Дьомін, Микола.
    Феноменологія нового мистецтва Миколи Писанка [Текст] / М. Дьомін // Сучасність. - 2005. - № 1. - С. 120-123
Рубрики: Мистецтво--Живопис
   Історія живопису України, ХХ ст.

Анотація: Про життя і творчість відомого художника і педагога М. Писанка. Аналізується теоретична спадщина митця.


Дод.точки доступу:
Писанка, М. \про нього\




    Кошарний, Степан
    Можливості переходу до історизму в ранній феноменології [Текст] : гуссерль Едмунд / Степан Кошарний // Філософська думка. - 2000. - № 5. - С. 82-94
Рубрики: Феноменологія
   Філософи німецькі



Дод.точки доступу:
Гуссерль, Едмунд (Німецький філософ) \про нього\




    Вальденфельс, Б.
    Вступ до феноменології [Текст] / Б. Вальденфельс // Філософська думка. - 2002. - № 1. - С. 110-130
Рубрики: Феноменологія--Соціологія





    Гуссерль, Е.
    Криза європейських наук і трансцендентальна феноменологія. вступ до феноменологічної філософії [Текст] / Е. Гуссерль // Філософська думка. - 2002. - № 3. - С. 134-149
Рубрики: Феноменологія--Філософія





    Окороков, В.
    Критика розуму, що рухається ( до лінейної інтерпретації феноменологічного простору мислення) [Текст] / В. Окороков // Філософська думка. - 2002. - № 5. - С. 3-25
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Мислення






    Голобородько, Ярослав.
    "Господні зерна" : феноменологія мультиверсійності [Текст] / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2004. - № 2. - С. 48-56
Рубрики: Журналісти українські--Гусейнов Г.--Творчість--"Господні зерна"
Анотація: Багатомовний художньо-документальний епос Г.Гусейнова "Господні зерна".


Дод.точки доступу:
Гусейнов, Григорій \про нього\




    Газнюк, Лідія Михайлівна.
    "Неподільна подільність" реального та уявленого [Текст] / Л.М. Газнюк // Філософська думка. - 2005. - № 4. - С. 76-92. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія буття
   Антропологія філософська

Кл.слова (ненормовані):
децентрація -- деконструкція -- образ "Я" -- феноменологія зусилля
Анотація: Автор має за мету феноменологічно з'ясувати механізми заміни символічних підстав суб'єктивного образу людини емпіричними та соціокультурними інсталятами (предметними значеннями). Вихідна ідея - про "неподільну подільність" реального та уявленого в персональному соматичному буття людини - бере початок у традиції Ж.Лакана. Персональне соматичне буття, з погляду екзистенційної антропології, можна означити як "неподільну подільність" реального і уявленого.





    Федорченко, Юрій Володимирович.
    Проблема субстанцивації конституентів та ідеї розуму [Текст] / Ю.В. Федорченко // Філософська думка. - 2006. - № 1. - С. 25-39. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія--Термінологія--Перевідкриття термінів
   Феноменологія--Трансцендентальна філософія--Структура досвіду--Конституент

Кл.слова (ненормовані):
апріорно-трансцендентальна структура досвіду -- "я трансцендентальна апперцепція" -- категорія -- "простір" -- "час" -- конституент досвіду
Анотація: Автор прагне перевідкрити смисл терміну "конституент", хоча він і постає як суто технічний. Звичайно, що автор, ставлячи перед собою завдання перевідкриття такого терміна, є зацікавленим в його подальшому застосуванні для досліджень у царині трансцендентальної теорії досвіду.





    Карачевцева, Лариса.
    Етика відповідальності Ганса Йонаса та Еманюеля Левінаса [Текст] / Л. Карачевцева // Філософська думка. - 2006. - № 4. - С. 90-111. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія моралі--Етика
   Феноменологія--Філософія

Кл.слова (ненормовані):
Свідомість -- Сущності -- Цінність
Анотація: В статті досліджують зіставлення етик відповідальності Ганса Йосана та Еманюеля Левінаса. Вперше це зацікавило авторку статті під час слухання курсу "Сучасна практична філософія" на магістерській програмі університету Києво-Могилянська академія.


