Концептуально-методичні підходи до розвитку мовленнєвої діяльності та спілкування у підлітків і юнаків із затримкою психічного розвитку [Текст] // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2017. - № 1. - С. 48-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з порушеннями інтелекту (розумово відсталі, ЗПР)
   Психологія--Вікова--Діти з особливими потребами

Кл.слова (ненормовані):
концептуально-методичний підхід -- мовленнєва діяльність -- спілкування -- розвиток мовлення -- корекційно-розвиткові заняття -- навчальна діяльність -- затримка психічного розвитку -- підлітки та юнаки
Анотація: Розкрито місце програми «Розвиток мовлення» в національному курикулумі для підлітків і юнаків із затримкою психічного розвитку. Визначено, що основною метою розвитку мовлення є формування ключової комунікативної компетентності через розвиток Ті основних складників: мовного, мовленнєвого, прагматичного, соціокультурного і читацького у школярів (підлітків та юнаків) із затримкою психічного розвитку. Теоретично обгрунтовано концептуально-методичні підходи розвитку мовленнєвої діяльності та спілкування підлітків і юнаків із затримкою психічного розвитку в процесі корекційно-розвиткових занять та навчальної діяльності. Розкрито в якості засадничих з розвитку мовленнєвої діяльності та спілкування у підлітків та юнаків із затримкою психічного із розвитку наступні підходи: системний, компетентнісний, психолінгвістичний, нейропсихологічний, особистісно-комунікативний та герменевтичний. Виокремлено в межах корекційно-розвиткової програми «Розвиток мовлення» ключові змістові модулі в річищі яких реалізується розвиток мовленнєвої діяльності та спілкування в означеної категорії учнів: лінгвопсихологічні передумови мовленнєвої діяльності та спілкування; усне зв'язне мовлення; писемне зв'язне мовлення; читацька (літературна) діяльність; усвідомлене спілкування та комунікативна регуляція.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)