Сергєєв, Р.
    Спірні питання про "три відсотки річних" та пеню в еклектроенергетиці [Текст] / Р. Сергєєв // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 7. - С. 29-32. - Бібліогр.: 12 назв
Рубрики: Господарське право--Енергопостачальні організації--Споживачі--Договірні зобов'язання
Кл.слова (ненормовані):
Штрафні санкції -- Пеня -- Три відсотка річних
Анотація: Розглядаються договірні правовідносини між енергопостачальною організацією та споживачем, де усе поширенішою стає практика нарахування штрафних (фінансових) санкцій: неустойки, штрафу, пені, трьохвідсотків річних.

Є примірники у відділах:
- Б.ц. (вільний)




    Качан, В. В.
    Відповідальність учасників прикордонної торгівлі за порушення митних правил [Текст] / В. В. Качан // Митна справа. - 2011. - № 3. - С. 97-102. - Библиогр.: с. 102 (8 назв.)
Рубрики: Державна митна служба--Україна
   Декриміналізація товарної контрабанди

   Митна політика України

Кл.слова (ненормовані):
Штрафні санкції -- Митний режим
Анотація: Розглянуто межі адміністративної відповідальності суб`єктів прикордонної торгівлі за порушення митних правил. Запропоновані актуальні шляхи з вдосконалення норм чинного митного та адміністративного законодавства, встановлюють відповідальність за порушення митних правил.





    Сорока, С. О. (кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики ЛьвДУВС).
    Порівняльний аналіз відповідальності за контрабанду наркотичних засобів за кримінальним законодавством деяких зарубіжних країн [Текст] / С. О. Сорока // Митна справа. - 2011. - № 4. - С. 43-48.
Рубрики: Кримінальне законодавство --Досвід зарубіжних країн--Вітчизняне законодавство
   Кримінальні кодекси--Особлива частина

   Охорона здоров`я населення--Кримінально-правова--Порівняльно-правові методи

   Україна
Кл.слова (ненормовані):
Психотропні речовини -- Контрабанда наркотиків -- Наркотичні засоби -- Кримінальні злочини -- Штрафні санкції -- Кримінальна відповідальність
Анотація: Здійснено порівняльний аналіз відповідальності за контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів за кримінальним законодавством деяких зарубіжних країн.





    Монаєнко, Антон.
    Законність нарахування та утримання транспортного податку з урахуванням практики Європейського суду з прав людини [Текст] / Антон Монаєнко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 2. - С. 137-141. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транспортний податок--Утримання--Правові колізії
Кл.слова (ненормовані):
бюджетний період -- сплата -- штрафні санкції -- правова норма
Анотація: Автор у статті обґрунтовує, що відповідно до податкового законодавства України оподаткування транспортним податком може мати місце не раніше наступного бюджетного періоду за умови внесення змін до законодавства, які порушують принцип стабільності. За наявності колізій у різних статтях одного нормативно-правового акта необхідно застосовувати для їх вирішення правило про пріоритет норми з найбільш сприятливим для особи тлумаченням. Можливість використання такого правила під час подолання колізій норм автор пояснює принципом правової визначеності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, Валерія.
    Господарсько-правова відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за договорами, що опосередковують здійснення депозитарної та клірингової діяльності [Текст] / Валерія Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цінні папери--Договори і угоди--Господарсько-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
штрафні санкції -- відшкодування збитків -- оперативно-господарські санкції
Анотація: Статтю присвячено дослідженню підстав господарсько-правової відповідальності за договорами, що опосередковують здійснення депозитарної та клірингової діяльності. Сформовано перелік правових засобів господарсько-правової відповідальності за договорами, що опосередковують здійснення депозитарної та клірингової діяльності, до яких віднесено: штрафні санкції, відшкодування збитків та оперативно-господарські санкції. Наведено перелік порушень зобов'язань за договорами, що опосередковують провадження депозитарної та клірингової діяльності, які є підставою для застосування спеціальних оперативно-господарських санкцій та обґрунтовано, що розірвання договору на вимогу депозитарної установи слід кваліфікувати як оперативно-господарську санкцію.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Демський, Е. Ф.
    Відповідальність за порушення в сфері господарювання на теренах України [Текст] / Е. Ф. Демський, Н. В. Дураєва, О. С. Демський // Юридична Україна. - 2019. - № 4. - С. 19-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Правове регулювання--Порівняльний аналіз--Україна, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна відповідальність -- кримінальна відповідальність -- спекуляція -- штрафні санкції
Анотація: У статті зроблена спроба здійснити порівняльний аналіз правового регулювання відповідальності за правопорушення в сфері господарювання за часів радянської доби і сьогодення з урахуванням пріоритета розвитку економічних відносин та захисту власності. Авторами вноситься пропозиція щодо підвищення відповідальності за порушення в сфері господарювання (виробництва товарів і продукції, їх якості, торгівлі, надання послуг тощо) та встановлення державного регулятора цін і тарифів, що відповідатимуть рівню заробітної плати та соціального забезпечення населення.


