Бондаренко, Ю.
    "Сонячна машина" В. Винниченка: ідеаційність проти сенситивності [Текст] : застосування філософсько-історичних підходів до вивчення літератури / Ю. Бондаренко // Дивослово. - 2007. - № 7. - С. 17-22
Рубрики: Методика викладання української літератури--Винниченко В.--"Сонячна машина"
Кл.слова (ненормовані):
КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ АНАЛІЗ -- СЕНСИТИВНА ЕПОХА -- ЕМПІРИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ
Анотація: У статті подаються філософські версії прочитання літератури, зокрема філософсько-історичні, спрямовані на виявлення особливостей художньо-історичних картин світу. Цей підхід розглядається під час вивчення роману В. Винниченка "Сонячна соната".





    Бондаренко, Юрій.
    Феноменальна та рутинна історія у прозі Миколи Хвильового: зони конфліктів і небезпек [Текст] / Ю. Бондаренко // Слово і час. - 2009. - № 2. - С. 74-81. - Бібліогр. : с. 81
Рубрики: Українська література --Проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Конфліктін зони -- Символічна автобіографія -- Ідеаційність -- Сенситивність
Анотація: У статті висвітлено один із тематичних спектрів прозової спадщини Миколи Хвильового - конфлікт між феноменальною та рутинною дійсністю. Кожне з явищ має для автора свою природу: феноменальне в історії народжується як наслідок пориву людства до ідеального, рутинне завжди поглинає, нейтралізує феноменальні здобутки. Їх протистояння підтримує історичну динаміку, яка має у творчості письменника прогнозовано коловоротний характер - постійну взаємозаміну двох типів епох.


Дод.точки доступу:
Хвильовий, Микола \о произв.\




    Бондаренко, Ю.
    Філософсько-історичні підходи до вивчення біографії письменника [Текст] / Ю. Бондаренко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2009. - № 4. - С. 5-7. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Зарубіжна література--Методика--Процес навчання
Кл.слова (ненормовані):
ідеаційність -- життєпис
Анотація: У статті розглянуто головні напрями дослідження, види діяльності, типи матеріалів, які застосовуються на уроках літератури під час вивчення життєписів письменників на основі філософсько-історичного розуміння дійсності.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бондаренко, Юрій.
    Предметоцентризм у викладанні літератури [Текст] / Юрій Бондаренко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 4. - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
текстоцентризм -- феноменальність -- індивідуалізація -- контекстність -- ідеаційність -- світогляд
Анотація: Розглянуто систему принципів і підходів до організації навчального процесу, які безпосередньо випливають зі специфіки літератури як предмета шкільного циклу. Наведено систему концептуально важливих підходів для функціонування української літератури як навчальної дисципліни. На перше місце поставлено принцип текстоцентризму, оскільки саме текстуальна робота є основним видом діяльності, що забезпечує розвиток школярів. Його реалізація можлива тільки на технологічній основі, коли вчитель здатний створити навчально-дослідницький алгоритм, виходячи з наявних у методиці навчання літератури шляхів аналізу літературного твору.

Є примірники у відділах:
(вільний)