Пленюк, Мар'яна.
    Домовленість сторін як юридичний факт – основа договірного зобов’язання [Текст] / Мар'яна Пленюк // Юридична Україна. - 2016. - № 11/12. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Юридичні факти
Кл.слова (ненормовані):
домовленість -- зобов'язальні відносини -- сторони -- договірні зобов’язання -- юридичний факт -- договір -- зобов'язання
Анотація: У статті поняття «домовленість» розглядається як одиничний акт у вигляді юридично спрямованої дії на встановлення, зміну та припинення прав та обов’язків. Звернено увагу, що не будь-яка двостороння (багатостороння) домовленість є договором, який породжує договірні зобов'язання між суб’єктами, а лише та домовленість, наслідком якої є безпосереднє укладення договору з дотриманням встановлених законодавством вимог. Акцентується увага, що домовленість сторін не може існувати у відриві від цивільного законодавства, оскільки у випадку такого відриву домовленість розглядатиметься лише як фактична категорія.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Камінська, Наталя.
    Щодо питання класифікації договорів у туристичній сфері [Текст] / Наталя Камінська // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 27-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туристична індустрія--Договори і угоди--Класифікація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
туризм -- турист -- турагент -- туроператор -- договірні зобов’язання -- туристичне обслуговування -- надання туристичних послуг
Анотація: Статтю присвячено питанням класифікації договорів у сфері надання туристичних послуг. Розглянуто думки науковців та практиків стосовно розуміння договору про надання туристичних послуг. Проаналізовано доктринальні підходи до класифікації договорів у туристичній сфері. Також акцентовано увагу на термінологічних неточностях під час застосування назви договору про туристичне обслуговування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бучинська, Анна.
    Оперативно-господарські санкції як різновид господарських санкцій [Текст] / Анна Бучинська, Діана Машевська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічні санкції--Різновиди
Кл.слова (ненормовані):
господарське правопорушення -- господарсько-правова відповідальність -- договірні зобов’язання
Анотація: Стаття присвячена аналізу юридичної природи та особливостей оперативно-господарських санкцій як різновиду господарських санкцій, що застосовуються в договірних відносинах, визначенню місця цих санкцій в інституті господарсько-правової відповідальності, а також формулюванню висновків і пропозицій щодо вдосконалення їх правового регулювання з метою оптимізації їх практичного застосування в умовах розвитку економічних відносин.


Дод.точки доступу:
Машевська, Діана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Заболотна, Марія.
    Договірне регулювання відносин із реалізації репродуктивних прав [Текст] / Марія Заболотна // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 24-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичне право--Репродуктивні правовідносини--Договірне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
договірні зобов’язання -- лікування безпліддя -- допоміжні репродуктивні технології -- договір про надання медичних послуг -- заклад охорони здоров’я
Анотація: Репродуктивні правовідносини посідають основоположне місце серед усіх інших правовідносин, тому потребують належної уваги та правової регламентації. Дана стаття спрямована на дослідження поняття та ознак договору як правової конструкції. Проаналізовано особливості методик лікування безпліддя відповідно до Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій. Виділено загальні та специфічні ознаки договору про застосування допоміжних репродуктивних технологій, виокремлено його види: договір про екстракорпоральне запліднення in vitro; договір про внутрішньоматкову інсемінацію; договір про донацію гамет та ембріонів; договір про сурогатне материнство. Наведено зв’язок із договором про надання послуг та договором про надання медичних послуг. Сформульовано права та обов’язки сторін цього договору, зокрема пацієнта та закладу охорони здоров’я. Зазначено відповідальність у разі невиконання чи неналежного виконання умов дослідженого договору. Доведено необхідність законодавчого закріплення та виокремлення договору про застосування ДРТ в окремий вид договору, що має свої різновиди.