Колузанов, К. В.
    Аналіз структури руху грошових потоків для прийняття довгострокових управлінських рішень [Текст] / К.В. Колузанов, Н.О. Колузанова // Економіка АПК. - 2006. - № 12. - С. 80-85. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Фінансова звітність
   Економіка підприємства--Фінанси --СП "Вітмарк-Україна"--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Капітальні інвестиції -- Ризик -- Дебіторська заборгованість
Анотація: Досліджується питання звіту про рух грошових надходжень, розкрито мету, причини, необхідність, практичне значення. Мета його - відобразити основні види діяльності, завдяки яким надходять і використовуються грошові кошти. Наведено аналіз грошових потоків за 2004-2005 роки в СП "Вітмарк-Україна".


Дод.точки доступу:
Колузанова, Н.О.




    Крисанов, Дмитро.
    Трансформації в молокопродуктовому підкомплексі АПК України та проблеми й напрями реінжинірингу бізнес-процесів / Д. Крисанов, Т. Божидарнік // Економіст. - 2011. - № 7. - С. 19-24
Рубрики: Агропромислові комплекси--Молокопродуктовий підкомплекс--ТрансформаціЇ
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- холдинги -- молочні комбінати


Дод.точки доступу:
Божидарнік, Тарас
Є примірники у відділах:
(вільний)




    Чікіта, Ірина.
    Банківське інвестиційне кредитування як передумова економічного зростання в Україні [Текст] / Ірина Чікіта // Вісник Тернопільського національного економічного університету. - 2012. - Вип. 5-1. - С. 165-173 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Економічне зростання--Інноваційний розвиток--Фінансове забезпечення
   Економіка України--Інвестиції

Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- основний капітал -- кредитний портфель





    Спаський, Г. В.
    Інвестування розвитку фермерських господарств Закарпатської області [Текст] / Г. В. Спаський // Економіка АПК. - 2013. - № 5. - С. 71-74 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Фермерство
   Аграрні підприємства України--Інноваційно-інвестиційний потенціал

   Регіональна економіка--Закарпатська область

Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- фермерська кооперація -- інвестиційна привабливість
Анотація: Висвітлено аналіз основних тенденцій, які характеризують інвестиційну складову інтенсивного розвитку фермерських господарств Закарпаття, існуючих проблем та визначення основних шляхів їх ефективного розв'язання.





    Козаченко, Лілія Анатоліївна.
    Залучення інвестицій в регіони України: стан та перспективи розвитку [Текст] / Лілія Анатоліївна Козаченко, Ірина Сергіївна Крамаренко // Економіка. Фінанси. Право. - 2014. - № 3. - С. 25-28 : табл.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційна діяльність -- прямі іноземні інвестиції -- капітальні інвестиції
Анотація: Досліджено інвестиційну активність України. Проаналізовано сучасний стан залучення інвестицій в регіони країни. Надані рекомендації щодо підвищення інвестиційної привабливості регіонів.


Дод.точки доступу:
Крамаренко, Ірина Сергіївна
Є примірники у відділах:
(29.03.2017р. - Б.ц.) (вільний)




    Понедільчук, Тетяна Василівна.
    Роль інвестицій у формуванні економічного зростання в умовах сучасного розвитку економіки України [Текст] / Тетяна Василівна Понедільчук // Економіка. Фінанси. Право. - 2014. - № 4. - С. 11-15 : табл. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Економіка України--Інвестиції
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- інвестиції в основний капітал -- інвестиційна привабливість -- валовий внутрішній продукт -- коефіцієнт кореляції -- коефіцієнт детермінації
Анотація: Стаття присвячена визначенню ролі інвестицій в економічному зростанні в умовах розвитку економіки України. У статті проведений кореляційно-регресивний аналіз даного зв’язку та встановлено наявність значної прямої залежнгості між інвестиціями та динамікою валового внутрішнього продукту.





