Бобух, Ірина Миколаївна.
    Стратегічні орієнтири економічного зростання України: інклюзивність як ключовий пріоритет [Текст] / Ірина Миколаївна Бобух, Світлана Миколаївна Щегель // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 7. - С. 55-70 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Економічне зростання--Інклюзивність
Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- інклюзивність -- цілі сталого розвитку
Анотація: У статті викладено основні результати першого року виконання дослідження за темою «Інклюзивність як ключовий аспект створення засад для нової якості економічного зростання України». З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння інклюзивності як ключового пріоритету створення засад для нової якості економічного зростання України автори дослідили особливості інклюзивного розвитку економіки, а також можливості його досягнення у країнах з різним рівнем соціально-економічного розвитку. Визначено ключові напрями економічного зростання відповідно до глобальних Цілей сталого розвитку; узагальнено етапи впровадження та реалізації Цілей сталого розвитку в рамках Програми розвитку ООН в Україні як передумови досягнення цілей інклюзивного розвитку; обгрунтовано ціль сталого розвитку, що має найбільший потенціал для формування інклюзивного суспільства в Україні.


Дод.точки доступу:
Щегель, Світлана Миколаївна




    Бобух, Ірина Миколаївна.
    Гендерна інклюзія в економіці: дисбаланси в оплаті праці [Текст] / Ірина Миколаївна Бобух, Світлана Миколаївна Щегель, Олена Аркадіївна Герасімова // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 8. - С. 51-66 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гендерна політика--Гендерна рівність--Україна
   Економічне зростання--Ринок праці--Інклюзивність--Україна

Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- інклюзивність -- цілі сталого розвитку -- гендерна рівність -- ринок праці -- STEM-галузі
Анотація: З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння факторів і передумов, які сприяють розбудові інклюзивного суспільства та забезпеченню рівних можливостей для всіх у контексті гендерної рівності на ринку праці, автори дослідили особливості гендерних аспектів вибору спеціальностей для здобуття вищої освіти та подальшого працевлаштування у високотехнологічних і наукомістких сферах діяльності (knowledge-intensive activities) з високим рівнем оплати праці. Мета дослідження полягала в тому, щоб з’ясувати фактори впливу на відмову жінок від вибору ІТ-спеціалізації; визначити напрями забезпечення рівних можливостей для жінок у STEM-галузях з метою досягнення нової якості економічного зростання; проаналізувати чинники, які впливають на вибір професій серед жінок; окреслити шляхи вдосконалення гендерної політики в Україні.


Дод.точки доступу:
Щегель, Світлана Миколаївна; Герасімова, Олена Аркадіївна




    Руденко, Леонід Григорович.
    Світоглядна орієнтація розвитку людства і її сприйняття в Україні [Текст] / Леонід Григорович Руденко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 57-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвиток людства--Проблеми
   Розвиток людства--Прогнози--21 ст.

   Біосфера--Вплив людини

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- Цілі сталого розвитку -- Стратегія сталого розвитку України -- Порядок денний на ХХІ ст. -- світоглядна парадигма
Анотація: У статті простежено складні зміни, що відбулися в біосфері в процесі використання її ресурсів, та етапи формування нової світоглядної парадигми розвитку людства у ХХІ ст. Усвідомлення небезпеки для існування усього живого на планеті на глобальному і регіональному рівнях привело до затвердження на саміті ООН у 2015 р. Цілей сталого розвитку до 2030 р. та до розроблення відповідних стратегій розвитку окремих держав світу. В Україні підготовлено проект Закону про Стратегію сталого розвитку України до 2030 року, який уже пройшов обговорення в міністерствах, на регіональних і національних консультаціях, проте ані Стратегію, ані Національний план дій з її реалізації поки що не прийнято.





    Гудіма, Тетяна.
    Грошово-кредитна та макропруденційна політика держави: особливості інституційного забезпечення [Текст] / Тетяна Гудіма // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 111-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Інституційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
макропруденційна політика -- цілі сталого розвитку -- суб’єкти господарювання -- координація заходів
Анотація: Стаття присвячена визначенню взаємозв’язку макропруденційної політики із грошово-кредитною політикою держави, а також виявленню особливостей їх інституційного забезпечення у контексті досягнення цілей сталого розвитку. Зважаючи на взаємопов’язаність грошово-кредитної та макропруденційної політики, аргументовано віднесення їх до компетенції одного суб’єкта – Національного банку України – та визначено переваги на обґрунтування зазначеної гіпотези, а саме: ефективний обмін інформацією та координація; можливість підсилення ефекту заходів у напрямі кожної з політик; зацікавленість Національного банку України в підтримці фінансової стабільності тощо.





