Болотська , О.
    Формування сучасного світогляду жінок і чоловіків щодо необхідності гендерних перетворень у суспільстві [Текст] / О. Болотська // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2005. - № 3. - С. 56-60. - Бібліогр.:14 назв.
Рубрики: Соціальна педагогіка--Гендерні аспекти
   Психологія особистості--Психологія статі

   Соціологія суспільства --Гендерна політика

Кл.слова (ненормовані):
Соціальні статі -- Жіноча дискримінація -- Гендерна рівність





    Гришак , С.
    Про поняття "гендер" у контексті професійної підготовки майбутніх спеціалістів соціальної сфери [Текст] / С. Гришак // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2005. - № 3. - С. 74-77. - Бібліогр.:14 назв.
Рубрики: Соціальна педагогіка--Гендерні аспекти
   Соціологія суспільства --Гендерна політика

Кл.слова (ненормовані):
Гендерна рівність -- Стать -- Соціальний конструктивізм





    Гладій, Ірина .
    Міжнародна торгівля послугами і регіональні торговельні угоди: динаміка потоків і проблеми регуляторних механізмів [Текст] / І. Гладій, Г. Гладій // Вісник Тернопільської академії народного господарства. - 2005. - Вип. 5-1. - С. 75-85. - Бібліогр.:19 назв.
Рубрики: Світова економіка --Ринок послуг
   Економіка України --Зовнішньо-економічна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
Гендерна рівність -- Світовий експорт -- Експорт -- Торгові угоди


Дод.точки доступу:
Гладій , Григорій




    Кондратюк, Т. В.
    Рівні права та можливості в Україні: реалії та перспективи [Текст] : виступ заступника міністра України у справах сімї, молоді та спорту, заступника голови міжвідомчої комісії / Т.В. Кондратюк // Безпека життєдіяльності. - 2006. - № 12. - С. 8 - 11. : фото
Рубрики: Міністерство України в справах сімї, молоді та спорту--Парламентські слухання--Про попередження насильства в сімї
Кл.слова (ненормовані):
ГЕНДЕРНА рівність
Анотація: У виступі йдеться про те, що сьогодні суспільство потребує вироблення гендерних стратегій на всіх рівнях державного будівництва, введення гендерної складової в усі стратегії розвитку, програми й плани - як на національному, так і на регіональному рівнях.





    Чулісова, К. О.
    Рівноправність чоловіків і жінок. Урок гендерної грамотності [Текст] / К.О. Чулісова // Виховна робота в школі. - 2010. - № 1. - С. 52-55.
Рубрики: Виховання--Гендерне
Кл.слова (ненормовані):
рівноправність -- фемінізм -- гендер -- гендерна рівність
Анотація: Урок гендерної освіти.





    Голяк , Людмила Володимирівна.
    Спеціалізовані омбудсмани у гендерному мейнстрімінгу: досвід скандинавських країн [Текст] / Л. В. Голяк // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. . - С. 168-173. - Бібліогр. наприкінці робіт
Рубрики: Жінки--Гендерна рівність--Правовий захист
Кл.слова (ненормовані):
права жінок -- омбудсмен -- гендерна рівність
Анотація: Розглядаються питання розбудови національних механізмів забезпечення і захисту жінок та гендерної рівності на прикладі Скандинавських країн.





    Спірке, О.
    Усі ми - різні, але всі ми - однакові : позакласний захід для учнів 4-6 класів / О. Спірке, А. Цвик // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 10. - С. 62-63
Рубрики: Виховні заходи--Гендерне виховання
Кл.слова (ненормовані):
гендер -- гендерна рівність -- сім'я -- права людини
Анотація: Позакласний захід "Що таке гендерна рівність?" розроблений з метою ознайомити дітей із поняттями "гендер", "гендерна рівність" та основами гендерно-правового законодавства України. Формувати в учнів інтерес до вивчення даної теми. Розвивати мислення, пам'ять, увагу та активізувати словниковий запас. Виховувати людяність, гуманність й толерантне ставлення один до одного, бажання приносити користь суспільству.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Цвик, А.
Є примірники у відділах:
(24.10.2011р. - Б.ц.) (вільний)




    Лилик, І.
    Огляд міжнародних стандартів щодо недискримінаційної реклами за ознакою статі та практика впровадження в Україні [Текст] / І. Лилик // Маркетинг в Україні. - 2011. - № 4. - С. 5-10 : ил. . - ISSN 1606-3732
Рубрики: Рекламна індустрія
   Недискримінаційна реклама

   Гендерні відносини

Кл.слова (ненормовані):
Гендерна рівність -- Саморегулювання
Анотація: Впровадження гендерної рівності та правил недискримінації відбувається через прийняття певних правил і норм об’єднання рекламістів і маркетологів.





