Боднар, Наталія.
    Використання нестандартних форм і методів навчання на уроках біології [Текст] / Н. Боднар // Біологія і хімія в школі. - 2008. - №3. - С. 33-37.
Рубрики: Біологія --Шкільна освіта--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
нестандартні форми
Анотація: Педагогічний досвід дозволяє автору розповісти про нові форми методики та подачі нового матеріалу. Мета уроку не тільки подати новий матеріал, а и дать учню можливость самому відтворити частину навчального матеріалу за допомогою вчителя. Як свідчить практичний досвід, для кращого засвоєння програмного матеріалу на уроках біології досить ефективною є групова робота. Для кращого засвоення знань використовують таку форму навчання, як дидактичні ігри.





    Курсон, В.
    Про навчання біології у 2008 / 2009 навчальному році [Текст] / В. Курсон, С. Фіцайло // Біологія і хімія в школі. - 2008. - № 4. - С. 3-6. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Біологія --Шкільна освіта--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
предмет "біологія" -- 8 клас -- особливості вивчення
Анотація: У 2008/2009 навчальному році вивчення предмета "Біологія" у 8 класі продовжується розділом "Тварини". У змісти навчальних тем перевага надається вивченню існування у середовище, поведінки тварин , Їх ролі у природі та значення у житті людини. Формування у школярів системи знань передбачає шлях пізнання "від загального до конкретного". Приоритетними в навчанні є створення умов для розвитку особистості школяра, індивідуалізації та диференціації навчання, формування життєво важливих компетентності учнів. Особливою є роль у визначенні природничого профілю навчання курсі за вибором. Важливу роль у пізнанні власних можливостей школяра відграє система оцінювання рівня навчальних досягнень та запровадження рейтингового оцінювання.


Дод.точки доступу:
Фіцайло, С.




    Шухова, Елеонора.
    Навчальні завдання з курсу біології (10 клас, "вступ") [Текст] / Е. Шухова, Т. Коршевнюк // Біологія і хімія в школі. - 2008. - № 4. - С. 23-27.
Рубрики: Біологія --Шкільна освіта--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
біологічні науки -- сфера застосування -- методи досліджень
Анотація: Згідно із чинною програмою з біології (10клас) - основні навчальні елементи у "Вступі" є біологія як комплексна наука, рівні організації життя, методи біологічних досліджень. Особливість пропонованих завдань є те, що вони різноманітні за змістом, формою, рівнем складності, характером пізнавальної діяльності учнів, орієнтовані на використання біологічних знаньне лише при вивченні предмета, а й у життєвих ситуаціях.


Дод.точки доступу:
Коршевнюк, Тетяна




    Неведомська , Євгенія.
    Аналіз індивідуального харчування та відповідність його нормам [Текст] / Є. Неведомська // Біологія і хімія в школі. - 2008. - № 4. - С. 32-35. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Біологія --Шкільна освіта--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
фізіологія людини -- харчування -- методика практичної роботи
Анотація: В курсі біологія є тема "Харчування і травлення" передбачено виконання практичной роботи. В цей статті дана розгорната методика практичної роботи " Аналіз індивідуального харчування за добу та відповідність його нормам".





    Євтушенко, Яна.
    Досліди з біології із використанням комп'ютера [Текст] / Я. Євтушенко // Біологія і хімія в школі. - 2008. - № 4. - С. 37-38. - Бібліогр.: 2 назв.
Рубрики: Біологія --Шкільна освіта--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
Комп'ютені технології -- Демонстрація дослідів -- вивчення рослинних організмів
Анотація: Міта цієї статті- показати один з варіантів використання комп'ютерних технологий на уроках біології в 7 класі, коли починається вивчення рослинних організмів.Демонстраційний дослід проводиться на прикладі вивчення фотосинтезу.





    Каришева, Тетяна.
    Ігрові завдання з біології екологічного спрямування (10клас) [Текст] / Т. Каришева // Біологія і хімія в школі. - 2008. - № 4. - С. 39-41. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Біологія --Шкільна освіта--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
екологія -- ігрові завдання
Анотація: Дани приклади завдань , в яких пропонується розташувати розрізняні факти в логічній послідовності так, щоб вийшла розповідь.Такий метод сприяє активному і вдумливому вивченню екологічних проблем.