняної фіскальної системи. Зроблено висновки, що окремі положення стосовно фіскальних правил уже використовуються в Україні, проте потребують розширення та чіткої регламентації для запровадження в систему управління державними фінансами. Запропоновано впровадити чотири фіскальних правила, однак їх імплементацію потрібно здійснювати поетапно, з урахуванням створення необхідної інфраструктури, нормативно-правового забезпечення, а також ухвалення належних бюджетних процедур для застосування на рівні виконавців.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кричевська, Т. О.
    Корекція монетарної політики під впливом коронакризи та довгострокових чинників [Текст] / Т. О. Кричевська // Економічна теорія. - 2021. - № 2. - С. 65-92. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка--Економічна теорія--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
глобальна фінансово-економічна криза -- коронакриза -- монетарна політика -- фіскальна політика -- структурні зміни -- інклюзивність
Анотація: У статті показано модифікацію монетарної політики та модифікацію її взаємодії з фіскальною політикою у відповідь на виклики глобальної фінансової кризи та коронакризи, а також розкрито потенційні корекції макроекономічної політики у відповідь на довгострокові структурні зміни у глобальній економіці. Специфіка глобальної фінансово-економічної кризи, винуватцями якої стали саме фінансові посередники, та переконання у більшій ефективності ринків, аніж держави, зумовили домінування монетарних інструментів у боротьбі з цією кризою.





    Липко, Назарій.
    Оцінка теорії "оптимальних валютних зон" у Європейському Союзі [Текст] / Назарій Липко // Журнал європейської економіки. - 2023. - № 1 (Т. 22). - С. 69-93 : рис., табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка Європейського Союзу--Валютна політика
   Валютна політика--Валютні зони--Європа

Кл.слова (ненормовані):
платіжний баланс -- оптимальна валютна зона -- валютний курс -- політика регулювання -- міжнародна економіка -- фіскальна політика -- монетарна політика
Анотація: Здійснено спробу переосмислення оптимальної валютної зони в ЄС та перспектив її розширення у сучасних економічних умовах. Аналіз виконано на прикладі країн Центральної і Східної Європи, які приєдналися до єврозони останніми роками. Мета дослідження – здійснити порівняльний аналіз показників економічної діяльності країн, що є членами єврозони, із відповідними показниками країн, які не є членами єврозони, щоб визначити, чи може запровадження спільної валюти і централізованої монетарної політики забезпечити кращий захист національної економіки від зовнішніх шоків, ніж збереження національної валюти і реалізація незалежної монетарної політики