Петровці, М.
    Вплив демонополізації природокористування на ефективність діяльності підприємств-природокористування [Текст] / М. Петровці // Економіка АПК. - 2003. - № 7. - С. 20-23
Рубрики: Демонополізація природокористування
Анотація: Наведено аналіз процесів демонополізації природокористування в Закорпатській області.





    Степаненко, Тетяна.
    Протистояння на спирті [Текст] / Тетяна Степаненко // Пропозиція. - 2006. - № 7. - С. 20 - 21,23
Рубрики: Виробництво спиртове--Підакцизні товари--Демонополізація
Анотація: Приватизація винно-горілчаних заводів,як початок роздержавлення галузі.



061
К 384


    Борисенко, З. М.
    Проблеми створення конкурентного середовища в Україні [Текст] / З. М. Борисенко // Наукові записки [Нац. ун-ту "Києво-Могилян. акад."]. - К., 2007. - Т. 68: Економічні науки. - С. 6-11. - Бібліогр.: с. 11-12.
УДК
Рубрики: Конкурентна політика--Державна--Україна
   Ринкова економіка--Демонополізація--Україна

   Конкуренція--Правове регулювання--Україна


Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71078 - Б.ц. (вільний)




    Бицюра, Ю.
    Антимонопольне регулювання в Україні [Текст] / Юрій Бицюра, Альона Мозгова, Оксана Івоненко // Географія та основи економіки в школі. - 2010. - № 11/12. - С. 2-4. - Бібліогр.: 4 назв. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка України--Демонополізація
Кл.слова (ненормовані):
монополія -- антимонопольне законодавство -- антимонопольний комітет
Анотація: Про визначення сутності, форм прояву та соціально-економічних наслідків функціонування монополії в ринковій економіці України, аналіз рівня монополізації та методи антимонопольного регулювання.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Мягких, Ірина Миколаївна.
    Особливості приватизаційних процесів та формування стратегії приватизації в Україні [Текст] / І. М. Мягких // Економіка. Фінанси. Право. - 2013. - № 9. - С. 19-22. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Приватизація--Підприємства--Житловий фонд--Право ринкової економіки--Україна
   Приватні підприємства

   Економіка--Господарське право--Економічні науки

Кл.слова (ненормовані):
приватизація, роздержавлення, демонополізація, корпорація, денаціоналізація
Анотація: Стаття розкриває сутність приватизації; вимоги та принципи приватизації; об’єкти та суб’єкти приватизації є вкрай важливим і сприяє забезпеченості розвитку економіки України та її окремих галузей і підприємств.





    Шаров, О. М.
    Вихід з кризи: уроки «плану Маршалла» та перспективи для України [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2014. - № 12. - С. 20-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Кризові явища--Шляхи подолання--Міжнародна допомога
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна фінансова допомога -- відновлення економіки -- післявоєнна економічна доктрина -- фіскальна політика -- демонополізація
Анотація: Розглянуто досвід реалізації «плану Маршалла» в післявоєнній Європі, на основі чого зроблено висновки щодо можливості його використання у відновленні економіки України. Аналіз практики реалізації цього плану дозволяє виділити ряд уроків, які мають допомогти при практичній реалізації «плану Маршалла», а також названо конкретні організаційні кроки, що необхідно здійснити для запровадження «нового плану Маршалла» для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Є. В.
    Пріоритети у реформуванні української економіки [Текст] / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк // Економіка України. - 2015. - № 5. - С. 79-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Реформування--Пріоритети
Кл.слова (ненормовані):
виробнича демократія -- демонополізація -- деофшоризація -- економіка знань -- економічні реформи -- середній клас -- соціальна ринкова економіка -- деолігархізація -- розподіл прибутку
Анотація: Показано, що зміни у функціонуванні економічної системи мають переважно модернізаційний характер. Обгрунтовано, що проведення економічних реформ потребує насамперед визначення моделі, за якою здійснюватиметься весь комплекс змін. Розвивається ідея переходу до моделі соціальної ринкової економіки. Розробляється механізм орієнтації структурних зрушень на формування економіки знань як складової соціальної ринкової економіки, у якій на даному етапі перевага має надаватись освітній і науковій галузям, військово- та агропромисловим комплексам. Формулюються пропозиції щодо деолігархізації економіки як невідкладної умови проведення реформ, що може бути здійснено за рахунок демонополізації.