Дод.точки доступу:
Дураєва, Н. В.; Демський, О. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ковальчук, Світлана.
    Сценарії співпраці підприємств реального сектору економіки з неприбутковими організаціями на засадах соціально-відповідального маркетингу [Текст] / Світлана Ковальчук, Мар'яна Принько // Маркетинг в Українi. - 2018. - № 5. - С. 27-34 : рис., табл.
Рубрики: Маркетингові комунікації--Підприємства--Неприбуткові організації--Співпраця
Кл.слова (ненормовані):
синергійний ефект -- штрафні санкції -- громадянське суспільство -- стратегічні партнери
Анотація: Сценарії співпраці підприємств реального сектору економіки базуються на дослідженні ставлення та політики останніх щодо такої співпраці. Підприємства, в залежності від внутрішньої політики щодо співпраці з неприбутковими організаціями поділені на такі групи: "Антоганіст", "Індиферент","Провайдер". Автори статті для кожної групи проаналізували та запропонували власний сценарій щодо співпраці із неприбутковою організацією: "пасивна лояльність'', "вибіркова залученість", "цілковита лояльність", а також розробили критерії віднесення підприємства до відповідної групи та надали рекомендації для неприбуткових організацій щодо шляхів побудови співпраці з підприємствами різних груп.


Дод.точки доступу:
Принько, Мар'яна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дубицька, Н. Т.
    . Межі відповідальності в приватному праві [Текст] / Н. Т. Дубицька // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 273-276. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільна відповідальність--Межі відповідальності--Україна
Кл.слова (ненормовані):
індивідуальний характер приватної відповідальності -- подвійна відповідальність -- обов’язок -- шкода -- штрафні санкції
Анотація: Метою даної роботи було показати і сформувати межі відповідальності в аcпекті дослідження одного із елементів її фактичної основи (делікта). Авторське бачення в цьому дослідження подано. Аналізуються праці українських та зарубіжних вчених у сфері дослідження приватної відповідальності, її особливостях і пропонуються зміни в чинне законодавство України.

Є примірники у відділах:
(18.12.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Макіян, Дмитро.
    Запровадження солідарної відповідальності в конкурентному праві України як шлях до підвищення ефективного правового регулювання у сфері захисту економічної конкуренції [Текст] / Дмитро Макіян // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 17-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Правовий захист--Солідарна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
господарське право -- штрафні санкції -- відшкодування шкоди -- господарсько-правові санкції -- Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питання впровадження інституту солідарної відповідальності у сфері захисту економічної конкуренції в Україні на основі запропонованих Верховною Радою України законодавчих змін, зокрема проєкту закону № 2730 «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкуренційно-антимонопольної реформи» від 14.01.2020, який було включено до порядку денного парламенту за № 1164-ІХ від 02.02.2021.