Гуйванюк, Н. В.
    Типологія наукових підходів до вивчення категорії предикації [Текст] / Н. В. Гуйванюк, О. В. Кульбабська // Мовознавство. - 2008. - № 4-5. - С. 55-63. - Библиогр.: 52 назви
Рубрики: Мовознавство--Синтаксис--Предикація
Кл.слова (ненормовані):
ПРЕДИКАТИВНІСТЬ -- ПРЕДИКАЦІЯ
Анотація: У статті з'ясовується лінгвістичний статус категорії предикації в науковій парадигмі. Зроблено висновок про те, що з предикацією пов'язані найважливіші характеристики речення- здатність виражати окрему завершену думку, бути головним заобом її формування, репрезентації та повідомлення.


Дод.точки доступу:
Кульбабська , О.В.




    Бондар, О. І.
    Семантична класифікація предикатів на функціонально-когнітивній основі [Текст] / О. І. Бондар // Мовознавство. - 2009. - № 3-4. - С. 118-125
Рубрики: Мовознавство--Синтаксис--Предикація
Анотація: У цьому дослідженні зроблено спробу виділення семантичних типів предикатів на підставі типології когнітивних ситуацій і базових функціонально-семантичних категорій. Виділено три семантичні класи предикатів: предикати динамічної ознаки, предикати статальної ознаки, предикати події.





    Бріцин, В. М.
    Модальність і предикативність: лінії розмежування і протиставлення [Текст] / В. М. Бріцин // Мовознавство. - 2015. - № 2. - С. 77-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Синтаксис--Предикація
Анотація: У статті викладено когнітивну теорію модальності і продемонстровано її науковий потенціал для розмежування категорій модальності і предикативності.