Слід цунамі в українському туризмі [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 112
Рубрики: Туризм
   Відпочинок

Кл.слова (ненормовані):
Українсько-таїландський напрямок -- Готельєри -- ТУРОПЕРАТОРИ -- Форс-мажорні обставини -- Мандрівники -- Зиження цін у зоні цунамі
Анотація: Про занепокоєння українського турбізнесу про відмови мандрівників від поїздок у регіони Південно-Східної Азії. Туроператори сподіваються на загартованість наших мандрівників, непереборно-притягальну азійську екзотику та очікуване зниження цін у зоні цунамі.





   
    Мальдиви врятовані коралами [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 112 : фото.цв.
Рубрики: Туризм--Курорти
   Катаклізми--Землетрус--Цунамі

   Південно-Східна Азія --Мальдиви
Кл.слова (ненормовані):
Мальдивські острови -- Збереженість природи -- Коралові рифи
Анотація: Під час цунамі у Південно-Східній Азії Мальдиви постаждали найменше з усіх індоокеанських територій. Секрет виявився простим: збереженість природи. Острови були захищені від хвилі кораловими рифами, які, на відміну від більшості інших тропічних узбереж, по-хижацькому не нищилися людьми. Інший фактор безпеки на мальдивських курортах - те, що кожен із них має власну автономну систему енерго-, водопостачання та каналізації. Крім того, потік води не завдав значної шкоди більшості островів через їхній р івнинний рельєф та піщаний грунт.





   
    Інтерес до Індії пересилив страх [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 112 : фото.цв.
Рубрики: Туризм--Курорти
   Катаклізми--Землетрус--Цунамі

   Південно-Східна Азія --Індостан
Кл.слова (ненормовані):
Стихія -- Узбережжя -- Інтуристи -- Ануляція путівок
Анотація: На півострові Індостан стихія погуляла по східному узбережжю, яке тягнеться на тисячі кілометрів. У грудні країна прийняла 40 тисяч інтуристів, що на 23,5 відсотка більше, ніж рівно рік тому. Що ж до періоду після цунамі, то ануляцій путівок до Індії виявилося значно менше, ніж очікувалось.





   
    Малайзія розробить власну систему антицунамі [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 112 : фото.цв.
Рубрики: Туризм--Курорти
   Катаклізми--Землетрус--Цунамі

   Південно-Східна Азія --Малайзія
Кл.слова (ненормовані):
ОСТРІВ Пенанг -- Острів Лангкаві -- Розробка -- Система раннього виявлення цунамі
Анотація: Ця держава - серед "щасливчиків" , яких страшна стихія лише зачепила своїм крилом. Спустошила вона тільки узбережжя відомих курортних островів Пенанг і Лангкаві. Незабаром індустріально розвинена Малайзія збирається запровадити власну систему раннього виявлення цунамі та оповіщення про нього. При цьому не відмовляється брати участь і в розробці разом із сусідами подібнихзасобів у масштабах усього регіону.





   
    На Шрі-Ланці будуються нові міста [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 110 : фото.цв.
Рубрики: Туризм--Курорти
   Катаклізми--Землетрус--Цунамі

   Південно-Східна Азія --Шрі-Ланка
Кл.слова (ненормовані):
ЗЕМЛЕТРУС -- Наслідки -- Знищення міст -- Будівництво
Анотація: Незважаючи на віддаленість цієї острівної держави від епіцентру океанського землетрусу, її втрати від наслідків лиха вражають. Втім, неушкодженими залишається близько 70 відсотків курортів. Як заявляє Міністерство туризму Шрі-Ланки, іноземні туристи потроху починають повертатися до країни. Тут збираються прийняти 600 тисяч іноземнихи гостей, як і планувалося на 2005 рік. Головне - знайти для них засоби розміщення.





   
    Таїланд розраховує повернути туристів у березні [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 110 : фото.цв.
Рубрики: Туризм--Курорти
   Катаклізми--Землетрус--Цунамі

   Південно-Східна Азія --Таїланд
Кл.слова (ненормовані):
Тихоокеанський басейн -- Острів Пхукет -- Турбізнесмени -- Туроператори -- Туріндустрія
Анотація: Від землетрусу та цунамі в грудні 2004 року потерпіли далеко не всі курорти країни й не так сильно. Більшість курортних районів уціліли й продовжують процвітати - наприклад, відоме туристам континентальне узбережжя Патайї та острів Самуй, розташовані в Тихоокеанському басейні. Найбільші втрати поніс курортий острів Пхукет, що відноситься якраз до неблагополучного Індійського океану.