    Бабух, І. М.
    Інклюзивність розвитку регіонів України: оцінка, рейтинги та перспективи [Текст] / І. М. Бабух, С. М. Щегель // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 36-52 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інклюзивний розвиток--Сільський розвиток--Науковий дискурс
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивність -- регіональний розвиток -- цілі сталого розвитку -- економічне зростання -- рівність
Анотація: З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння інклюзивності як ключового пріоритету створення засад для нової якості економічного зростання України досліджено особливості інклюзивного розвитку економіки, а також можливості його досягнення у країнах з різним рівнем соціально-економічного розвитку. Акцентовано увагу на регіональних аспектах і тенденціях інклюзивного розвитку економіки. Представлено аналітичний огляд найбільш репрезентативних та актуальних міжнародних індексів і рейтингів, в які входить Україна, релевантних до тематики дослідження. Також представлено авторські підходи до оцінювання рівня інклюзивного розвитку регіонів України в контексті цілей сталого розвитку. Розроблено індекс інклюзивного розвитку регіонів України (ІРР), який дає можливість оцінити регіональні особливості розвитку за сімома основними соціоекономічними сферами. Визначено основні проблеми та обгрунтовано на цій основі напрями реалізації державної структурної політики для досягнення цілей інклюзивного розвитку, враховуючи регіональні особливості. Обгрунтовано висновки щодо просування регіонів у напрямі інклюзивності й сталості.


Дод.точки доступу:
Щегель, С. М.




    Танько, Андрій.
    Стратегічні завдання та форми діяльності органів Національної поліції України як суб’єкта реалізації державної політики у сфері забезпечення прав і свобод людини [Текст] / Андрій Танько // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 199-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна поліція України--Діяльність--Стратегічні завдання
Кл.слова (ненормовані):
цілі сталого розвитку -- права і свободи людини
Анотація: Показано тісний взаємозв’язок між завданнями служб поліції та формами її діяльності, що визначає широкий спектр форм діяльності поліції. Визначено, що форми діяльності Національної поліції – це зовнішня сукупність однорідних дій різних підрозділів та окремих посадових осіб цього органу державної влади, що забезпечує просування конкретних професійних завдань, спрямованих на підтримку громадського порядку як основи громадської безпеки, захист прав і свобод. З’ясовано, що форми діяльності поліції характеризуються певною уніфікованістю, оскільки діяльність цих органів з виконання завдань із захисту прав людини відбувається лише у визначених законом формах. Найпоширеніша форма діяльності різних підрозділів та органів Національної поліції визначається як поліцейський захід, дія або сукупність запобіжних заходів, які обмежують певні права і свободи людини і використовуються поліцією відповідно до закону для забезпечення реалізації повноваження поліції.





    Ісаншина, Галина Юріївна.
    Тенденції розвитку звітування суб’єктів господарювання та державного управління [Текст] / Галина Юріївна Ісаншина // Економіка України. - 2021. - № 1. - С. 54-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний сектор--Звітність--Проблеми реформування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінансова звітність -- бюджетна звітність -- метод бухгалтерського обліку -- інтегрована звітність -- цілі сталого розвитку
Анотація: Досліджено основні проблемні аспекти звітування вітчизняних суб’єктів господарювання різних секторів економіки, його розвиток на тлі світової глобалізації. Проведено порівняння організації бухгалтерського обліку за інституціональними одиницями сектору загального державного управління. Систематизовано вимоги до складу звіту про управління та звіту керівництва в контексті чинної нормативно-правової бази. Розглянуто склад добровільної річної звітності юридичних осіб у Європі та надано оцінку їх впливу на досягнення цілей сталого розвитку. Розглянуто питання ускладнення міжнародних стандартів фінансової звітності й проведено аналіз стандартизації нефінансової звітності. Визначено, що реформа бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах неможлива без упровадження системи бюджетної звітності на рівні об’єднаних територіальних громад, районів та областей паралельно з децентралізацією та широким використанням нефінансової звітності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корсак, Костянтин.
    Парадигмальна революція в науці та вищій освіті в контексті світових університетських рейтингів [Текст] / Костянтин Корсак, Юрій Корсак, Анатолій Похресник // Вища освіта України. - 2020. - № 4. - С. 39-46. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Вища освіта
   Наука--Ноотехнології

Кл.слова (ненормовані):
людство -- освіта -- індустріальна парадигма -- акаднмічні стандарти -- цілі сталого розвитку -- екопарадигма для наук та освіти -- світовий екорейтинг 2020
Анотація: Мета цієї статті полягає у наведенні доказів існування перших рятівних для людства екологічно чистих ноотехнологій і ноопроцесів, а завдання становлять не тільки пропозиції прискорення створення ноонаук, а й заклик до припинення поточної життєдіяльності на основі індустріальної парадигми Нових часів та свідомого скерування наук і вищої школи на досягнення ноосимбіозу людства і довкілля через побудову ноосфери на основі нової екологічно орієнтованої ноопарадигми.