Дод.точки доступу:
Йонас, Ганс; Левінас, Еманюел


061
Л 890


    Гусейнова, Олена.
    Дискурс міста в прзі Миколи Хвильового: феноменологія марґінальності [] : научное издание / О. Гусейнова // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. - Львів, 2004. - Вип. 33: Теорія літератури та порівняльне літературознавство, Ч. 1. - С. 66-71. - Бібліогр.: 5 назв.
УДК
Рубрики: Літературознавство--Проза--Україна, ХІХ


Дод.точки доступу:
Хвильовий, Микола \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)




    Гаврилів, Тимофій.
    Феноменологія ідентичності ліричного "Я" в сучасній австрійській поезії [Текст] / Т. Гаврилів // Слово і час. - 2006. - № 10. - С. 76-80. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Література Австрії--Історія--Проза, ХХ ст.
   Письменники діаспори

Анотація: В австрійській поезії, починаючи з середини 50-х рр. ХХ ст., співвіснують дві тенденції - до формалізування та до тематизування поетичного мовлення й ліричного "я". Модернізація поетичного мовлення, яка відбувається від змісту до форми представлена в творчості в віршуванні письменників буковинської діаспори - Пауля Целана, Розе Ауслендер і Роберта Шінделя.


Дод.точки доступу:
Ауслендер, Розе; Шіндель, Роберт; Целан, Пауль




    Метельова , Тетяна.
    Концепт "творчої уяви" [Текст] : научно-популярная литература / Т. Метельова // Філософська думка. - 2006. - № 6. - С. 11-21. - Бібліогр. в підрядк. приміт.
Рубрики: Феноменологія--Філософія--Німецька класічна філософія-Кантівське вчення--Пізнавальна здатність людини
Кл.слова (ненормовані):
Розум-практичний-пізнавальний-Ідея-Воля суб'єкта
Анотація: Автор аналізує творчість І.Канта, його "непослідовність" у розв'язанні питання пізнавальних стосунків людини-суб'єкта і світу-об'єкта. Кардинальні світоглядні зміни, що відбулися впродовж минулого сторіччя, дозволяють по-іншому оцінити кантівську спадщину, побачити поверховність традиційних звинувачень на ії адресу, виявити ії глибинну стрункість, непомітну в контексті Модерної доби.

Свободных экз. нет



    Даренський, Віталій Юрійович.
    Феноменологія християнського етосу [Текст] / В.Ю. Даренський // Філософська думка. - 2007. - № 3. - С. 143-156.
Рец. на кн.: Малахов В.А. Уязвимость любви / В.А Малахов. - .- К.: Дух і літера, 2005.- 560 с.

Рубрики: Філософія буття
   Філософська термінологія

   Рецензії на книги

Кл.слова (ненормовані):
Концепт -- Абсолют -- Цимцум -- Христологія -- Онтологія розуму -- Філософія діалогу
Анотація: Стаття є рецензією на книгу Малахова В.А. "Уязвимость любви". Її неординарність - у тому, що філософія тут постає як позитивний виклик багатьом стереотипам сучасного мислення, оскільки грунтується досвіді відтворення і рефлексії християнського етосу, в тому числі і відповідного етосу мислення.