    Шабаєва, Н. С.
    Педагогічні технології гендерної соціалізації студентів коледжу [Текст] / Н. С. Шабаєва // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2012. - N 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: с. 61 (5 назв) . - ISSN 1817-3764
Рубрики: Соціалізація особистості
   Виховання--Гендерне

Кл.слова (ненормовані):
гендерна соціалізація -- педагогічна технологія -- гендерна рівність -- позанавчальна діяльність
Анотація: У статті обгрунтовано вибір педагогічних технологій гендерної соціалізації студентів коледжу, спрямованих на формування в них здатності самостійного конструювання власного життя на основі ідеї гендерної рівності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гуцалюк, Т.
    Урок гендерної грамотності [Текст] / Тетяна Гуцалюк // Початкова школа. - 2012. - № 6. - С. 54-55.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Природознавство--Я і Україна--Урок
Кл.слова (ненормовані):
гендерна рівність -- гендерна рівноправність
Анотація: Запропоновано урок у початковій школі за темою "Гендерна рівність", мета якого - ознайомити учнів з поняттями гендерна рівність, гендерна рівноправність; вчити дітей розуміти індивідуальність людини не тільки як фізичної особи, а й як об'єкта соціального оточення; виховувати товариські стосунки між хлопчиками та дівчатками.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Калько, І. В.
    Умови та можливості реалізації ідеї гендерної рівності студентської молоді [Текст] / І. В. Калько // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2013. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: с. 59 (13 назв) . - ISSN 1817-3764
Рубрики: Соціальна педагогіка
Кл.слова (ненормовані):
гендер -- гендерна культура -- гендерна рівність -- гендерні стереотипи -- студентська молодь
Анотація: У статті здійснено науковий аналіз умов та можливостей реалізації ідеї гендерної рівності студентської молоді. Установлено, що зазначений процес можливий за рахунок уведення гендерного компонента в навчальні дисципліни вищої школи, а саме за допомогою вкраплювання гендерної тематики в дисципліни соціально-гуманітарного циклу або спеціальним уведенням спецкурсу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Оніщенко, Наталія Миколаївна.
    Гендерна рівність: крок до розвитку чи моральна криза сучасного суспільства? [Текст] / Н. М. Оніщенко, О. П. Львова // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 3-11. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гендерна політика--Україна
   Гендерні відносини

   Гендерна рівність--Демократичний устрій--Україна

   Демократичні свободи

Кл.слова (ненормовані):
гендер -- гендерна рівність -- мораль -- право -- фемініст
Анотація: Одним із проявів принципу рівності є рівність чоловіків та жінок, тобто незалежність рівного підходу від статі, дістав назву принцип гендерної рівності.


Дод.точки доступу:
Львова, Олена Леонідівна




    Ярош, Оксана Богданівна.
    Інституційна модель впровадження гендерної політики на місцевому рівні в Україні [Текст] / О. Б. Ярош // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 410-417. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гендерна політика--Гендерна рівність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
гендерна політика -- гендерна рівність -- політичні інститути
Анотація: Розглядається полісуб’єктність гендерної політики.





    Жигалкін, І. П.
    Єдність і диференціація як основоположний принцип правового регулювання оплати праці [Текст] / І. П. Жигалкін // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 251-258. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Оплата праці--Принципи--Єдність і диференціація
Кл.слова (ненормовані):
підставні диференціації -- гендерна рівність -- суб'єкти оплати праці
Анотація: Досліджено принципи правового регулювання оплати праці в сучасних умовах господарювання. Наводиться думка автора про те, що принцип єдності та диференціації оплати праці є одним з найголовніших принципів існування системи трудового законодавства. Проаналізовано чинне законодавство та наукові погляди вчених-трудовиків у цій царині.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Саблук, Г. І.
    Гендерні проблеми жіноцтва в житті сільського населення [Текст] / Г. І. Саблук // Економіка АПК. - 2017. - № 2. - С. 33-38 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території --Розвиток--Соціальна сфера села--Україна
Кл.слова (ненормовані):
гендерна рівність -- суспільна праця -- безробіття
Анотація: Стаття присвячена аналізу гендерних проблем як актуального питання сьогодення, що є одним з основних у забезпеченні розвитку суспільного життя і знаходиться в самому фокусі його економічного та соціального зростання. Як новизна в дослідженні доведено, що тільки інтегрований підхід до розвитку сільських територій зі всіма позитивними зрушеннями в аграрному секторі дасть можливість забезпечити економічне зростання країни, призупинити поширення бідності, нерівності й безробіття.





