Возняк, Володимир.
    Розсудок, розум, повсякденність [Текст] : научное издание / В. Возняк // Філософська думка. - 2006. - № 5. - С. 3-22. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Людське буття--Життєвий процес
   Філософія буття

Кл.слова (ненормовані):
Раціональне -- Ірракціональне -- Уява
Анотація: Проаналізовано світ повсякденності у реальному людському житті. Охарактеризовано раціональне та ірраціональне у людській свідомості, адже душевно-духовний вимір - така сама реальність, як і реальне повсякдення.





    Кірюхін, Д.
    Уявлення про справедливість в Росії та в Україні [Текст] : повсякденність та ідеологія / Д. Кірюхін // Соціологія : теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 1. - С. 136-150. - Бібліогр.:15 назв
Рубрики: Філософія--УКРАЇНА--РОСІЯ
Анотація: Статтю підготовлено в межах російсько-українського науково-дослідницького проекту "Уявлення про стабільність та справедливість в Росії та Україні (ідеологічний та повсякдений аспект)", який здійснюється за результатами спільного конкурсу Національної академії наук України та Російського гуманітарного наукового фонду - 2006





    Гирич, І.
    Варіант проблемно-тематичного принципу побудови програми з історії України для 10 класу [Текст] / І. Гирич // Історія в школах України. - 2010. - № 3. - С. 26-31. - Зміст: Тема 1. Населення і демографія ; Тема 2. Україна в міжнародній політиці ; Тема 3. Українське суспільство перших двох десятиріч XX ст. ; Тема 4. Влада і судочинство ; Тема 5. Релігія та церковне життя ; Тема 6. Економічний розвиток України на поч. XX ст. ; Тема 7. Соціальний рух в Україні 1900-1921 рр. ; Тема 8. Національно-визвольний рух ; Тема 9. Перша світова війна і Українська революція (1914-1921) ; Тема 10. Культура, духовне життя, повсякденність (1900-1921)
Рубрики: Викладання історії в школі
Кл.слова (ненормовані):
Програма з історії України
Анотація: Запропоновано новий варіант програми з історії України (1900-1921 рр.). 10 клас. Зміст програми розподілено на кілька проблемно-тематичних блоків. А у блоках головні проблеми розглядаються за хронологією.





    Карпенко, Іван.
    Філософія і світ повсякденності [] / Іван Карпенко // Філософські обрії : науково-теоретичний часопис. - 2009. - № 22. - С. 59-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософська антропологія
   Філософія культури--Методологічні аспекти дослідження

Кл.слова (ненормовані):
повсякденність -- смислотворення -- філософський простір культури -- психосоціокультурна матриця філософування





    Губицький, Любомир.
    Трикутник визиску: держава, поміщик, кріпак (за матеріалами історії села Жежелів кінця XVIII - XIX ст.) [Текст] / Любомир Губицький, Ганна Мельник // Краєзнавство. - 2012. - № 2. - С. 59-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія міст і сіл України
   Історія України--Дослідження--Право, 18-19 ст.

   Історія держави і права України

Кл.слова (ненормовані):
власники -- демографія -- податки -- повинності -- панщина -- повсякденність


Дод.точки доступу:
Мельник, Ганна




    Кривоший, Олександр.
    Амазонки і "амазонство" в українській фольклорній традиції та історіографії другої половини ХІХ - першої третини ХХ ст. [Текст] / О. Кривоший // Київська старовина. - 2012. - № 4. - С. 55-70. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Фольклористика--Теми і образи --Південна Україна
Кл.слова (ненормовані):
амазонки, "амазонство", воєнна повсякденність жінок
Анотація: Вперше у вітчизняній історіографії автор простежує еволюцію історичних поглядів на амазонок і "амазонство" в дискурсах вітчизняних істориків та колективній пам’яті ординарних людей південноукраїнського степового соціуму другої половини ХІХ - першої третини ХХ ст., розглядає трансформацію авторських сюжетів про воєнну повсякденність жінок в залежності від історичних обставин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кривоший, Олександр.
    Побут та повсякденність жінок козацького Запоріжжя у змісті шкільної історії : вимога часу чи забаганка науковців? [Текст] / О. Кривоший // Історія в школі. - 2013. - № 10. - С. 12-17
Рубрики: Методика викладання в школі--Історія України
Анотація: Матеріал, поданий у статті, побудованиий на основі науково- документального матеріалу, досліджень сучасних українських учених про традиції й повсякденне життя жінок козацького Запоріжжя та України Нового часу в цілому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кривоший, О. П.
    Амазонки та "амазонство" в колективній пам'яті південноукраїнського степового соціуму / О. П. Кривоший // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 4. - С. 17-34
Рубрики: Амазонки--Культура українська
   Фольклорні традиції--Українці

