Акімов, Ігор Андрійович.
    Червона книга України: стан та напрями розвитку [Текст] / Ігор Андрійович Акімов, Василь Анатолійович Костюшин, Валерій Олексійович Корнєєв // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 7. - С. 45-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Червона книга України--Рідкісні види флори і фауни
Кл.слова (ненормовані):
Червона книга України -- рідкісні види -- зникаючі види -- збереження біорізноманіття
Анотація: Червона книга України є головним інструментом збереження рідкісних та зникаючих видів рослин і тварин і має достатню законодавчу базу для виконання покладених на неї завдань. Статтю присвячено проблемам підвищення ефективності Червоної книги України у справі збереження видів, що перебувають під охороною.


Дод.точки доступу:
Костюшин, Василь Анатолійович; Корнєєв, Валерій Олексійович




    Статівка, Анатолій Миколайович.
    Застосування деяких захисних екологічних заходів у сільськогосподарському виробництві за законодавством ЄС [Текст] / Анатолій Миколайович Статівка // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 4. - С. 200-218. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарське виробництво--Екологізація--Європейський Союз
   Аграрна політика в зарубіжних країнах--Європейський Союз

Кл.слова (ненормовані):
екологічні заходи -- охорона довкілля -- спільна аграрна політика -- збереження біорізноманіття
Анотація: Основною метою роботи є правовий аналіз застосування екологічних захисних заходів у сільськогосподарському виробництві за законодавством ЄС. Встановлено, що використання екологічних заходів у сільському господарстві стимулюється для фермерів економічним механізмом реалізації агроекологічних програм. Досліджено еволюцію реформування Спільної аграрної політики в контексті екологізації аграрного виробництва ЄС. Проаналізовано особливості таких екологічних заходів як: диверсифікація сільськогосподарських культур, підтримка постійних пасовищ та встановлення екологічних пріоритетних територій.

Є примірники у відділах:
(24.09.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Дідух, Яків Петрович.
    Наукові засади фітобіотичної стратегії збереження навколишнього середовища в сучасних умовах [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 27 жовтня 2021 року / Яків Петрович Дідух // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 12. - С. 90-98
Рубрики: Біорізноманіття--Дослідження--Екосистеми--Україна
   Екологія рослин--Антропогенне навантаження

   Біосфера--Біорізноманіття--Зміна клімату

Кл.слова (ненормовані):
зміни клімату -- антропогенне навантаження -- збереження біорізноманіття -- фітобіотична стратегія -- Європейський зелений курс
Анотація: У доповіді акцентовано увагу на актуальності й гостроті проблеми втрати біорізноманіття в умовах змін клімату та інтенсивного антропогенного впливу. Наведено результати досліджень установ НАН України, які свідчать про значущість рослинного світу та необхідність його збереження як ключового компонента біосфери, який забезпечує її збалансоване функціонування та розвиток. Наголошено, що неможливо стабілізувати зміни клімату, не зберігаючи і не рятуючи при цьому біосферу. Слід відмовитися від системи утилітарної класифікації відносин між людиною та природою, побудованої на основі використання, експлуатації, а не збереження природних ресурсів. Обгрунтовано необхідність розроблення фітобіотичної стратегії збереження навколишнього середовища та запропоновано низку першорядних завдань, які сприятимуть приєднанню України до Європейського зеленого курсу.