    Голян, Василь.
    Інвестиційна діяльність суб'єктів лісогосподарського підприємництва: основні проблеми, передумови та пріоритетні напрями вдосконалення [Текст] / В. Голян, Тетяна Мельник, Максим Шестак // Економіст. - 2014. - № 6. - С. 22-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Інвестиційна діяльність--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- коннкурентні переваги -- лісова сировина -- інвестиційна привабливість
Анотація: Встановлено, що економічна криза, яка мала місце у 90-х роках та у 2008 році, негативним чином відобразилася на динаміці фінансування потреб лісового господарства, що не дає можливості повною мірою використовувати резерви розширеного відтворення лісо-ресурсного потенціалу та комплексного використання відходів лісосічного виробництва. Встановлено, що за період із 2001 по 2012 рік у динаміці капітальних інвестицій у лісове господарство та пов'язані з ним послуги кардинальних зрушень у бік позитивних змін не відбулося, що свідчить про необхідність розширення спектра форм, методів і джерел інвестиційного забезпечення реалізації лісогосподарських та лісоохоронних проектів. Пріоритетні напрями інвестиційної діяльності лісогосподарських підприємств у сучасних умовах включають насамперед: придбання сучасного високотехнологічного обладнання лісозаготівлі та первинної і поглибленої переробки деревини; формування матеріально-технічної бази та інформаційного забезпечення маркетингових каналів просування готової продукції на цільові ринки та сервісного обслуговування; формування науково-дослідної та виробничої бази плантаційного лісівництва; розбудова техніко-технологічної бази заготівлі недеревної сировини та другорядних лісових матеріалів; нарощення інфраструктурного й природно-ресурсного потенціалу рекреаційного лісокористування та мисливського господарства.


Дод.точки доступу:
Мельник, Тетяна; Шестак, Максим
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гордійчук, Антоніна.
    Фінансування природоохоронної діяльності на регіональному рівні: основні тенденції та перспективи покращення [Текст] / Антоніна Гордійчук // Економіст. - 2014. - № 7. - С. 51-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона природи--Фінансове забезпечення--Регіональний рівень--Волинська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- поточні витрати -- місцеві бюджети -- податки -- інституційні умови
Анотація: Розкриваються сучасні проблеми фінансування природоохоронної діяльності на регіональному рівні. Проаналізовано основні тенденції освоєння номінальної величини капітальних інвестицій та поточних витрат і капітальних інвестицій та поточних витрат у порівняних цінах 2000 року у Волинській області. Досліджено структуру природоохоронних витрат та структуру загального фонду місцевих бюджетів Волинської області за період з 2000 по 2012 рік. Запропоновано пріоритетні напрями посилення інвестиційної спрямованості фінансування природоохоронної діяльності на регіональному рівні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Саліхова, Олена.
    Вплив технологічних ресурсів ТНК на інноваційно-інвестиційні процеси промисловості України [Текст] / Олена Саліхова, Галина Бак // Економіст. - 2014. - № 10. - С. 35-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транснаціональні корпорації--Технологічні ресурси--Інноваційно-інвестиційні процеси--Україна
Кл.слова (ненормовані):
промисловий розвиток -- капітальні інвестиції -- модернізація промисловості -- створення доданої вартості -- іноземні технології
Анотація: На базі авторського методичного підходу здійснено оцінку впливу технологічних ресурсів ТНК на інноваційно-інвестиційні процеси у промисловості України, в основу якого покладені методи еконаміко-математичного моделювання та авторська система параметрів, у числі яких прямі іноземні інвестиції, сплачені роялті нерезидентам країни, імпорт капітальних і проміжних товарів. Встановлено ключові детермінанти інноваційної та інвестиційної динаміки розвитку промисловості України, за допомогою яких виявлено найбільш дієві канали залучення іноземних технологій та сформовано науково обґрунтовані рекомендації з метою отримання найвищої віддачі для національної економіки від використання іноземних технологій. На базі авторського методичного підходу здійснено оцінку впливу технологічних ресурсів ТНК на інноваційно-інвестиційні процеси у промисловості України, в основу якого покладені методи еконаміко-математичного моделювання та авторська система параметрів, у числі яких прямі іноземні інвестиції, сплачені роялті нерезидентам країни, імпорт капітальних і проміжних товарів. Встановлено ключові детермінанти інноваційної та інвестиційної динаміки розвитку промисловості України, за допомогою яких виявлено найбільш дієві канали залучення іноземних технологій та сформовано науково обґрунтовані рекомендації з метою отримання найвищої віддачі для національної економіки від використання іноземних технологій.


