Фуріна, О.
    Здоров’язберігаючі технології / О. Фуріна // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 12. - С. 19-21
Рубрики: Педтехнології--Здоров’язберігальні
Кл.слова (ненормовані):
здорова дитина -- психічне здоров’я
Анотація: В статті представлено досвід роботи школи з використання здоров’язберігаючих технологій в навчально-виховному процесі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Третьякова, Вікторія Григорівна.
    Міжнародно-правові аспекти профілактики та забезпечення психічного здоров’я людства як глобальної біоетичної проблеми [Текст] / В. Г. Третьякова // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 357-363. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Психічні хвороби--Глобальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
психічне здоров’я -- психотерор -- глобальний -- біоетичний
Анотація: Погіршення психічного здоров’я населення планети набуває в сучасному світі небезпечно-масового і загрозливого для суспільства й подальшого існування людського генофонду характеру, перетворюючись на глобальну біоетичну проблему, яка вимагає від міжнародних організацій і законодавців різних країн.





    Болтівець, Сергій.
    Дух неопалимої купини [Текст] / С. Болтівець // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2015. - № 3. - С. 6-11
Рец. на Хайрулін О. М. Психологія професійного вигорання військовослужбовців: монографія / О. М. Хайрулін. - Тернопіль: ТНЕУ. - 2015. - 220 с.
. - ISSN 1810-2131
Рубрики: Рецензії на книги з психології
   Психологія галузева

Кл.слова (ненормовані):
особистість військовослужбовця -- вигоряння військовослужбовців -- професійна деформація -- психічне здоров’я -- військова психологія
Анотація: Розкрито методологічні засади, зміст та обгрунтування структурно-функціональної моделі психологічної профілактики професійного вигоряння прикордонників, представлені в монографічному дослідженні О. М. Хайруліна "Психологія професійного вигорання військовослужбовців". Наведено широкий контекст систематизації причинності професійного вигоряння персоналу прикордонного відомства, здійснений автором, а також висвітлено зміст довідкових і методичних матеріалів, призначених для застосування військовими психологами. Визначено перспективи подальшої дослідницької і практичної роботи у царині протидії професійним стрес-шкідливостям військовослужбовців, які фахово спеціалізуються у справі сухопутної і морської охорони державного кордону України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лякішева, Анна.
    Материнське виховання у творчості Яна Амоса Коменського / А. Лякішева // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 10. - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Педагогіка--Історія
Кл.слова (ненормовані):
материнське виховання -- фізичне здоров’я -- психічне здоров’я -- релігійне виховання -- педагогічна освіта для батьків
Анотація: Вивчаючи проблеми жіночої освіти, багато видатних вітчизняних суспільних діячів, педагогів, психологів XIX ст. зверталися у своїх працях і до її впливу на реалізацію материнського призначення. Одним із перших, хто запропонував програму материнського виховання з перших днів життя і наголошував при цьому на необхідності духовного розвитку жінки, є видатний чеський педагог-гуманіст Ян Амос Коменський, котрий присвятив цій темі окремий розділ у "Великій дидактиці", а також написав твір під назвою "Материнська школа", що став справжньою програмою педагогічного всеобучу для батьків з методичними рекомендаціями, які не втратили своєї актуальності і на сучасному етапі. В статті проаналізовано програму материнського виховання у творчості видатного педагога.


Дод.точки доступу:
Коменський, Ян Амос (чеськ. мислитель, педагог, письменник ; 1592-1670)
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Флярковська, Ольга.
    Безпечна школа як трансфер психічного здоров’я здобувача освіти [Текст] / О. Флярковська // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2019. - № 1. - С. 109-115 . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Психологія--Педагогічна
Кл.слова (ненормовані):
психічне здоров’я
Анотація: У статті йдеться про часопростір закладу освіти, який прискрорює формування фізично, соціально і психічно здорової особистості, котра вміє навчатися впродовж життя, критично мислити, ствити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися і конструктивно діяти в багатокультурному довкіллі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тюріна, Ірина.
    Педагог НУШ - ресурсна особистість [Текст] / Ірина Тюріна // Початкова школа. - 2020. - № 2. - С. 1-2.
Рубрики: Педагогіка--Вчитель
   Психологія--Педагогічна

Кл.слова (ненормовані):
вчителі початкових класів -- психологія вчителів -- психологічний практикум -- психологічний супровід -- психічне здоров’я -- психолого-педагогічна культура -- стресостійкість вчителя -- емоційний стан -- емоційне вигорання -- врівноваженість -- емоційне навантаження
Анотація: У статті представлено розробку психологічного практикуму для вчителів Нової української школи за темою "Вчитель НУШ – ресурсна особистість", мета якого - підвищення рівня стресостійкості вчителів; розвиток уміння керувати власними емоціями; формування позитивного емоційного стану, завдяки відкриттю ресурсних якостей особистості; профілактика емоційного вигорання.