Уткін, О.
    До громадської злагоди через етнічний плюралізм [Текст] / О.Уткін // Віче. - 2000. - N 4. - С. 22-39
Рубрики: Етнополітика української держави





    Сепетий, Дмитро.
    Світоглядний плюралізм та проблема морально-ціннісної позиції у світлі ідей Карла Поппера [Текст] / Дмитро Сепетий // Людина і політика. - 2004. - № 2. - С. 74-82. - Бібліогр.: 21 назв.
Рубрики: Філософія--Плюралізм





    Аннан, Кофі.
    Демократія - це спосіб життя [Текст] / К. Аннан // Пам'ять століть. - 2005. - № 5. - С. 134-138.
Рубрики: Політика. Політичні науки--Зовнішня політика України
Кл.слова (ненормовані):
свобода вибору -- плюралізм
Дескриптори: ПОЛІТИКА. ПОЛІТИЧНІ НАУКИ, ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА, ПОЛІТИКА УКРАЇНИ
Анотація: Про внесок України у справу підтримання миру (укр. та англ. мовами)

Є примірники у відділах:
(01.12.2005р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1




    Бандальєр, Ганна.
    На літературознавчому роздоріжжі [Текст] / Г. Бандальєр // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 1. - С. 48-60. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Літературознавство--Постмодернізм
   Літературознавство --Історія, ХХ-ХХІ ст.

   Літературознавство--Постгутенбергівська доба, ХХІ ст.

   Гендерна соціологія--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Цивілізації -- Культури -- Галактика Гутенберга -- Інтернет -- Гіпертекст -- Мутації -- Метаморфози -- Протеїзм -- Дисгармонія -- Симетрія -- Плюралізм -- Бурлекс -- Гротеск -- Фантастика -- Антиформи -- Апокаліптичність -- Наратологія -- Кіноматограф -- Риторика -- Метафора -- Лінгвістика -- Антропологія -- Енцеклопедизм -- Геопоетика
Анотація: В статті розповідається про розвиток індустрій високих технологій, генної інженерії та створенням штучного інтелекту. Це позначилося на такій вразливій науці, як літературознавство. Розповідається, як витримає тонка матерія цієї наукової дисципліни випробовування викликами ХХІ століття.





    Бублик, Павло.
    Плюралістичні тенденції в соціальних науках [Текст] : научно-популярная литература / П. Бублик // Філософська думка. - 2006. - № 6. - С. 72-89. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія соціальна--Соціокультурний плюралізм--Наукове пізнання--Позакоґнітивний чинник
Кл.слова (ненормовані):
Ґносеологія -- Пізнання-соціальне -- Свідомість -- Світогляд
Анотація: В статті розглядається виокремлення в природничих і соціальних науках двох пов'язаних, але відмінних явищ: плюралізму коґнітивного та плюралізму соціокультурного, а також окреслення їхніх головних передумов та форм. Аналізується проблема соціокультурної зумовленості знання.





    Савчин, Михайло Васильович.
    Конституційні засади демократичного ладу та верховенство права [Текст] : общественно-политическая литература / М.В. Савчин // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 179-186. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Демократія--Державний устрій--Конституційне право--Порівняльне правознавство--Україна--Європа
Кл.слова (ненормовані):
суспільне самоврядування, плюралізм, соціальна демократія, народний суверенітет.
Анотація: Згідно з Конституцією право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Слід зазначити , що сьогодні у механізмі демократії, зокрема, у демократичних процедурах відіграють важливу роль політичні партії.





    Оніщенко, Наталія Миколаївна.
    Плюралізм сучасного праворозуміння та визначень національних правових систем [Текст] : общественно-политическая литература / Н.М. Оніщенко // Держава і право. - 2007. - Вип. 36. - С. 3-8. - Бібліогр.: 24 назви.
Рубрики: Плюралізм--Правова система --Нормативно-правові акти--Держава іправо--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правова політика -- правова ідеологія -- правосвідомість
Анотація: Починаючи від часів Арістотеля, видатних римських юристів - Гая, Ульпіана, середньовічних правознавців, аналіз та намагання пояснити феномен права були властиві кожній правовій системі.





    Міхеєва, Тетяна Павлівна.
    Становлення і розвиток децентралізованої моделі судового конституційного контролю: правові доктрини [Текст] : общественно-политическая литература / Т.П. Міхеєва // Держава і право. - 2007. - Вип. 36. - С. 217-225. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Судочинство--Судова влада--Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права, плюралізм, судовий контроль.
Анотація: Здійснений аналіз наукових джерел з проблеми становлення конституційного правосуддя свідчить про те, що політико-правові погляди на даний інститут формувалися протягом тривалого часу.





    Цехмістро, Ірина.
    Постмодернізм і математика [Текст] / І. Цехмістро // Філософська думка. - 2007. - № 5. - С. 3-11. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія науки
   Філософія математики

Кл.слова (ненормовані):
Плюралізм -- Принцип доповнюваності -- Інтуїціонізм
Анотація: У філософії кінця двадцятого сторіччя стало актуальним вивчення такого нового філософського явища як постмодернізм, який швидко увійшов у всі сфери людської діяльності, що стосується трансформації у галузі математики.


Дод.точки доступу:
Гілберт, Давид \про нього\




    Нікіфорова, Бася.
    Релігійний плюралізм: локальне вимірювання процесу глобалізації [Текст] / Б. Нікіфорова // Філософська думка. - 2007. - № 5. - С. 138-150. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія релігії
Кл.слова (ненормовані):
Диференціація -- Дедиференціація -- Камуфляж
Анотація: Всі сучасні нації в культурному, релігійному і політичному сенсі більш плюралістичні, ніж традиційні спільноти, які зберігали свою єдність за рахунок фундаментальних традицій в культурі або релігії. Розглядається поняття "релігійний плюралізм" та "культурна глобалізація".