Дод.точки доступу:
Бак, Галина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Буснюк, Світлана.
    Фінансово-економічні передумови формування та функціонування кластерів на Волині [Текст] / Світлана Буснюк // Економіст. - 2014. - № 10. - С. 42-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кластери (екон.)--Фінансове забезпечення--Волинська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
бізнес-середовище -- економічна активність -- малі та середні підприємства -- наукові організації -- торгово-промислові палати -- підприємницькі асоціації -- капітальні інвестиції
Анотація: У статті визначено та обґрунтовано основні фінансово-економічні передумови для результативного формування та функціонування кластерів на території Волинської області. На основі статичних даних соціально-економічного розвитку Волині у 2012 році здійснено їх комплексний аналіз із метою встановлення рівня готовності регіону до процесу впровадження кластерів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хвесик, Юлія.
    Фінансове забезпечення відтворення та охорони природних ресурсів: проблеми диверсифікації джерел, форм та інструментів [Текст] / Юлія Хвесик // Економіст. - 2014. - № 12. - С. 62-64
Рубрики: Природні ресурси--Охорона--Фінансове забезпечення--Диверсифікація
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- державні цільові фонди -- місцеві бюджети -- портфельне інвестування
Анотація: У статті обґрунтовується доцільність диверсифікації джерел, форм та інструментів фінансового забезпечення відтворення й охорони природних ресурсів. Проаналізовано основні тенденції фінансування капітальних інвестицій за рахунок державного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища і власних коштів підприємств, організацій та установ. Виявлено зрушення в структурі природоохоронних капітальних інвестицій у розрізі джерел фінансування. Запропоновано додаткові форми та джерела нарощення інвестиційного забезпечення реалізації природоохоронних проектів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Линник, О. О.
    Формування зовнішнього державного боргу України у 2010-2014 рр.: причини та наслідки [Текст] / О. О. Линник // Регіональна економіка. - 2015. - № 1. - С. 104-114 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Державний борг України
   Державний бюджет--Видатки

Кл.слова (ненормовані):
стабілізаційна політика -- капітальні інвестиції -- ефективність -- МВФ
Анотація: Визначено основні причини накопичення зовнішнього державного боргу в Україні протягом 2010-2014 рр. Основний акцент зроблено на аналізи невідпрацьованих уроків залучення позикових коштів і неврахуванні зарубіжних країн у подібних та аналогічних ситуаціях, а також здійснено аналітичний огляд видатків Держбюджету та капітальні інвестиції в розрізі регіонів.





    Пасхавер, Б. Й.
    Агросфера: тенденції і перспективи розвитку [Текст] / Б. Й. Пасхавер // Економіка АПК. - 2015. - № 9. - С. 5-15 : фот. цв. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Розвиток--Україна
   Економіка праці--Зайнятість населення--Україна

Кл.слова (ненормовані):
основні засоби -- сільське господарства -- капітальні інвестиції -- національні рахунки
Анотація: Висвітлено рестроспективну та прогнозовану оцінку тенденцій наявності й ефективності ресурсів живої та уречевленої праці в сільському господарстві України.





    Голян, Василь.
    Інвестиції в екологію: джерела, форми та резерви нарощення [Текст] / Василь Голян // Економіст : Науковий та громадсько-політичний журнал. - 2015. - № 8. - С. 7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона природи--Інвестиційна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
місцеві фонди -- капітальні інвестиції -- природоохоронні проекти -- екоресурсні платежі
Анотація: У статті встановлено рівень покриття природоохоронних видатків (капітальних інвестицій на охорону навколишнього природного середовища й поточних природоохоронних витрат) держави та територіальних утворень надходженнями екоресурсних платежів (екологічних податків і плати за спеціальне використання природних ресурсів), що дало можливість виявити резерви значного збільшення обсягів фінансування державним і комунальним сектором проектів оздоровлення довкілля та раціонального використання природних ресурсів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Довга, Ірина.
    Фінансово-економічне регулювання водокористування на регіональному рівні: пріоритети нарощення фіскального потенціалу [Текст] / Ірина Довга // Економіст. - 2015. - № 10. - С. 46-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водокористування--Фінансово-економічне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
водно-ресурсний потенціал -- господарське освоєння -- капітальні інвестиції -- екологічні податки -- водно-ресурсні платежі
Анотація: У статті розглянуто актуальні проблеми формування сучасної системи фінансово-економічного регулювання водокористування на регіональному рівні в контексті нарощення інвестиційного потенціалу модернізації, реконструкції, технічного переоснащення об'єктів водогосподарської та водоохоронної інфраструктури. Проаналізовано основні тенденції фінансування капітальних інвестицій на очищення зворотних вод та на охорону і відновлення ґрунту, підземних і поверхневих вод у Волинській області. Обґрунтовано перспективні напрями нарощення фондів інвестиційного забезпечення модернізації водогосподарської та водоохоронної інфраструктури на основі удосконалення системи фіскального регулювання водокористування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Столярчук, Н. М.
    Удосконалення інституційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності в Україні [Текст] / Н. М. Столярчук, Н. В. Сергєєва, Г. О. Хіоні // Економіка АПК. - 2019. - № 9. - С. 69-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиції--Інвестиційна діяльність--Україна
   Сталий розвиток--Інновації--Капітальні інвестиції--Україна

Кл.слова (ненормовані):
інститути -- інновації -- інвестиції -- сталий розвиток -- капітальні інвестиції -- інвестиційна діяльність
Анотація: Мета статті - дослідити інституціональне забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності в Україні. Розроблено модель взаємодії інститутів у процесі інноваційно-інвестиційної діяльності в Україні, що включає неформальні інститути, державні та наддержавні інституції, нормативно-правове забезпечення, інвестиційне середовище.


