Бородіна, Н. А.
    Ергономічний аналіз ручного інструменту для умов автосервісу. Метод дослідження. Частина 1 [Текст] / Н. А. Бородіна, С. І. Чеберячко, О. В. Дерюгін // Автошляховик України. - 2020. - № 3. - С. 7-12 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Автосервіс--Ручний інструмент--Ергономічні ризики--Методи дослідження
Кл.слова (ненормовані):
технологічні процеси автосервісу -- управління ризиками травматизму працівників -- ергономічні ризики -- продуктивність праці
Анотація: Визначено, що травмування та виникнення професійних захворювань кінцівок (пальців, кисті, ліктя, передпліччя, плеча та ін.) опорно-рухового апарату у працівників підприємств автосервісу під час виконання виробничої діяльності з технічного обслуговування і ремонту автомобілів, в якій використовується ручний інструмент – нині досить поширене явище і складає актуальне завдання дослідження. Запропоновано для дослідження біомеханіки верхніх кінцівок тулубу людини скористатись принципом "TILE" ("Task, Individual, Load, and Environment"). Цей принцип вказує на необхідність фізіологічної оцінки ручної праці (вага, ритм, темп праці, напруженість тощо) і перевірки відповідності умов ручної праці та робочого середовища і їх вплив на здоров’я працівника. Для розрахунку ергономічного ризику травмування та виникнення професійних захворювань використано метод "RULA" ("Rapid Upper Limb Assessment"), за допомогою якого, проведено оцінку відповідності ергономічності ручного інструменту умовам праці. За результатами проведеного дослідження, наведено рекомендації щодо раціональних розмірів та форм ручних різноманітних інструментів.


Дод.точки доступу:
Чеберячко, С. І.; Дерюгін, О. В.
Є примірники у відділах:
(18.12.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Бородіна, Н. А.
    Ергономічний аналіз ручного інструменту для умов автосервісу. Результати досліджень. Частина 2 [Текст] / Н. А. Бородіна // Автошляховик України. - 2020. - № 4. - С. 10-20 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Автосервіс--Ручний інструмент--Ергономічні ризики
Кл.слова (ненормовані):
технологічні процеси автосервісу -- управління ризиками травматизму працівників -- продуктивність праці
Анотація: У частині 2 статті проведено ергономічний аналіз ручного інструменту для умов автосервісу з використанням представленої методології. За результатами проведеного дослідження, наведено рекомендації щодо раціональних розмірів і форм ручних різноманітних інструментів.


Дод.точки доступу:
Чеберячко, С. І.; Дерюгін, О. В.
Є примірники у відділах:
(05.04.2021р. - Б.ц.) (вільний)