   
    Зона цунамі: туризм скоріше живий [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 110
Рубрики: Катаклізми--Землетрус--Цунамі
   Південно-Східна Азія
Кл.слова (ненормовані):
Землетрус -- Цунамі -- Епідеміологічний ризик -- Відбудова
Анотація: Про землетрус у Південно-Східній Азії, внаслідок якого викликало хвилю цунамі. Постраждало 9 країн: Індонезія, Малайзія, Таїланд, М'янма, Шрі-Ланка, Бангладеш, Індія та Мальдивські острови. У цій ситуації ВТО закликає всіх зацікавлених - інвесторів, громадських діячів, доброчинні організації, великих міжнародних туроператорів і просто туристів - не залишатися байдужими до надзвичайно екзотичного, історично і природно багатого краю та його людей.





   
    Що вціліло після цунамі? [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 2. - С. 108
Рубрики: Катастрофи--Цунамі
Анотація: Серед найбільш потерпілих від стихії краї - Шрі-Ланка. Найменше постраждали курортні райони Індонезії, Малайзії, Мальдивських островів...





    Сидоренко, В.
    У Сіамі без цунамі [Текст] / В. Сидоренко // Міжнародний туризм. - 2005. - № 2. - С. 58-60 : фото.цв.
Рубрики: Туризм--Курорти
   Подорожі

   Відпочинок

   Таїланд
Анотація: Порівняно з іншими країнами Південно-Східної Азії, Таїланд постраждав від цунамі чи не найменше. А все тому, що чотири п'ятих його берегової лінії належать до басейну Тихого океану (а не Індійського, яким погуляла смертоносна хвиля). Тож і столиця, і головні морські курорти країни - Патайя, Самуй, Бангкок і Чіангмай - живуть у звичному розміреному ритмі





    Паталаха, Є.
    Цунамі в Індійському океані: геодинаміка й уроки для України [Текст] / Є. Паталаха, В. Трегубенко // Вісник Національної академії наук України. - 2005. - №2. - С. 40-52. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Геокатастрофа--Цунамі--Індійський океан
   Сейсмологія --Землетрус

Анотація: Запропоновано геодинамічну модель найграндіознішого за своїми руйнівними наслідками цунамі в Індійському океані як на підставі інформації, що надходила з Інтернету, так і за даними класичної геології. Показано, що землетрус, який генерує цунамі, пов'язаний з впливом Східно-Індійського підводного хребта - своєрідного симаунту - на субдукційний процес підсунення Індійсько-Австралійської плити під Зондську острівну дугу.


Дод.точки доступу:
Трегубенко, В.




    Ханг Н.Т.
    Роль іноземних інвестицій у країнах Південно-Східної Азії і вплив цунамі на інвестиційну привабливість регіону. [Текст] / Ханг Н.Т. // Персонал. - 2005. - №7. - С. 16-20. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Світова економіка--Іноземні інвестиції--Південно- Східна Азія





    Ситник, К.
    Біосфера і клімат: минуле, сьогодення і майбутнє [Текст] / К. Ситник, В. Багнюк // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 9. - С. . 3-20. - Бібліогр.: 27 назв.
Рубрики: Кліматологія--Методи прогнозу--Дослідження--Україна
   Біосфера--Природні катаклізми

Кл.слова (ненормовані):
Цунамі -- Урахани -- Повені -- Посухи -- Ужинок -- Землетрус
Анотація: Аналізуються проблеми зміни клімату у глобальному і регіональному вимірах, реакції на ці процеси біоти, екологічні та економічні наслідки сучасних кліматичних метаморфоз для населення Землі та окремих її регіонів. Автори пропонують конкретні заходи, спрямовані на мінімізацію негативного впливу глобального потенління, оцінюють прогнози кліматичних змін в Україні, акцентуючи на явищах аридизації та гумідифікації.


Дод.точки доступу:
Багнюк, В.




    Тимофєєв, М. І.
    Щодо стійкості низхідного укосу та сейсмічного моніторингу підвалин і будівель при впливах повені, підтоплення, землетрусів і цунамі [Текст] / М. І. Тимофєєв, М. Г. Марєнков // Будівництво України. - 2009. - № 9/10. - С. 25-28 : мал. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Будівництво--Сейсмостійкість
   Укріплення грунтів--Сейсмостійкість будівель

Анотація: Метою дослідження є розробка засобів захисту укосу від сповзання, та зміни фізико-механічних властивостей грунтів із метою збільшення стійкості та виключення глибинного зсуву будівлі по криволінійній поверхні ковзання при впливах повені, підтопленні, землетрусі і цунамі.