Дод.точки доступу:
Корсак, Юрій; Похресник, Анатолій
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Сабій, І. М.
    Регулювання земельних відносин: нормативно-правовий аспект у контексті сучасних законодавчих змін [Текст] / І. М. Сабій // Економіка АПК. - 2021. - № 6. - С. 89-100 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні реформи--Україна
   Фермерські господарства--Правове регулювання--Україна

Кл.слова (ненормовані):
земельні відносини -- земельна реформа -- Цілі сталого розвитку -- сталий сільський розвиток -- фермерське господарство -- фермерство -- сімейна ферма -- управління земельними ресурсами -- конкурентоспроможність -- мінімальне податкове зобов’язання
Анотація: Мета статті - оцінити вплив існуючих законодавчих ініціатив у сфері обігу земель сільськогосподарського призначення на можливість досягнення в Україні Цілей сталого розвитку та запровадження управління земельними ресурсами на засадах інклюзивної моделі сталого сільського розвитку. Проведено розрахунок суми мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для кожної області України з урахуванням нормативної грошової оцінки ріллі та оцінено його вплив на економічний стан малих і середніх сільгосптоваровиробників.





    Козак, О. А.
    Молокопродуктовий підкомплекс у реалізації цілей сталого розвитку [Текст] / О. А. Козак, М. І. Козак // Економіка АПК. - 2021. - № 8. - С. 40-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Продовольча безпека--Молочна промисловість--Україна
Кл.слова (ненормовані):
молокопродуктовий підкомплекс -- Цілі Сталого Розвитку -- економічне зростання -- продовольча безпека -- Україна -- світ
Анотація: Мета статті - розкрити можливості молокопродуктового підкомплексу в реалізації Цілей Сталого Розвитку ООН. Результати дослідження щодо внеску молокопродуктового підкомплексу у реалізацію Цілей Сталого Розвитку можуть бути використані зацікавленими учасниками молокопродуктового підкомплексу України при розробці стратегічних планів своєї роботи як на найближчу, так і на відділену перспективу.


Дод.точки доступу:
Козак, М. І.




    Купінець, Л. Є.
    Управління аграрним землекористуванням у контексті нелінійного підходу [Текст] / Л. Є. Купінець, Г. О. Тютюнник // Економіка АПК. - 2021. - № 9. - С. 66-81 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Управління
Кл.слова (ненормовані):
стратегічне управління -- аграрне землекористування -- нелінійність -- стратегування -- Цілі сталого розвитку -- моделювання
Анотація: Мета статті - розвинути наукове бачення стратегічного управління землекористуванням у контексті нелінійних змін на засадах дослідження якісних і кількісних ознак грунтових процесів, можливих ризиків та моделювання сценаріїв розвитку. Обгрунтовано прорахунки державного управління земельними ресурсами як передумови стратегічного управління аграрним землекористуванням. Представлено модель нелінійного двоетапного управління аграрним землекористуванням в умовах невизначеності. Розроблено стратегічні вектори управління аграрним землекористуванням у контексті нелінійного підходу.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Г. О.




    Сабій, І. М.
    Вибір моделі аграрного устрою України як основи всебічного сталого сільського розвитку [Текст] / І. М. Сабій // Економіка АПК. - 2021. - № 9. - С. 82-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельна реформа--Аграрна галузь--Україна
Кл.слова (ненормовані):
модель аграрного устрою -- сільська поселенська мережа -- земельні відносини -- земельна реформа -- Цілі сталого розвитку -- всебічний сталий сільський розвиток -- агрохолдинги -- фермерське господарство -- фермерство -- сімейна ферма -- управління земельними ресурсами -- конкурентоспроможність -- селозберігаюча модель
Анотація: Мета статті - проаналізувати моделі аграрного устрою, що сформувалися в Україні за часів незалежності. Визначити модель аграрного устрою, яка надасть можливість найефективніше забезпечити всебічний сталий розвиток сільських територій та збереження сільської поселенської мережі. Визначено модель аграрного устрою, яка надасть можливість найефективніше забезпечити всебічний сталий розвиток сільських територій та збереження сільської поселенської мережі. Запропоновано внесення змін у законодавство України, які сприятимуть розвитку моделі аграрного устрою України, основу якої становлять одноосібні, фермерські, сімейні фермерські господарства, малі та середні сільськогосподарські підприємства.





   
    Соціальна відповідальність бізнесу як інструмент міжнародного корпоративного менеджменту в умовах кризи [Текст] / Р. Зварич [и др.] // Вісник економіки. - 2022. - Вип. 2. - С. 142-156 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна відповідальність бізнесу
   Менеджмент--Корпоративний

Кл.слова (ненормовані):
війна -- криза -- корпоративне управління -- міжнародний менеджмент -- механізм сприяння -- пандемія -- цілі сталого розвитку
Анотація: У статті встановлено, що теорія соціальної відповідальності бізнесу пройшла декілька етапів: становлення, бізнес-етика та волонтерство, посилений зв’язок із сталим розвитком, етап мотиваційних причин (охорона навколишнього середовища, екологічне різноманіття і стейкхолдери), інституалізація на національному рівні та поява міжнародних стандартів. Виокремлено підходи до становлення соціальної відповідальності бізнесу, зокрема: підхід корпоративного егоїзму, корпоративного альтруїзму, соціальних вимог, стейхолдерський підхід та підхід етичного обов’язку. Оцінено розвиток бізнесу в кризових умовах виконання цілей сталого розвитку, зокрема в умовах пандемії та війни.


Дод.точки доступу:
Зварич, Роман; Гомотюк, Вікторія; Рівіліс, Ігор; Дейнека, Юрій