Савельєв, Є. В.
    Пріоритети у реформуванні української економіки [Текст] / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк // Економіка України. - 2015. - № 5. - С. 79-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Реформування--Пріоритети
Кл.слова (ненормовані):
виробнича демократія -- демонополізація -- деофшоризація -- економіка знань -- економічні реформи -- середній клас -- соціальна ринкова економіка -- деолігархізація -- розподіл прибутку
Анотація: Показано, що зміни у функціонуванні економічної системи мають переважно модернізаційний характер. Обгрунтовано, що проведення економічних реформ потребує насамперед визначення моделі, за якою здійснюватиметься весь комплекс змін. Розвивається ідея переходу до моделі соціальної ринкової економіки. Розробляється механізм орієнтації структурних зрушень на формування економіки знань як складової соціальної ринкової економіки, у якій на даному етапі перевага має надаватись освітній і науковій галузям, військово- та агропромисловим комплексам. Формулюються пропозиції щодо деолігархізації економіки як невідкладної умови проведення реформ, що може бути здійснено за рахунок демонополізації.


Дод.точки доступу:
Куриляк, В. Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швидка, Тетяна.
    Деолігархізація національної економіки як необхідний напрям конкурентної політики держави / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 53-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Антимонопольне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
економічна конкуренція -- економічна концентрація -- конкурентне законодавство -- анбандлінг
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних і практичних аспектів механізмів реалізації конкурентної політики держави, однією з основних цілей та спрямувань якої є деолігархізація економіки та забезпечення нормального функціонування ринкової економіки на основі чесних методів конкурентної боротьби. В умовах сьогодення ступінь олігархізації та монополізації національної економіки є вкрай високим та потребує радикальних методів з точки зору запровадження дієвих механізмів державної конкурентної політики. Забезпечення нормального функціонування ринку та боротьба з монопольними утвореннями є однією з основних цілей конкурентної політики держави, яка реалізується через дієві механізми боротьби з конкурентними правопорушеннями антимонопольними органами. Актуальність цього питання зумовлена надвисоким рівнем монополізації багатьох ринків як в середині країни, так і на світовому ринку, що, безумовно, потребує дієвих механізмів реалізації конкурентної політики. Особливу небезпеку складають олігополії на суміжних із природними монополіями ринках, що потребують особливого механізму регулювання та контролю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)