Полулях, І.
    Соціальна етика в системі ринкової економіки [Текст] / І. Полулях // Регіональна економіка. - 2014. - № 1. - С. 81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Соціально-економічна культура суспільства
   Соціологія--Соціально-економічна поведінка--Україна

   Економіка--Ринкова економіка

Кл.слова (ненормовані):
соціальна етика -- соціальна ринкова економіка -- християнська соціоетика
Анотація: Розглядаються основи соціальної етики, концепція соціальної ринкової економіки, її соціальні компоненти, які засновані на принципах християнської етики. Наголошується, що дієвість соціальної ринкової економіки залежить також і від дотримання цих принципів.





    Савельєв, Є. В.
    Пріоритети у реформуванні української економіки [Текст] / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк // Економіка України. - 2015. - № 5. - С. 79-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Реформування--Пріоритети
Кл.слова (ненормовані):
виробнича демократія -- демонополізація -- деофшоризація -- економіка знань -- економічні реформи -- середній клас -- соціальна ринкова економіка -- деолігархізація -- розподіл прибутку
Анотація: Показано, що зміни у функціонуванні економічної системи мають переважно модернізаційний характер. Обгрунтовано, що проведення економічних реформ потребує насамперед визначення моделі, за якою здійснюватиметься весь комплекс змін. Розвивається ідея переходу до моделі соціальної ринкової економіки. Розробляється механізм орієнтації структурних зрушень на формування економіки знань як складової соціальної ринкової економіки, у якій на даному етапі перевага має надаватись освітній і науковій галузям, військово- та агропромисловим комплексам. Формулюються пропозиції щодо деолігархізації економіки як невідкладної умови проведення реформ, що може бути здійснено за рахунок демонополізації.


Дод.точки доступу:
Куриляк, В. Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодко, Г. В.
    Посткомуністичний перехід до ринку і демократії: уроки тридцятирічного польського досвіду [Текст] / Г. В. Колодко // Економічна теорія. - 2019. - № 2. - С. 75-98. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Міжнародна економіка--Дослідження
   Соціально-економічний розвиток--Трансформації--Ринкова економіка--Польща

Кл.слова (ненормовані):
постсоціалістична трансформація -- реальний соціалізм -- соціальна ринкова економіка -- економічна політика -- стратегія розвитку
Анотація: Ідея стратегії, придатної для переходу Польщі до ринкової системи, народжувалася протягом багатьох років. Водночас конкретна «Стратегія для Польщі» – багаторівнева програма динамічного соціально-економічного розвитку, вбудована в систему інститутів соціальної ринкової економіки і структурних реформ як відповідь на виклики гло-балізації – виникла досить швидко, на рубежі 1993–94 років. Це стосується, зокрема, таких масштабних тем, як необхідність створення соціальної ринкової економіки або конкурентоспроможність підприємств в умовах широкої відкритості для контактів із зовнішнім світом. А також таких важливих питань, як вигідна інтеграція з Європейським Союзом або реформа системи соціального забезпечення, і ряду специфічних питань, що включають ефективний фінансовий нагляд або розвиток економіки знань.