34
Д 362


    Мучник, Олена Анатоліївна.
    Плюралізм в юдаїзмі: спроба політологічного осмислення [Текст] : научное издание / О.А. Мучник // Держава і право: зб. наук. пр. - К., 2007. - Вип. 35: Юридичні і політичні науки. - С. 714-721. - Бібліогр.: 12 назв.
УДК
Рубрики: Політика і релігія--Міжрелігійний діалог
   Релігія--Юдаїзм


Є примірники у відділах:
(24.01.2008р. Інв.Б 504592 - Б.ц.) (вільний)




    Строган, А. Ю.
    Принципи правової держави у їх співвідношенні з принципами громадянського суспільства [Текст] / А. Ю. Строган // Економіка та держава. - 2007. - № 11. - С. 67-69. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Державно-правові інститути--Правова держава--Громадянське суспільство--Спввідношення
Кл.слова (ненормовані):
ПЛЮРАЛІЗМ
Анотація: У статті розглянуто та проаналізовано принципи, що лежать в основі побудови, функціонування та розвитку правової держави та громадянського суспільства як важливих державно-правових інститутів у їх аспектному співвідношенні. Також в статті обгрунтовано тезу про те, що основою правової держави та громадянського суспільства є однакові основоположні засади їх становлення і функціонування.

Є примірники у відділах:
(.2007р. - Б.ц.) (вільний)


34
Д 362


    Оніщенко, Н. М.
    Плюралізм сучасного праворозуміння та визначень національних правових систем [Текст] : научное издание / Н.М. Оніщенко // Держава і право: зб. наук. пр. - К., 2007. - Вип. 36: Юридичні і політичні науки. - С. 3-8. - Бібліогр.: 24 назв.
УДК
Рубрики: Теорія держави і права--Правова система

Є примірники у відділах:
1 (29.02.2008р. Інв.Б 506016 - Б.ц.) (вільний)




    Строган, Анна Юріївна.
    Співвідношення, взаємообумовленість та взаємозалежність соціальної держави, громадянського суспільства і правової держави [Текст] : юридические статьи / А. Ю. Строган // Держава і право. - 2007. - Вип. 38. - С. 94-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова держава--Соціальна держава--Громадянське суспільство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
влада, політичний плюралізм, конституційний нагляд, права людини.
Анотація: Розбудова правової і соціальної держави в Україні відбувається одночасно із становленням громадянського суспільства, і тому цілі, функції та методи їх досягнення в цих державно-правових інститутів однакові і тому правова, соціальна держава та громадянське суспільство становлять одне ціле.





    Сеньків, Остап Ігорович.
    Плюралізм наукових поглядів на проблематику природи судового розсуду в адміністративному судочинстві [Текст] / О. І. Сеньків // Держава і право. - 2008. - Вип. 42. - С. 322-330. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Цивільний процес--Наукові дослідження--Україна
Анотація: Дослідження юридичної природи судового розсуду останнім часом дістало відображення у працях багатьох учених-правників. Проте підходи до визначення цього правового явища залишаються різноманітними, що зумовлене його складністю та багатогранністю.



061
І - 712


    Кононенко , Сергій.
    Після тоталітаризму? Плюралізм і самодостатність [Текст] / Сергій Кононенко // Наукові записки [Інституту політичних і етнографічних досліджень ім. І. Ф. Кураса]. - К., 2008. - Вип. 40. - С. 259-269. - Бібліогр.: с. 268-269.
УДК
Рубрики: Тоталітарні секти

Є примірники у відділах:
1 Інв.А 413193 - Б.ц. (вільний)


061
Л 890


    Альчук, Марія.
    Сучасна філософсько-правова методологія [] / Марія Альчук // Вісник Львівського ун-ту. Серія : філософські науки. - Львiв : Львів. нац. ун-т ім. І. Франка, 2008. - Вип. 11. - С. 64-71. - Бібліогр. : с. 70-71.
УДК
Рубрики: Філософія права--Методологічний плюралізм

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 514200 - Б.ц. (вільний)


8(с)Укр
С 916


    Кисла, Тетяна.
    Стильовий плюралізм як структурно-семантиячний принцип організації постмодерністського фемінного роману [Текст] / Тетяна Кисла // Сучасний погляд на літературу : зб. наук. праць. - К., 2007. - Вип. 11. - С. 75-85. - Бібліогр.: с. 84-85.
РУБ 8(с)Укр


Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 514301 - Б.ц. (вільний)


061
У 333


    Шведа, Ю.
    Групи інтересів та політика: теоретичні підходи до аналізу взаємин [Текст] / Ю. Шведа // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Політологія, соціологія, філософія. - 2008. - Вип. 9. - С. 170-179. - Бібліогр.: с. 179.
УДК
Рубрики: Політичний процес в Україні--Плюралізм

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71098 - Б.ц. (вільний)




    Гонюкова, Л.
    Політичний плюралізм як умова розвитку демократичної держави: європейський досвід [Текст] / Л. Гонюкова // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2009. - № 3. - С. 195-201. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Демократія--Плюралізм
Анотація: Важливе значення для реалізації свободи політичних партій як специфічного виду об`єднання має принцип ідеологічного плюралізму, що полягає у конституційному визнанні вільного існування різноманітних ідеологічних течій. У статті проаналізовано європейський досвід партійно-політичного плюралізму як принципу функціонування демократичної держави.