   Традиційна культура--Амазонки--Південна Україна

   Повсякденна культура--Амазонки--Південна Україна

   Жінки і...--Повсякденна культура

Кл.слова (ненормовані):
Українська фольклорна традиція -- Колективна пам'ять -- Воєнна повсякденність жінок
Анотація: Уперше у вітчизняній історіографії автор простежує еволюцію історичних поглядів на амазонок і "амазонство" в дискурсах вітчизняних істориків та колективній пам'яті пересічних людей південноукраїнського степового соціуму XIX - першої половини XX ст. й розглядає трансформацію авторських сюжетів про воєнну повсякденність жінок в заленості від історичних обставин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єрьоменко, Олександр.
    Історична подія очима учасників і спостерігачів [Текст] / Олександр Єрьоменко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 4. - С. 164-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Новітня історія--Події--Особливості сприйняття--Луганськ, місто (Україна), 2014 р.
Кл.слова (ненормовані):
подія -- час -- радикалізація -- фрустрація -- рефлексні провини -- випадковість -- інформація -- повсякденність
Анотація: У статті аналізуються особливості сприйняття подій, що відбувалися в Лу ганську навесні та влітку 2014 року, спостерігачами й учасниками цих події Дослідження проводили методом глибинного інтерв’ювання. Аналіз результатів дав підстави дійти низки висновків. Те, що відбувається, сприймається я єдине ціле: або як одна подія, або як ланцюг пов’язаних подій. Основним чинником конституювання цілісності подієвого ланцюга є єдність задуму, плану здійсненого в соціальній реальності. Спотворення хронотопічних параметри події спостерігається приблизно у половині випадків. Суттєвіше крізь оптит подій, що відбуваються, трансформується "великий” час історії та життєво долі. У більшості випадків події радикалізують свідомість акторів, роблять її більш категоричною. Соціальне оточення поділяється на “наших” і “не наших”. У переважній більшості випадків події сприймаються неґативно. Дипаміка очікувань коливається від надії до розчарування і, в окремих випадках, до фрустрації. Події деформують повсякденне життя інсайдерів, спонукають “сховатися”, виправдовуючи свою пасивність заглибленістю в сімейно-побутові проблеми. Переважна більшість респондентів уникають рефлексії відчуття провини. Виявлено певну суперечливість свідомості акторів у розумінні співвідношення напередвизначеності та випадковостей у перебігу подій. Визнаючи важкість розрізнення правди і брехні в сучасних інформаційних потоках, понад половину респондентів наполягають на принциповій можливості такого розрізнення. Усвідомлення маніпулятивного характеру сучасних ЗМІ веде деяких респондентів до гіперкритицизму в сприйнятті подій навіть на рівні особистих спостережень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бондаренко, Г. Б.
    Проблеми радянськості в сучасному науковому дискурсі [Текст] / Г. Б. Бондаренко, Т. Полек // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 5(вересень-жовтень). - С. 102-108
Рубрики: Усна історія--Повсякденність--СРСР
Анотація: У статті йдеться про перебіг II Всеукраїнського науково-теоретичного семінару "Радянськість: спроби діагностики крізь призму повсякденності". Семінар відбувся у квітні 2016 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. Коцюбинського.


Дод.точки доступу:
Полек, Т.




    Мейжис, Ірина.
    Соціокультурні складові поняття безпеки в соціології [Текст] / Ірина Мейжис // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціокультурні складові--Україна
Кл.слова (ненормовані):
свята -- ритуали пам’яті -- громадські акції -- авторитарний стиль -- демократія -- повсякденність -- ділове спілкування
Анотація: Розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки як елементи опору будь-яким різновидам намагань її послабити за допомогою культурних чинників, ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування держави, а також на стиль і характер людських взаємин у суспільстві. Особливість соціокультурної системи Півдня і Сходу України пов’язана з історією їх заселення різними народами. Зокрема, до наявних грецьких, українських, болгарських і молдавських поселень у новоутворені міста Півдня додалися представники різних народів (німці, євреї, поляки та ін.), що суттєво вплинуло на формування соціальної культури міст, яка лише частково була пов’язана із Російською імперією. Разом із тим мовою міжетнічного спілкування стала саме російська як друга для абсолютної більшості населення. На підставі теорії Р. Колінза розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки, які витлумачено як рівень залученості населення до різноманітних соціальних ритуалів, зокрема за доби колоніальної залежності України, а також як рівень довіри населення до центральної та регіональної гілок влади. Як соціокультурна складова розглядається здатність вивчення до опору зазіханням на безпечність існування соціуму за допомогою ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування суспільства, на стиль і характер людських взаємин (авторитарний або демократичний) у міжособистих і ділових контактах сучасників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)