Дод.точки доступу:
Сергєєва, Н. В.; Хіоні, Г. О.




    Сергєєва, Н. В.
    Удосконалення підходів до визнання та обліку капітальних інвестицій [Текст] / Н. В. Сергєєва // Економіка АПК. - 2020. - № 1. - С. 65-74 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Інвестиції
Кл.слова (ненормовані):
капітальні інвестиції -- активи -- ідентифікація -- первістна вартість -- оцінка -- критерії
Анотація: Мета статті - уточнити порядок оцінки та обліку капітальних інвестицій з урахуванням галузевих особливостей. Встановлення чітких критеріїв дозволить правильно відображати балансову вартість активів у звітності, не занижуючи її, що важливо при залученні потенційних інвесторів.





    Мацибора, Т. В.
    Тенденції розвитку інвестиційної діяльності в аграрному секторі економіки України [Текст] / Т. В. Мацибора // Економіка АПК. - 2020. - № 4. - С. 26-34 : рис.
Рубрики: Аграрний сектор економіки--Інвестиційна діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- капітальні інвестиції -- інвестиційна діяльність -- інвестиційний тренд -- лінійний тренд -- джерела фінансування капітальних інвестицій -- аграрний сектор
Анотація: Мета статті - встановити основні тенденції розвитку інвестиційної діяльності в аграрному секторі економіки України, визначити джерела фінансування капітальних інвестицій в сільському, лісовому та рибному господарстві й обгрунтувати їхні переваги і недоліки в сучасних умовах. Висновки, пропозиції та практичні рекомендації можуть бути використані при формуванні інвестиційних програм і проєктів у сільському господарстві та розробці державних програм розвитку аграрного сектору економіки України.





    Бержанір, Інна Анатоліївна.
    Оцінка ефективності використання основних засобів підприємства [Текст] / І. А. Бержанір, Т. А. Ящук // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 11. - С. 6-8. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Підприємства--Основні фонди--Фінансовий капітал
Кл.слова (ненормовані):
основні засоби -- фінансові ресурси -- виручка від реалізації -- амортизаційні відрахування -- капітальні інвестиції -- прибуток
Анотація: У статті досліджено ефективність використання основних засобів підприємства, а також обгрунтовано напрями її підвищення. Систематизовано чинники, що впливають на процес відтворення основних засобів аграрних підприємств. З’ясовано, що оцінка руху основних засобів здійснюється на підставі коефіцієнтів вибуття, надходження та оновлення основних засобів, які повною мірою залежать від видової, технологічної та інших видів структур основних засобів підприємства. В результаті проведеного дослідження визначено необхідність обгрунтування ефективності використання лізингових та кредитних джерел для відтворення основних засобів підприємства.


Дод.точки доступу:
Ящук, Тетяна Анатоліївна




    Мельник, М. І.
    Секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні [Текст] / М. І. Мельник, І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 120-126 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційний процес -- капітальні інвестиції -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток
Анотація: Досліджено секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні (на прикладі Запорізької області). Зокрема, проаналізовано капітальні інвестиції підприємств Запорізької області за видами активів, джерелами фінансування та видами економічної діяльності; освоєння (використання) капітальних інвестицій за видами промислової діяльності. На основі аналізу просторового розподілу капітальних інвестицій по території регіону встановлено їх концентрацію в обласному центрі та наближених до нього районах поряд з активізацією інвестиційних процесів останніми роками у приморських та в районах зі сільськогосподарською спеціалізацією (останні, зокрема, характеризуються традиційно нижчим рівнем економічної активності). Виявлено основні чинники впливу на інвестиційні процеси у Запорізькій області: а) чинники позитивного характеру, зокрема: наявність природних ресурсів і власних енергоресурсів; вищий рівень прибутковості підприємств регіону, ніж у середньому по Україні; проведення процесів дерегуляції, децентралізації, реформа територіальної організації влади в Україні; б) чинники негативного характеру, зокрема: територіальний (просторовий) дисбаланс розвитку бізнесу та інституційної інфраструктури підтримки бізнесу; незначні капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища; загострення воєнного конфлікту на сході України, розширення його території та ін.


Дод.точки доступу:
Лещух, І. В.