    Циба, Віталій.
    Феноменологія психології особистості / Віталій Циба // Соціальна психологія. - 2008. - № 1. - С. 15-27. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Психологія особистості--Феномен
Кл.слова (ненормовані):
матерія -- фееноменалізм -- рефлексія
Анотація: Філософське питання сутності світобудови впритул підходить до такої дисципліни, як психологія особистості. До складу матеріальних утворень середовища , здатних рухатися й видозмінюватися , входить наділена психікою людина, яка пізнає світ. У статті йдеться про феноменологічне підгрунтя психології людини і особистості.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Бурська, Олена.
    Феноменологія виконавської підготовки педагога-музиканта [Текст] / О. Бурська // Мистецтво та освіта. - 2008. - № 1. - С. 2-4
Рубрики: Мистецька освіта в Україні
   Музична освіта України






    Терлецький, Віталій.
    Кантове вчення про "a priori" в онтологічній перспективі [Текст] / В. Терлецький // Філософська думка. - 2008. - № 6. - С. 21-39. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія Канта
   Філософська термінологія

Кл.слова (ненормовані):
Неопозитивізм -- Феноменологія -- Формалізм -- Апріорі
Анотація: Автор розглядає Кантове поняття "a priori", яке здавна було і досі залишається однією з дискусійних і контровезійних тем його філософії.





    Кебуладзе, Вахтанг.
    Історія розвитку феноменологічної філософії в Україні [Текст] / В. Кебуладзе // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 5-12. - Бібліогр.: с. 11-12.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Товариства--Феноменологічне товариство--Україна

Анотація: Автор статті, кандидат філос. наук у своєму короткому і доволі строкатому огляді розвитку феноменології в Україні намагається відповісти на питання: чому сьогодні в Україні ми взагалі намагаємося практикувати феноменологію і досліджувати її історію?





    Вальденфельс, Бернгард.
    Міркування щодо генеалогії культури [Текст] / Б. Вальденфельс // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 13-26. - Бібліогр.: с. 26.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Філософія культури

   Культура і природа

   Культурна філософія

Кл.слова (ненормовані):
тілесність -- чужість -- ксенологія -- етнологія -- універсалізм -- некультура
Анотація: Читачам пропонується переклад доповіді Б. Вальденфельса на пленарному засіданні Міжнародної конференції Українського феноменологічного товариства "Феноменологія і культура" (Київ, 2004).





    Іванова-Георгієвська, Неллі.
    Седиментація смислів у культурі та відповідальність пам'яті [Текст] / Н. Іванова-Георгієвська // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 27-42. - Бібліогр.: с. 42.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Філософія культури--Свідомість--Пам'ять

   Пам'ять історична--Маніпуляції

   Філософія розуму--Смисл

Кл.слова (ненормовані):
смислоконституювання -- міфологізування
Анотація: Ця стаття має на меті показати, (1) як феноменолоогія Едмунда Гусерля та деяких його наступників пояснює механізми й чинники такого смислового спустошення, пов'язуючи формування смислів симуляційного характеру з певними особливостями взаємодії актів смислоконституювання та мовного вираження їхніх результатів, і (2) як феноменологічна концепція життя смислів у культурі знаходить можливості відновлення смислової повноти поверненням до прафундацій, до засадового затвердження смислів.


Дод.точки доступу:
Гусерль, Едмунд \о нем\




    Березіна, Вікторія.
    Переклад - міст між мовними світами? (на підґрунті філософської герменевтики Г.-Ґ. Ґадамера) [Текст] / В. Березіна // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 43-53. - Бібліогр.: с. 53.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Філософія мови--Переклад

   Герменевтика

   Мова і мислення

Кл.слова (ненормовані):
життєсвіт -- мовність
Анотація: Тема перекладу є загальним топосом філософських міркувань Ганса-Георга Ґадамера. Переклад, з одного боку, стосується конкретно-історичної мови, з іншого - мовності (мовотворчої здатності) людини. Мова і мовність, своєю чергою, увиразнюються за допомоги феноменологічного аналізу життєсвіту (світу). Використовуючи поняття ритуалу, Ґадамер засвідчує відмінність людської мови від тваринної комунікації, обгрунтовує нерозривну єдність мови і мислення, показує спосіб конституювання мовних спільнот.


Дод.точки доступу:
Ґадамер, Ганс-Ґеорг \о нем\