Дод.точки доступу:
Марєнков, М.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тяпкин, К. Ф.
    О физической природе цунами [Текст] / К. Ф. Тяпкин, М. М. Довбнич // Геология и полезные ископаемые мирового океана. - 2008. - № 2. - С. 87-93. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Окенологія--Динаміка моря--Цунамі


Дод.точки доступу:
Довбнич, М. М.




    Белімова, Тетяна.
    Хвилі-цунамі [Текст] : замальовка / Тетяна Белімова // Дніпро. - 2014. - № 7. - С. 4-5
Рубрики: Українська проза, 21 ст.

Є примірники у відділах: всього 1 : СЖП (1)
Вільні: СЖП (1)




    Бенедишин, Любов.
    Майдану священне цунамі [Текст] : [поезії] / Любов Бенедишин // Дзвін. - 2016. - № 6. - С. 5-11. - Зміст: Відлуння лісу ; Неопалимі ; Криза ; Майдан. Forever... ; Міфічне ; А знаєш, Кобзарю... ; Нонсен-анонс ; Без слів... ; Інерція ; Додому... ; Любов ; Варіації зі снігом ; Свято ; Безкрайня хата ; Клич ; Травневе ; Скалки
Рубрики: Художня література--Поезії--Україна, 21 ст.





    Бенедишин, Любов.
    Світ у режимі чекання [Текст] : [поезії] / Любов Бенедишин // Дзвін. - 2018. - № 4. - С. 5-12. - Зміст: "Кривавий азарт..." ; Час-пік ; "Життя жертовно..." ; Страх ; "Мрії вичахли потроху..." ; Бурлескно-гротескне ; Бажання ; "Смертей засіяні сузір'я..." ; Коли?. ; "Час ткати килими з квіток і зелені..." ; "Огида й страх. Шуліки і шакали..." ; Жінка-українка ; Понад Голгофою й Синаєм ; Квітневі перегони ; "Земля у травневім розмаї..." ; "Новини з фронту - мов цунамі..." ; Гроза ; "Непорозуміння..." ; "До причастя вистою..." ; "Осінні ябка соком наливаються..." ; І щось таке... ; До тебе... ; Серпень ; Яблуневе ; Аукціонне ; "А з моря надій..." ; Та, що біжить по клавішах... ; Медитаційне ; "Усі ворогують: богема й боги..." ; Мовчання ягнят ; Виходжу... ; Перехожий ; "Оздобить слава перлами корито..." ; "В долині зла, як на долоні..." ; "До Суду Страшного..." ; Скрипка
Рубрики: Художня література--Поезії--Україна, 20-21 ст.





    Богосвятська, Анна Марія.
    Традиційна книга в епоху інформаційного цунамі, або Навіщо читати художню літературу [Текст] / Анна Марія Богосвятська // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 2. - С. 10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Книги--В житті людини
   Читання--ПопуляризацІя

Анотація: Пропонуються матеріали стостовно значення книги в житті людини.

Є примірники у відділах:
(30.11.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Бондаренко, Станіслав.
    Вас Крит накриє, як цунамі [Текст] / С. Бондаренко // Київ. - 2019. - № 11-12. - С. 95-103 : портр. - Зміст: Тесей і Аріадна ; Злочин генія ; Критські шаровари ; Мінойські фрески ; Нерозшифровані письмена ; Полісемія ; Помста Міносу ; Санторіні ; Ель Греко ; Доримуватися до Риму ; Тіберіна ; Римські пінії ; Фонтан Треві ; Кафе "Греко" ; Повернення до Києва ; Контакт ; Графіка метаморфоз ; Ланцюг тире ; Головні члени речення ; Майже за Хайямом
Рубрики: Поезія--Україна, 21 століття





    Бураго, Дмитро.
    [Поезія] [Текст] / Дмитро Бураго / пер. з рос. Семен Абрамович // Літературна Україна. - 2021. - 22 трав. (№ 10). - Зміст: Гора ; Цунамі ; Дзвін ; Піон ; Джерело ; Сутінки ; Рядок ; Казковість ; Печора
Рубрики: Художній переклад--Російсько-український переклад--Поезія, 21 ст.