Дод.точки доступу:
Куриляк, В. Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Геєць, В. М.
    Особливості взаємозв’язку економічних та політичних трансформацій на шляху до реконструктивного розвитку. Ч. 1. Від космополітичного універсалізму до еволюційно-інституційного трактування господарського розвитку / В. М. Геєць // Економіка України. - 2017. - № 10. - С. 3-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна політика--Трансформації--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
системні трансформації -- політичний цикл -- соціальний капітал -- людська особистість -- демонополізація -- ринковий фундаменталізм -- мережеві системи -- корпоративні інтереси -- національні інтереси -- еволюційно-інституційний підхід -- демократичний капіталізм
Анотація: Розглянуто процес виходу з існуючого політичного циклу в економічній політиці завдяки забезпеченню нового рівня розвитку соціального капіталу на основі вдосконалення людської особистості, політичної конкуренції та конкуренції та конкуренції в бізнесі. Проаналізовано питання ліквідації монопольного контролю над власністю з використанням досягнень української науки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дергалюк, М. О.
    Демонополізація спиртової галузі: причини, суть, реалізація [Текст] / М. О. Дергалюк, Л. Г. Хань // Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 121-124. - Бібліогр. с. 124 (10 назв)
Рубрики: Спиртове виробництво--Демонополізація--Державне регулювання
Анотація: У статті досліджено проблему державного регулювання спиртової промисловості України та обгрунтовано необхідність її докорінного реформування у зв'язку з неефективністю державного регулювання. З'ясовано, що в спиртовій галузі сьогодні існують такі проблеми: велика частка тіньового обігу спирту; паралельно з тіньовим ринком розвивається корупція, а однією з головних причин високого рівня корумпованості є неефективний та нечесний менеджмент; зношеність основних фондів усіх підприємств галузі; велика кількість підприємств, що простоюють і фіктивно збільшений штат працівників, які утримуються за рахунок працюючих підприємств. Доведено, що вищезазначені проблеми необхідно розв'язувати на основі демонополізації галузі з подальшою приватизацією неефективних державних підприємств, що дасть можливість залучити приватні інвестиції в модернізацію галузі, сприятиме диверсифікації виробництва і розвитку суміжних галузей економіки загалом.


Дод.точки доступу:
Хань, Л.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Смірнова, Г. В.
    Регулювання фармацевтичного ринку в контексті оптимізації соціального забезпечення населення [Текст] / Г. В. Смірнова // Регіональна економіка. - 2021. - № 4. - С. 29-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фармацевтичний ринок--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фармацевтичний ринок -- соціальне забезпечення -- демонополізація ринку -- реімбурсація вартості ліків -- дофінансування -- державний аукціон -- торгівля медичними препаратами
Анотація: Визначені основні напрями регулювання фармацевтичного ринку в сучасних умовах, оскільки на нього впливає багато ендо- та екзогенних чинників: стан здоров’я, рівень життя, платоспроможний попит населення, регіональні диспропорції. Це пов’язано з тим, що в умовах ринкового розвитку найсуттєвіші перетворення відбуваються в соціально-трудовій сфері, зокрема у сфері охорони здоров’я. Основною метою статті є дослідження стану та тенденцій розвитку фармацевтичного ринку та пошук напрямів його регулювання в контексті соціального забезпечення населення. Систематизація літературних джерел і підходів до вирішення означеної проблеми засвідчила, що українські та зарубіжні вчені досліджували ці питання, проте в сучасних умовах виникає потреба в пошуку нових напрямів регулювання фармацевтичного ринку для оптимального соціального забезпечення населення. Дослідження цього питання здійснено в такій логічній послідовності: визначення результатів, формування основних завдань і напрямів дослідження стану фармацевтичного ринку, аналіз напрямів регулювання фармацевтичного ринку в контексті соціального забезпечення населення. Методичним інструментарієм проведеного дослідження стали система економічних законів, понять і категорій, фундаментальні положення сучасної економічної теорії та прикладної економіки, статистичні дані. Загальною методологічною основою дослідження є абстрактно-логічний комплексний підхід, методи аналізу та синтезу. Об’єктом дослідження стали показники впровадження державної програми «Доступні ліки», оскільки саме вони сприяють пошуку напрямів регулювання фармацевтичного ринку в контексті соціального забезпечення населення. Зроблено висновки про стан впровадження цієї програми та її вплив на демонополізацію фармацевтичного ринку, запропоновані нові напрями його регулювання через підвищення ролі малого та середнього бізнесу для більш якісного обслуговування та соціального забезпечення населення.