Всеукраїнська екологічна ліга: чи захищають українців від ГМО урядові постанови [Текст] // Екологічний вісник. - 2009. - № 1. - С. 11-13. - Зміст: Порядок державної реєстрації генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням
Рубрики: Генна інженерія--Генетично модифіковані організми
Анотація: Прокоментовано постанову Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2009 р. № 114 "Порядок державної реєстрації генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням"

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сердюк, А. М.
    До питання ризиків генеточно модифікованих організмів [Текст] / А. М. Сердюк, В. Н. Корзун // Довкілля та здоров'я. - 2010. - № 2. - С. 3-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Генна інженерія--Генетично модифіковані організми


Дод.точки доступу:
Корзун, В. Н.


581.17
Р 490


    Рибченко, Ж. І.
    Вплив синтетичних адаптогенних препаратів на функціонування вакуолярної Н[[p]]+[[/p]]-АТФази в клітинах коренів кукурудзи за умов засолення [Текст] / Ж. І. Рибченко, Т. О. Палладіна // Доповіді Національної академії наук України. - 2011. - № 5. - С. 176-179. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Фізіологія рослин--Водний стрес--Дослідження--Засолення
   Генна інженерія--Генетично модифіковані організми

Кл.слова (ненормовані):
Засоленість грунту -- Культура трансгенна -- Солестійкість
Анотація: Досліджено адаптогенні препарати метіур та івін, створені для поліпшення солестійкості проростків кукурудзи.


Дод.точки доступу:
Палладіна, Т. О.




    Кучук, Н. В.
    Клеточная генетическая инженерия - трансмиссионная генетика растений [Текст] / Н. В. Кучук // Цитология и генетика. - 2017. - Т. 51, № 2. - С. 40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Генна інженерія--Генетично модифіковані організми





    Комісаренко, Сергій Васильович.
    Редагування геному, або CRISPR/CAS9 - панацея від багатьох невиліковних хвороб чи перший крок до генного апокаліпсису? [Текст] / Сергій Васильович Комісаренко, Світлана Іванівна Романюк // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 3. - С. 50-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Генна інженерія--Генетично модифіковані організми
   Генна терапія

   Вірусологія--Бактеріальні віруси

Кл.слова (ненормовані):
CRISPR/Cas9 -- редагування геномної ДНК -- генна терапія -- генетично модифіковані організми
Анотація: В огляді йдеться про історію відкриття, бурхливий розвиток і подальші перспективи застосування нового потужного інструменту для редагування геному - CRISPR/Cas9. Взявши за основу один з елементів захисної системи бактерій, вчені-біологи створили досить простий, дешевий і швидкий метод внесення змін у ДНК рослин, тварин і людини. Ніколи раніше людство не мало настільки точного знаряддя для маніпуляції генами, і це відкриває широкі можливості для профілактики та лікування багатьох захворювань. Водночас у суспільстві точаться гострі дискусії: благо чи зло несе людству CRISPR/Cas9? Як і будь-яка нова технологія, генне редагування викликає побоювання і піднімає низку серйозних етичних проблем, особливо щодо можливості його використання на клітинах зародкової лінії і геномі ембріонів людини. Проте вже зараз очевидно, що CRISPR/Cas9 - це не чергова модна «іграшка» для вчених, а революційна технологія, яка змінить наше майбутнє.


Дод.точки доступу:
Романюк, Світлана Іванівна




   
    Лінії томатів, які експресують ген лактоферину людини, характеризуються стійкістю до фітофторозу [Текст] / А. Ю. Бузіашвілі, Л. М. Чередніченко, С. В. Кропивко, А. І. Ємець // Доповіді Національної академії наук України. - 2020. - № 5. - С. 95-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біотехнології--Генетично модифіковані рослини
   Генна інженерія--Генетично модифіковані організми

   Хвороби рослин--Боротьба з хворобами рослин

Кл.слова (ненормовані):
Трансген -- Стійкість -- Канаміцин
Анотація: Встановлено підвищену стійкість до фітофторозу трансгенних ліній томатів порівняно з контрольними рослинами.


Дод.точки доступу:
Бузіашвілі, А. Ю.; Чередніченко, Л. М.; Кропивко, С. В.; Ємець, А. І.