Інформаційне повідомлення [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 6. - С. 3-8.
Рубрики: Загальні збори--Національна академія наук України
Кл.слова (ненормовані):
Звернення -- Постанова
Анотація: В статті розповідається про засідання зборів, яке відбулося 19 квітня 2007 року у приміщенні Інституту імені Тараса Шевченка відбулися Загальні збори НАН України. В статті подане звернення Презедента України до учасників сесії Загальних зборі Національної академії наук України; Постанова про затвердження Звіту про діяність НАН України у 2006 році та заходи щодо реалізації пропозицій і зауважень, висловлених на Загальних зборах НАН України; Постанова про підготовку до відзначення 90-річчя від часу заснування Національної академії наук України.





   
    Інформаційне повідомлення [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 6. - С. 3-5. : 2 фото.
Рубрики: Загальні збори--Національна академія наук України
Анотація: 17 квітня 2008 року у приміщенні Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко відбулися Загальні збори академії наук України.





    Смолій, Валерій Андрійович.
    Новітній історичний досвід українського державотворення [Текст] / Валерій Андрійович Смолій // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 1. - С. 15-18
Рубрики: Історія України--Державотворення, 1990-2016
   Загальні збори--Національна академія наук України

   Історія України--Незалежність

Анотація: У статті розглянуто результати, яких досягла Україна за 25 років незалежності. Зокрема, автор пропонує поглянути на новітній період вітчизняної історії як на складний процес втілення Української мрії. Він виділяє такі її складові, як державність, демократія, добробут. У праці проаналізовано прогрес України за кожною з цих складових і показано, як на них впливали глобальні тенденції. Також запропоновано поглянути на сучасну історію крізь призму концепції трьох революцій (Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція гідності), яка підкреслює провідну роль суспільства. Автор розповідає про оновлення підходів фахівців Інституту історії України НАН України щодо дослідження новітньої історії країни.