Просалова, Віра.
    ВАПЛІТЕ в контексті художньо-естетичних пошуків 20-х років [Текст] : рецензия / В. Просалова // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 86-87.
Рец. на кн. : Кавун Л.І. "М'ятежні" романтики вітаїзму: проза ВАПЛІТЕ / Л.І Кавун. - Черкаси: Брама-Україна, 2006. - 328 с.

Рубрики: Літературна критика--Рецензія
   Літературний процес--Україна, 20-ті роки ХХ століття

Кл.слова (ненормовані):
Ваплітянство -- Пролетарська література -- Дискурс -- Естетична обсервація
Анотація: Рецензована праця присвячена дослідженню літературознавчих, культурологічних і філософських аспектів діяльності ваплітян, що силоміць були вилучені з літературного процесу або надламані репресіями. Це перша в літературознавчій науці синтетична праця про естетико-художню парадигму ВАПЛІТЕ як унікального мистецького феномена, що насамперед виявився в українській прозі доби національного відродження 20-х років ХХ століття.





    Демська-Будзуляк, Леся.
    Масова література та канон в українських літературних історіографіях 20-х років ХХ ст. [Текст] / Леся Демська-Будзуляк // Слово і час. - 2012. - № 9. - С. 68-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українське літературознавство--Літературна історіографія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
історія літератури -- пролетарська література -- літературна деградація
Анотація: Після остаточного утвердження радянської влади на території Наддніпрянської України нова країна вимагала розбудови в кількох напрямках. Один із пріоритетних - гуманітарний напрям, за допомогою якого мала сформуватися ідентичність "нової радянської людини". Історії української літератури відводилася особлива роль: з одного боку, вона мала забезпечувати тяглість національної традиції, з іншого - запропонувати новий культурний канон літературних творів та авторів, які б утілювали і пропагували цінності радянської ідеології.





    Омельчук, Олеся.
    Інтермедіальна проекція літературного авангарду Валер'яна Поліщука [Текст] / Олеся Омельчук // Слово і час. - 2016. - № 3. - С. 37-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Авангардна проза, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
інтермедіальність -- авангард -- пролетарська література -- конструктивізм-спіралізм
Анотація: У статті проаналізовано принципи організації літературного дискурсу В. Поліщука за допомогою екстралітературних і екстрамистецьких категорій. Авторка доходить висновку, що принципи взаємодії між літературними і нелітературними компонентами у творчості цього письменника були зумовлені його уявленнями про людину й текст як про артефакти матерії.


Дод.точки доступу:
Поліщук, Валер'ян Львович (1897-1937) \про нього\