Дем`яненко, Н. Ю.
    Взаємозв`язок процесу ухвалення управлінських рішень і функцій управління витратами для їх оптиматизації [] / Н. Ю. Дем`яненко // Легка промисловість. - 2011. - № 2. - С. 34-35 : мал. - Бібліогр. с. 35 (7 назв)
Рубрики: Витрати--Управління
Анотація: У статті розглянуто вміст управління витратами з позиції теорії загального менеджменту, а саме процес прогнозування, планування, організації, мотивації координації, контроля та регулювання, які необхідні для досягнення цілей управління витратами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сушко, Н. І.
    Управління витратами державного сектору в контексті запровадження національних стандартів бухгалтерського обліку [Текст] / Н. І. Сушко // Фінанси України. - 2015. - № 12. - С. 94-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Національні стандарти
   Витрати--Управління

Анотація: У статті розкрито сутність і значення моделювання в управлінні витратами та системах бухгалтерського обліку. Проаналізовано чинну модель управління витратами, яка базується на застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі, орієнтованого на результат.





    Максименко, І. Я.
    Облікове відображення витрат періоду як передумова ефективного управління підприємством [Текст] / І. Я. Максименко, А. О. Юношева // Економіка та держава. - 2018. - № 8. - С. 57-59 : табл. - Бібліогр. с. 59 (4 назви)
Рубрики: Витрати--Управління
Анотація: Досліджено основні підходи до визначення поняття витрати періоду як управлінської категорії витрат. Згідно із П(С)БО 16 витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Наголошено, що витрати періоду — це управлінська категорія витрат, які не пов'язані з реалізацією конкретної продукції (товарів, робіт, послуг). Вони, на відміну від собівартості, включаються до витрат у періоді їх виникнення, а не в періоді реалізації відповідної продукції. Доведено, що у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені, відображають лише ті витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду. Наголошено, що до витрат періоду включаються частина витрат операційної діяльності, а також фінансові (витрати від фінансової діяльності), втрати від участі в капіталі та інші витрати. Визначено, що основною кваліфікаційною ознакою витрат періоду є відношення до собівартості реалізації та фінансових результатів підприємства.


Дод.точки доступу:
Юношева, А.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марченко, В. М.
    Управління витратами в процесі формування цінності проекту [Текст] / В. М. Марченко // Формування ринкових відносин в Україн. - 2018. - № 5. - С. 48-53. - Бібліогр. с. 52-53 (9 назв)
Рубрики: Витрати--Управління
Анотація: Досліджено сукупність економічних відносин, яка виникає при використанні ресурсів в процесі реалізації проекту та їх перенесення на формування витрат.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Надточій, І. І.
    Управління витратами підприємств як джерела їх інноваційного розвитку [Текст] / І.І. Надточій, Н.Г. Ревенко, О.В. Пулянович // Економіка та держава. - 2021. - № 12. - С. 10-16. - Бібліогр.: с. 16 (10 назв)
Рубрики: Підприємства--Інноваційний розвиток
   Витрати--Управління

Анотація: Розглянуто систему показників витрат підприємств в умовах ринкового господарювання, їх сутність, поведінку й одиниці виміру. Показано, що для визначення перетворень у складі і структурі витрат підприємств в умовах ринку необхідним є застосування осучаснених методів аналізу їх розрахунку й оптимізації. Наведено перелік витрат, визначено сфери їх застосування. Результати дослідження дозволять створити уявлення про шляхи і можливості забезпечення окупності, ефективності і беззбитковості діяльності. Запропонований ланцюг нарощення витрат підприємства дозволив узагальнити витрати за цільовим характером, класифікаційними ознаками, переліком запланованих показників витрат, структурою собівартості і показниками витрат на отримання одиниці кінцевого результату діяльності (валової, товарної і реалізованої продукції). Підкреслено, що ринкові умови господарювання суттєво розширили змістовне наповнення категорії "витрати". Доведено необхідність проєктування системи управління витратами, визначення її завдань. Акцентовано на удосконаленні інформаційної бази для прийняття управлінських рішень і здійсненні їх аналізу за системою динамічно формованих співвідношень. Запропоновано схему концептуалізації підходу до побудови системи управління поточними витратами підприємств.


Дод.точки доступу:
Ревенко, Н.Г.; Пулянович, О.В.