    Редченко, О. Л.
    Стосунки рівності й поваги [Текст] : година спілкування / О. Л. Редченко // Позакласний час. - 2018. - N 9(вересень). - С. 10-12
Рубрики: Гендерна культура--Формування
Кл.слова (ненормовані):
Гендерна рівність
Анотація: Стосунки між хлопцями та дівчатами (гендерна рівність), міжстатеве спілкування молодших школярів, виховання поваги до батьків, осіб протилежної статі.





    Саблук, Г. І.
    Роль гендерного фактора на селі [Текст] / Г. І. Саблук // Економіка АПК. - 2019. - № 3. - С. 79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Гендерні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
українське селянство -- гендерний фактор -- соціально-психологічні особливості стосунків -- типи сімей -- гендерна рівність -- сфера зайнятості -- тривалість життя
Анотація: Мета статті - обгрунтувати роль гендерного фактора в розвитку соціально-економічних відносин у сільській місцевості. Виявлено сучасні проблеми та можливості пізнання впливу гендерного фактора на стан соціальних явищ на селі.





    Бобух, Ірина Миколаївна.
    Гендерна інклюзія в економіці: дисбаланси в оплаті праці [Текст] / Ірина Миколаївна Бобух, Світлана Миколаївна Щегель, Олена Аркадіївна Герасімова // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 8. - С. 51-66 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гендерна політика--Гендерна рівність--Україна
   Економічне зростання--Ринок праці--Інклюзивність--Україна

Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- інклюзивність -- цілі сталого розвитку -- гендерна рівність -- ринок праці -- STEM-галузі
Анотація: З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння факторів і передумов, які сприяють розбудові інклюзивного суспільства та забезпеченню рівних можливостей для всіх у контексті гендерної рівності на ринку праці, автори дослідили особливості гендерних аспектів вибору спеціальностей для здобуття вищої освіти та подальшого працевлаштування у високотехнологічних і наукомістких сферах діяльності (knowledge-intensive activities) з високим рівнем оплати праці. Мета дослідження полягала в тому, щоб з’ясувати фактори впливу на відмову жінок від вибору ІТ-спеціалізації; визначити напрями забезпечення рівних можливостей для жінок у STEM-галузях з метою досягнення нової якості економічного зростання; проаналізувати чинники, які впливають на вибір професій серед жінок; окреслити шляхи вдосконалення гендерної політики в Україні.


Дод.точки доступу:
Щегель, Світлана Миколаївна; Герасімова, Олена Аркадіївна




    Шабанов, Роман.
    Концепция достойного труда в Украине: состояние внедрения и перспективы развития / Роман Шабанов // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 145-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок праці--Регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
продуктивна зайнятість -- соціальна мобільність -- гендерна рівність
Анотація: В умовах міжнаціональної конкуренції, особливо в трудомістких секторах, роботодавці стали приділяти більше уваги витратам на оплату праці. Відбувається перехід від підходу, властивого індустріальному суспільству і патерналістській державі, який передбачав застосування пасивних заходів регулювання ринку праці, до раціональної концепції прозорого і мобільного глобального світу, що отримала назву «гідна праця».





    Шабанов, Роман.
    Проблемні питання проведення гендерно-правової експертизи трудового законодавства [Текст] / Роман Шабанов // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 101-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове законодавство--Гендерно-правова експертиза
Кл.слова (ненормовані):
гендерна рівність -- трудове законодавство -- дискримінація
Анотація: Автором розглянуто проблемні питання проведення гендерно-правової експертизи трудового законодавства. Підкреслено, що чинне трудове законодавство та проекти нормативно-правових актів у сфері праці нерідко відтворюють патріархальні стереотипи щодо місця жінки в трудових відносинах, особливо в поєднанні із сімейними обов’язками. З’ясовано, що чинна гендерно-правова експертиза володіє недостатнім методологічним інструментарієм для повноцінного вивчення нормативно-правових актів (їх проектів) щодо додержання принципу рівності прав і можливостей жінок і чоловіків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)