Фотре, Віллі.
    Лінгвістична різноманітність і питання лінгвістичних меншин у Бельгії [Текст] / В. Фотре // Митна справа. - 2009. - № 5. - С. 50-54. - Библиогр.: с. 54 (15 назв.)
Рубрики: Національні меншини--Бельгія
   Лінгвістична різноманітність

   Національне питання

   Мовне питання

Анотація: У статті розглянуто досвід Бельгії у формуванні та реалізації політики щодо національних меншин та вирішенні проблем в управлінні національними, культурними та мовними процесами.





    Шокало, Олександер.
    Національна ідентичність і громадянська воля українського суспільства [Текст] / О. Шокало // Освіта і управління. - 2009. - № 3-4. - С. 62-66.
Рубрики: Українська національна ідентичність
   Українська нація

   Українська національна ідея

   Мовне питання

Анотація: У статті розглянуто проблему національної ідентичності в Україні передусім у нинішніх правових реаліях, а саме вказано на те, що з проекту Конституції вилучено правову підставу української національної ідентичності та підмінено її громадянською ідентичністю.





    Воропаєва, Тетяна.
    Українська мова як смислова засада національної ідентичності та проблема реформування вищої освіти в Україні [Текст] / Т. Воропаєва // Освіта і управління. - 2009. - № 3-4. - С. 161-168. - Библиогр.: с. 168 (10 назв.)
Рубрики: Вища освіта--Реформування
   НацІональна ідентичнІсть

   Мовне питання

Анотація: У статті проаналізовано засади становлення національної ідентичності українських громадян у контексті проблеми реформування вищої освіти в Україні, представлені основні результати та аналіз даних дослідження процесів трансформації національної ідентичності в Україні, обгрунтовано нову парадигму проектування стандартів вищої освіти.





    Радевич-Винницький, Ярослав.
    Двомовність в Україні: соціолінгвістичний аспект [Текст] / Я. Радевич-Винницький // Освіта і управління. - 2009. - № 3-4. - С. 190-200. - Библиогр.: с. 199-200 (28 назв.)
Рубрики: Двомовність--Україна
   Мовне питання

   Етносоціальна диференціація України

Анотація: У статті розглядається характер двомовності в Україні, її пов'язаність із етносоціальною диференціацією, структурою сім'ї, проблемою місто-село, консолідацією українського суспільства, процесами глобалізації.